Kürtajdan sonra 3 ay beklemek şart mı? Beklememenin sakıncaları nelerdir?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve betxuxl19 tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    5 Haziran 2008
    Konu Sahibi : betxuxl19
  1. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kürtajdan sonra 3 ay beklemek şart mı? Beklememenin sakıncaları nelerdir?

Ben 18 martta 12 haftalık gebeliğimi sonlandırmak zorunda kaldım 17 nisanda regl oldum sonra da 26 mayısta regl oldum.18 haziranda 3 ay doluyor ancak benim bu ay yumurtlamam sanırım 8 -12 haziran arası.Artık korunmazsam bi problem olur mu?10 günlük bir fark var.acaba 18 inde de hamile kalabilir miyim bu yumurtlamanın belli bi tarihi var mı? Bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.Allah isteyen herkese bebek versin hayırlısıyla…sengözlerimebaksanab

2. 5 Haziran 2008
  3. betxuxl19

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ya gerçekten 2 hafta da rahim kendini topluyormuymuş!ben pskolojimi düzelttim aslında bu ayı kaçırmamak istiyorum ama dr sözünü dinlememekten de korkuyorum.sana ilk kürtajdan sonra bekle demediler mi?hayırlısı ...şutarafagitti

4. 5 Haziran 2008
  5. betxuxl19

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar bilgisi olan yok mu ya 12 haftalıkken kürtaj için 2 ay korunma yeterlimi riski var mı?

6. 5 Haziran 2008
  7. kahvelokum

kahvelokum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba,
    bende nisan ayında kürtaj oldum... kendinizi hem ruhen hemde bedenen hazır hissetmelisiniz...bedenen derken sadece rahmin kendini toplamasını kastetmiyorum... sonuçta hamileyken vucudunuzda depoladıklarınız kullanıldı.. rahat bir hamilelik ve sağlıklı bir bebek için vucudunuzun yeniden zenginleşmesi lazım... ne kadardır folik asit kullanıyorsunuz, kandaki demir miktarınız ölçüldü mü? mesela eğer kürtajdan sonra kansızlık oluştuysa hem siz hem de bebeğiniz kansızlık sorunu çekebilir. yani çok boyutlu düşünmek lazım.. acelenizi anlıyorum bende aynı şeyi hissediyorum ama bence bir kaç ay güzel bir beslenme programı izlemelisiniz... bebeğinize sağlıklı bir şekilde kavuşmanız dileğiyle...

8. 6 Haziran 2008
  9. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    bence de beklemekte cok fayda var.bir kere yasadigimiz olay hic de kolay degil...bende yasadim cok iyi bilirim doktor bana da 3 ay kroun dedi ben 4 ay korundum...cunku cok etkilemeisti beni bu dusuk,psikolojik olarak cokmustum ve bir daha hic hamile kalamayacagimi ve anne olamayacagimi zannedip gunlerce aglamistim...ilk bebegim oldugundan olsa gerek...

ben de zaten 4 ayda kendimi ancak toparlayabildim...simdi yeniden hamileyim ve hayata tekrar tutundugumu hissediyorum cok guzel bir duygu...

eger sen de psikolojik olarak hazirim diyorsan tmmdir o zaman yap arkadasim.
    hayirlisiyla insallah bu sefer bebegini kucagina alirsin..

10. 27 Ekim 2008
  11. poyrazsel

poyrazsel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kürtajdan sonra ne gibi önlemler aldınız, neler yaptınız yeni bir gebelik oluşumu için

12. 4 Ocak 2010
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.