Kuru cilt

Konusu 'Bir Bilene Sorun !' forumundadır ve cemre_SU tarafından 15 Aralık 2007 başlatılmıştır.

15 Aralık 2007
    Konu Sahibi : cemre_SU
  1. cemre_SU

cemre_SU halasının kuzusu:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaş cildim çok kuru bazen pul pul dökülüyor ne yapmalıyım nemlendirici kullanıyor ama abdes aldığım için yüzümde kalmıyor krem ne yapmalıyım :çok üzgünüm:

2. 15 Aralık 2007
  3. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    tuzsuz tereyagı ve balı karıstırıp yuzune surersen kısa zamanda cıldının nemlendıgını görursun.. tavsıye ederım))

4. 18 Aralık 2007
  5. ece_kaan

ece_kaan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kuru cildin bol suya ihtiyacı vardır çok su içmelisin önce haftada 2kez peeling ve tabi düzenli bakım şart ondan sonra evde yaptığın karışımlarla destekleyebilirisn sigara kullanıyosan ağızdan destek şart yoksa kullandğın en iyi kremin bile etkisi az olucaktır

6. 18 Aralık 2007
  7. bisquit

bisquit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimde cildim feci kuru ...kaşınsa pul pul olup dökülüyo o kadar yani...hala çare bulamadım...fisfisfisfisfisfisfisfisfis:1no2::1no2::1no2:

8. 20 Ocak 2008
  9. EU1

EU1 Guest

Gül maskesi

Kurutulmuş gül yapraklarını ufalayarak süt, mısır nişastası ve bir parça bal ile karıştırın. 15 dakika beklettikten sonra, bu karışımla yüzünüze yavaş yavaş masaj yapın. Bu masaj sayesinde cildiniz yeteri kadar neme sahip olacaktır. Pul pul dökülen kuru bir cilde sahipseniz bu görünümden kurtulmanızı sağlar.

Ceviz Maskesi

Ölü hücrelerle kaplı bir cilde yeniden hayat verir, çünkü ceviz ölü hücreleri yok eder. Cevizleri iyice öğütün, içine bir kaşık bal, bir kaşık portakal suyu ve dört kaşık da süt ekleyin. Bu karışımı on dakika yüzünüzde bekletin ve masaj yapın. Bu masaj pul pul görünümden kurtulmanızı sağlayacak. Bu işlemin ardından yüzünüzü ılık suyla durulamayı da unutmayın...

Yoğurt maskesi

Ciltteki çok ince çizgileri onarıcı güce sahip asitler içerir. Yoğurda iki kaşık bira mayası ekleyip, yüzünüzde on dakika bekletin. Sonuç: Pürüzsüz bir cilt. yerimseniben

Sevgiler... a.s.

10. 24 Ocak 2008
  11. setenay60

setenay60 Guest

exipial lipo kullan iyi gelir...

12. 24 Ocak 2008
  13. EU1

EU1 Guest

Canim bu kremi internette bayagi arastirdim, gercektende cok iyi bir ürün, sikayetci olan ve ters etki gören yok... Kuru ciltlerde pul pul dökülmelere, kasintilara egzamalara birebir. Ama okudugum kadariyla yan preparat olarak kullaniliyor, yani tek basina diil, mutlaka baska takviye ürünler uzmanlar, doktorlar tarafindan öneriliyor, yada veriliyor. Onun icin pul pul dökülme ve kuruluk ceken cilt tipine sahip hanimlara benim tavsiyem, bu kremi kullanacaklarsa, yan takviye olarak kullanilacak ürünlerin ne oldugunu arastirmali, onlari kullanmalari yerimseniben Ya da en azindan ciltlerine uygun günlük bakim ve uygulamalarin ardindan bu kremi kullanmalari, o zaman kesin sonuc alinabilir...

Paylasimin icin saol canim, saglicakla kal... a.s.

14. 25 Ocak 2008
  15. izmirliii

izmirliii Guest

kızlar şu yoğurt maskesi çok iyi geliyo kullanın bence hem de cildi parlatıyo ben ara sıra yapıyorum

16. 25 Ocak 2008
  17. EU1

EU1 Guest

Evet canim, kuru ciltler icin olan bu maske cildi canlandirir, ve olusmus cizgilerin yok olmasina yardimci olur, kendim bizzat kullanmadim, cünkü cildim karma, ama kullanan kisilerden iyi geldigini, memnun olduklarini duyuyorum yerimseniben Bu arada hanimlar size bir uyari; cildinizin gercek tipini yani kuru, karma, yagli olup olmadigina iyice emin olmadan, herhangi bir maskeyi ve ürünü kullanmayin. Bir uzmana danisarak cildinizin hangi tip cilt oldugunu ögrenmeniz, sizin, cildinizin ve kullanacaginiz her türlü uygulamanin acisindan cok önemlidir...

Sevgiler... :1hug: a.s.

18. 25 Ocak 2008
  19. neyra

neyra Guest

kızlar size nemlendirici olarak clinique ddml, ve maske olarak da yves rocher'in kuru cilt maskesini öneriyorum,fakat kremlerini begenmiyorum
    yine banyodan once birkac damla zeytinyagı yuzunuze sürerseniz cildin neminin ucmasına engel olur bir nevi barrier olusturur
    kesinlikle clinique ddml +zeytinyagı