Kuru cilt bakımı

Konusu 'Olgun Ciltler ve Sorunlar' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 10 Aralık 2009 başlatılmıştır.

  10 Aralık 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 1. Cicilikiz

  Cicilikiz Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.972
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  [​IMG]
  Musluk suyu deriyi kuruttuğundan, kuru cilt musluk suyu ile temizlenmemeli; asla sıcak su kullanılmamalıdır. Kuru cildin temizlenirken; kese, lif, fırça gibi araçlar kesinlikle uygulanmamalıdır. Deri deterjan içermeyen, nötr pH’ta bir cilt temizleyicisi ile temizlenmelidir. Piyasada bulunan sabunlar kullanılmamalıdır. Mineral su, cildi tazeleyici özellik gösterdiğinden, sabahları yüze sprey şeklinde uygulanması faydalı olur. Oldukça alkali sabunlar, deterjan benzeri soda gibi kurutucu ajanlar kullanılmamalıdır.

  Yıkama sonrasında cilt, yumuşak pedler hafifçe kurulanmalıdır. Kuru cilt, hafif bir temizliğe, masajla devamlı olarak uyarılmaya, bol nemlendirilmeye ve ekstra bir korumaya ihtiyaç gösterir. Kuru deriyi su ve sabunla yıkamak, sadece cildi temizlemez; derinin doğal yağını da ortadan kaldırır. Bu nedenle temizlik sonrası uygun bir nemlendirici uygulamak derinin üst tabakasının nemini arttırarak, cilde yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm verir. Banyo ve duş sonrası cilde bebe yağı sürülebilir. Gece yoğun bir nemlendirici, özellikle ince çizgilerin bulunduğu alanlara uygulanmalıdır.

  Geceleri cilt temizlenip, toniklendikten veya maden suyu da uygulandıktan sonra, deri yumuşak bir havlu ile kurulanır. Saç sınırına kadar olan bölgeye nemlendirici sürülüp, ciltten nemlendiricinin emilimini arttırmak için, ılık havlu ile yüz ve boyun bölgesi beş dakika örtülebilir. Daha sonra ekstra kalan nemlendirici kurulanır. Göz etrafı derisi de muhakkak nemlendirilmelidir.
  dekolte bölgesi temizlenip, toniklendikten sonra, kurulanmalı ve nemlendirici uygulanmalıdır. Erkeklerin tonik kullanması gerekmezken; tıraştan hemen sonra nemlendirici uygulanmalıdır.

  Kuru cildinizi tatlı badem yağı ile kuruluğunu bir nebzede olsun giderebilirsiniz .