kuru fasulyeye nohuta hasret kaldım vallaaa!!!

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve BenAyKizim tarafından 27 Ekim 2008 başlatılmıştır.

27 Ekim 2008
    Konu Sahibi : BenAyKizim
  1. BenAyKizim

BenAyKizim anneyim ben!!!! Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    kızlar benim kzım çok gazlıydı.zor günler geçirdik şu gazdan.artık kendisi çıkarıyor çok şükür.patur putur gidiyor.ama ben doğduğundan beri ağzıma bir kaşık bakliyat koymadım.kolay değil.nerdeyse 5 ay olacak.ki ben haftada iki kez tüketirdim.
    şimdi artık yiyebilir miyim.bebeğe gaz yapar mı?iki suda haşlıyorum köpüğünü alıyorum.siz naptınız?yediniz mi?çok özledim ya.kuru, pilav, cacık üffff şişcem vallaaakafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

Son düzenleme: 27 Ekim 2008
  2. 27 Ekim 2008
  3. floras79

floras79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ye canım bısey olmaz.once hasla suyunu dök,sonra bir güzel pisir ye korkma.afiyet olsun:)

4. 27 Ekim 2008
  5. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim kizim sukur ki gazli bir cocuk degildi oyle oldugu halde bende yemedim 4aydan sonra baslamistim arkadasim istersen az az dene baktin onun SIKIntisi var kesersin ama artik ona rahatsizlik verecegini sanmam helede artik kendi gaz icin ikinma refleksini ogrendiyse oglen yemeginde ye baklagilleri gozlemle gaz yapicakmi diye

6. 27 Ekim 2008
  7. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ben internette okumuştum öyle yiyecekler anneye gaz yapar5mış bebişe degil bi doktora sormak lazım

8. 27 Ekim 2008
  9. bahar_kadxixr

bahar_kadxixr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım bak gazlı bebeğim diyorsun yemene dikkat ettiğin halde gazlıymış yani yediklerinle alakası yok benim oğlumda çok gazlıydı netten çok araştırdım tv. de çıkmıştı birkaçkezde yediklerin bebeğe kesinlikle gaz yapmıyor bende çok severim senin gibi 1 haftalıktan beri yiyorum

10. 27 Ekim 2008
  11. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    şimdi okudum yenilebilirmiş.. nerden cıkartıyolarki şu yenmez bu yenmez yok tatlı ye sütün olur. Zaten bebegin olunca herkes bilip bilmeden nasihat nasihat üstüne verir.Kızıyorum bu durumlara herkes herşeyi bilir o zaman yeterki yorum yapsın anneyi yedirirler tatlıları sütün olsun diye annede alır kiloları sonra piskolojik çöküntü şişmanlıktan..halbuki sıvı alımıyla ve dengeli beslenmeyle sütün olcagını anlatmaları lazım büyüklerimiz..

12. 27 Ekim 2008
  13. Biromur

Biromur ``Birömür`` Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende yiyorumm canımm gaz sorunumuz yok

14. 28 Ekim 2008
  15. BenAyKizim

BenAyKizim anneyim ben!!!! Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    dün akşam yedim kızlar.:teytey:nasıl da özlemişim kuru fasulyeyi.gerçi kızım rahat bırakmadı beni ağız tadıyla yiyemedim ama olsun buna da şükür.şimdilik bir sorunumuz yok.sabah gayet güzel pırt yaptı.inşallah dokunmaz.valla gaz korkusundan bitin bir yaz boyunca ağzıma kavun sürmedim senağlama annem dedi çok gaz yapar diye.ben yiyemeyince eşimde yemedi garibim.ne kavun ne bakliyat.ben onlara hasretken o nasıl yermiş öyle dedi..canım benim..:1hug:

16. 28 Ekim 2008
  17. circassian

circassian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla benim ilk oğluşumda çok gazlıydı bişey yedirmediler....(büyüklerrrr)
    ikinci oğluşumda herşeyi yedim hatta deli gibi soda tüketirdim...ayran gaz yapar derlerdi bana fokur fokur süt yaptı....hiççççç gaz sıkıntısı çekmedim.....
    Hem bebişin 5 aylık olmuş yediklerinin kalıtesiyle bebğin büyür ..kiiiii bakliyat çok önemli ye dene bir kaç kez baktın gaz yapıyor ara verirsin....sonsuza kadar sürecek değil ya....

18. 28 Ekim 2008
  19. erdemix

erdemix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar ben kola bile içtim okanıtlanmamış bile henüz yediklerimizin gaz yapacağı