kürtajdan sonra tedavi ve ne zaman gebe kaldınız..

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve yesimpk35 tarafından 12 Şubat 2010 başlatılmıştır.

12 Şubat 2010
    Konu Sahibi : yesimpk35
  1. yesimpk35

yesimpk35 meleğim ve canım oğlum... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben 34 gün önce kürtaj oldum çok zor günler geçiyorum meleğime ölesine alışmıştımki onun yokluğuna hala alışamıyorum..doktorumuz patolojinin iyi çıktığını herhangi bi sorun olmadığını söledi şimdi pıhtılaşma tahlillerim yapıldı doğru yoldamı ilerliyoruz zaman kaybetmek istemiyorum 2 ay korunmamızı önerdi bi daha böle bi şey yaşamak istemiyorum. sizler ne gibi önlerler aldınız ne gibi sorunlar çıktı tedaviniz nasıl devam ediyor ve bu durumdan sonra bebeği olan arkadaşlar ne kadar zamanda hamile kaldınız?

2. 12 Şubat 2010
  3. yesimpk35

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    yardımcı olcak kimse yokmu arkadaşlar merak ediyorum

Eliseparis bunu beğendi.
  4. 12 Şubat 2010
  5. lalmina

lalmina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle geçmiş olsun canım.arkadaşım bende geçen sene mayısta kürtaj oldum.bebegim 7 hafta 3 günlükken karnımda ölmüş malesef.evet tarifi zor bir acı seni anlıyorum.benimde patolojiye gitti temiz çıktı.doktorum bana 3 ay dinlenmemi önerdi ondan sonra hamile kalma işlemlerine başlayacagımı söyledi.neyse 3 ay geçtikten sonra ben muaneye gittim o zaman da adetim 20 gün falan geç olmuştu doktoruma söyledim durumu.O da hormonlarına bakıcam dedi ve dhea-so4 diye bir hormon var erkeklik hormonuymuş o yüksek çıktı bende.doktorum polikistik over ve androjenizm tanısı koydu ve 3 ay ilaç kullanmamı önerdi diane 35 mg ve androcur 50 mg.Sanırım ilk bebegin ölmesi bu yüzden çünkü bu tür durumlarda düşük riski çok daha fazlaymış.3 ay ilaçlarımı kullandım tekrar hormonlarıma baktı ama malesef o hormonum gene yüksek çıkmış.Düşmüş ama sınırdan gene yüksek.Neyse doktorum bana femara diye ilaç verdi günde 2 tane 5 gün içtim.daha sonra yumurtalıklarıma baktı ve çatlama ignesi yaptı ama malesef bu ay hamile kalamadım.test negatif çıktı.şimdide adet olmayı bekliyorum doktorumu aradım adetin 2günü gel dedi.bakalım ne yöntem uygulayacak.gene hap verip igneyle çatlatırmı bilmiyorum merak ediyorum açıkcası biraz uzun oldu kusura bakma artık.Sende merak etme gene hamile kalırsın.ben çok insan tanıyorum düşük yada kürtaj olup hemen hamile kalanlar.tafana takma canım.inşallah rabbim gene evlat nasip eder hayırlı ve saglıklı.

6. 12 Şubat 2010
  7. maviumutolsun

maviumutolsun Rabbim Sana Emanetiz ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun kızlar ben de 11 kasımda kürtaj oldum 8.haftalarda kalbi durdu bebeğimin
    kürtajdan sonra kist oldu bende ilaç kullandım geçti
    doktor 1 kere adet olup yeniden deneyebilirsin demişti
    dün kontrole gittim kürtajdan dolayı endometrium yapısında bi deişiklik olmuş bu ay gebe kalmazsan üzülme bu 1-2 aya düzelir dedi
    ben de kan pıhtılaşma testlerini yaptırdım bişi çıkmadı
    doktor hiç üzülme bi kere gebe kalan bin kere kalır dedi umutsuz olmayın ben bıraktım bu ay
    olmaz hemen ama denemeye devam
    hepinize bol şans

8. 14 Şubat 2010
  9. yesimpk35

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    sizlerede geçmiş olsun arkadaşlar tabiki umutlu olmak lazım ama önümüze çıkabilecek sorunları örenmek istiyorum geç kalmış keşke dememek içinn lalmina sende gelişmelerini benimle paylaşırsan sevinirim inş iyi sonuçlar alırsınız hep beraber bebişlerimizle ilgilide konuşacağımız konuların zamani gelir

10. 15 Şubat 2010
  11. lalmina

lalmina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    tabi paylaşırım.ben hala adet olamadım.olsaydım gidecem doktora.merak ediyorum ne yöntem uygulayacak diye.

12. 15 Şubat 2010
  13. SHARK_11

SHARK_11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    88
    mrhb bayanlar.bende 2 ay kadar önce kürtaj oldum.8 haftalık bebeğimin kalbi durduğu için.şimdi 2. adetimi oluyorum.ama 2 aydır adetlerim 3 gün sürüyor.eskiden 5 gün sürerdi.birde önceden adet öncesi göğüslerim sertleşir biraz acıdırdı ama kürtajdan sonra böle bişey olmadı.neden acaba anlayamadım.hormonolarım düzenemi girmedi acaba.ama öle olsa adet olamazdım.off kafam çok karışık

14. 15 Şubat 2010
  15. yesimpk35

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    allah yardımcın olsun canımm inş adetin biran önce gelirde çatlatma iğnesini vurulup hemn hamile kalırsın gelişmelerini yaz yine güzel haberlerini alırız inş .

16. 15 Şubat 2010
  17. yesimpk35

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    hadi bakalım hayırlısı canımm bende çok merak ediyorum inş hemen hamile kalırsın tek duamız bu..

18. 15 Şubat 2010
  19. lalmina

lalmina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ALLAH razı olsun canım.yarın doktora gidiyorum.bu ay hamile kalıcam sanki ama tabi rabbim bilir.pozitif düşünecegim bu sefer.:sm_cool: