Kürtaj Sonrası Patoloji Raporu Değerlendirilmesi

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve asi_naz tarafından 9 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2012
    Konu Sahibi : asi_naz
  1. asi_naz

asi_naz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Raporda Makroskopi:4 cc hacminde kanamalı küretaj materyali 1/V
    Tanı:Kavum Uteri, RC - Plasental Doku.

yazıyor. Acaba bunlar ne anlama geliyor, Yardımcı Olabilecek var mı?

2. 9 Ağustos 2012
  3. leylaewin

leylaewin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    her kürtajdan parça alınır parça bebek mi polip tarzı bişey mi yada farklılaşmış hücremi (kansere dönüşme var mı) diye bakılır... sen düşük yapmışsın bebek materyalleri bulunmuş bebeğin eşi falan varmış... herhangi bir kötü durum yok yani canm...

4. 10 Ağustos 2012
  5. yaramazpisi

yaramazpisi Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    bende de

makroskopikte 12 cc hacmınde yer yer süngerimsi ve kanamalı görünümde küretaj materyali

patolojik tanıda ;

-iltihaplı ve fokal nekrozlu plasental dokular
    -bazıları hdropik dejenere korion villuslar

olarak çıktı doktorum tatmin edici bir açıklama yapmadı sebep sunabileceğim hiç bir şey yok bu güzel birşey sevinmelisin dedi 2.gebelikte sorunsuz olur ıns dedı

6. 18 Nisan 2013
  7. hopefor

hopefor nothing else matters Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar geçen hafta 6+3 günlük bebeğimin kalbi durduğu için kaybettim ve kürtajla alındı...

bugün patoloji sonucum çıktı ve dr um temiz dedi çok şükür 3 ay korunmamı söyledi... yalnız raporun sonunda ” gönderilen materyalden hazırlanan kesitlerin histopatolojik incelenmesinde kan fibrin kitlecikleri yanı sıra ileri derecede iltihaplı ve nekrotik desidual dokular arasında nekrobiyotik değişiklikler gösteren koryon villusları dikkati çekmiştir” açıklaması yapılmış,

tanıda : dejenere, nekrotik ve iltihaplı plasental dokular yazıyordu…

dr um temiz dedi sadece bebeğin hayatını kaybetmesinden kaynaklanmış dedi... ama bunun nedeni hakkında birşey demedi...şimdi biraz endişeliyim acaba burda bir iltihaplanmadan mı bahsediyor... aslında dr um iyi bir dr öyle bir durum olsa müdahale eder tedaviye başlardı diye düşünüyorum ama yine de endişeleniyorum... bir bilgisi olan varsa ve cevaplarsa çok sevinirim. teşekkürler

8. 23 Nisan 2013
  9. yaramazpisi

yaramazpisi Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    ebe bir arkadaşıma aynı soruyu sordum hopeforcum ıltıhaplı dokular koryıon vılluslar dıktımı cekmıstı dedı kı bebegını tahmn edılen zamandan daha once kaybetmıssın bu yuzden orada ıltıhaplanma olmus sorun yok dedı (ben 9 haftalıkken kaybettım ama doktorumda ultrasn goruntulerınde 7 haftalık cıkıyor demıstı ...ENDİŞELENME

10. 23 Nisan 2013
  11. hopefor

hopefor nothing else matters Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    38

canım Allah razı olsun bu arada ben de netten araştırdım ve senin anlattığın şekilde açıklamalara ulaştım ama senden duymak da iyi geldi çünkü burdan da olsa tanıdığım birisin ve bir bilene sormuşsun... teşekkür ederim cevapladığın için... inşaallah bir daha böyle kötü tecrübeler yaşamayız...

12. 16 Ağustos 2013
  13. hayat1979

hayat1979 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    63
    merhaba,
    benim kürtaj pataloji sonucum.lütfen yardımcı olur musunuz?

5cc küretaj materyalı.BK1k

TANI:
    Plasental Dokular,
    Kronik servisitis
    küretaj