Kürtaj yaptırmam gerekiyor, sorularım var..

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve mervehacer tarafından 3 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    3 Ekim 2010
    Konu Sahibi : mervehacer
  1. mervehacer

mervehacer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ciddi düşündüğümüz bir ilişki yaşıyorduk erkek arkadaşımla.. normalde korunurduk... ama nasıl olduysa oldu ve şu an yaklaşık 3 haftalık hamileyim.. üniversite öğrencisi olmam sebebiyle mecburen kürtaj yaptırmam gerekiyor.. internette biraz araştırdım, sanırım biraz süre geçmesi gerekiyormuş tam bir kürtaj yaptırmak için.. yoksa tam alamıyormuş doktor.. bu süre ne kadardır ? adetten sonra falan mı geçmesi lazım bu sürenin ?

kaçıncı hafta kürtaj olursam tamamen alınır ? istanbul'dayım.. önerebileceğiniz bir hastane ya da özel bir yerler var mı, ücret olarak ne istiyorlar ?

cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum......

2. 3 Ekim 2010
  3. kader02

kader02 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    31
    bence bebegını aldırma bu vebalın gunahın altından kalkamazsın...yapmıssın bı hata, hata ustune hata yapma.cıddı dusunuyoz dedın o zaman evlenın.okulunuda dondurursun.o bebeğin sucu ne?yasama hakkını elınden alma.:eek:lmaz:

4. 4 Ekim 2010
  5. esrayagmur

esrayagmur mustafa yusuf'um geliyo.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    arkadaşım tabiki keşke böle bişey olmasaydıda bunu yazmasaydık ama..erkenden git ki kürtaj olmana gerek kalmasın...iğne yaparlar..adet görür gibi kanaman olur en azından.. fiyatta fikrim yok böle olursa en azından daha uygun olur.. :KK43: of ben çok üzüldüm ama sana yardım için yoksa böle bişi olsun istemezdim..

6. 4 Ekim 2010
  7. mervehacer

mervehacer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    şu an evlenmemizin imkanı yok.. ailemiz bu durumu öğrenirse durum daha da kötüleşir...

bu iğne olayı hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.. kaç haftalıkken iğne yapılabiliyor ve kesin olarak düşüyor mu bebek ?

8. 4 Ekim 2010
  9. ozebus_41

ozebus_41 KocişininBöcüğü Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Ahh ahh... bence bıran önce gıt cnm suan sanırım kese dahı gorunmez ve bununla ılgılı olarak doktor sana daha net bılgı verır... 5-6 haftalıkken gorunur kese genelde ve sonrasında bebiş buyumeye baslar kalp atısları baslar... kalp atısları baslamadan gıt doktora cnm

10. 4 Ekim 2010
  11. mervehacer

mervehacer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    teşekkür ederim cevabınız için...

12. 4 Ekim 2010
  13. esrayagmur

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    cnm bilgin bu kadar.. yani böle bi iğne var biliyorum ama ne nedir bilmiyorum arkadaşım doğru demiş..yarın hemen git cnm...

14. 4 Ekim 2010
  15. esrayagmur

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    cnm senin için araştırdım... dr.kaan kocatepenin bi yazısı...düşük hapı ve iğnesi var...ama rahme yerleşmeden önce yani en geç 5.hft kadar sanırım... KADIN DOĞUMA GİT..İYİ OLUR ONLAR UMARIM YARDIMCA OLURLAR..İNŞ KÜRTAJLIK İŞİM OLMAZ çünkü zaten farklı bi durum içindesin..onunlada aklında olumsuz şeylerin kalmasını istemem...

16. 4 Ekim 2010
  17. ozebus_41

ozebus_41 KocişininBöcüğü Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bencede bıran önce gıtmesı lazımm

18. 4 Ekim 2010
  19. sinerJim

sinerJim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bence düşük hapı kullanma. hapın kuralları var, sgara kullanmaman felan gerekiomuş ve 14 gün bi süreç içinde olcaksın. en iyisi kürtajla aldırmak 10 dakkada alıyolar nasıl olsa...... gebeliğinin 10. haftayı geçmemesi lazım aldırman icin. 6. veya 7. haftada aldır bence. cahilliğine gelip hap veya iğne kullanma :S heranqi bi hastanede aldırabilirsin farketmez. 18den küçük olsaydın aileye haber verirlerdi Özele qit derdim. ama kürtaj yaptır :KK66:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.