Kuru saçları en iyi nemlendiren şampuan sizce hangisi?

Konusu 'Şampuan ve Saç Kremleri' forumundadır ve Fairytalee tarafından 1 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Fairytalee
  1. Fairytalee

Fairytalee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim saçlarım gerçekden çok kuru ,ayrıca da bu aşırı kurulukdan kepek oluyo,daha önce uzun yıllar panten ve saç kremini kullandım ama zamanla iyi gelmemeye başladı sonra elseve geçtim onunkide ilk başlarda çok iyi geldi ama bi süre sonra oda yeterli olmamaya başladı gene aşırı kuruma gene kepek,arada kepek şampuanları kullanıyorum onlar daha da kurutuyo,en son olarak da dfn nin şampuan ve saç kremini aldım ama inanılmaz kuruttu hepsinden fazla kuruttu sanki kepeği azalttı gibi biraz ama genede varlar ama her yıkamam da daha kötü kuruyo sanki,

sonuç olarak iyice kafam karıştı baya araştırdım ama içinden çıkamadım şu an saçlarım berbat süpürge gibi oldu,hiç bu kadar kötü olmamışlardı,tecrübesi olan yazsın lütfen sizce en iyi nemi hangi şampuan verir saça, doğal yada olmayan artık farketmez yeterki iyi nemlendirsin...

2. 1 Ekim 2009
  3. lolita19

lolita19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bence en güseli dove yumusacık yapıoooyerimseniben

4. 1 Ekim 2009
  5. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    aksine benim de saclarim kuru ve dovu u asla onermiyorum.
    john frida nin urunlerini incele derim.

6. 1 Ekim 2009
  7. Fairytalee

Fairytalee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm teşekkürler ama,onu denedim kısa bi süre oda hiç iyi gelmedi ...

8. 1 Ekim 2009
  9. Fairytalee

Fairytalee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    john frida ürünleri nerelerde bulunur peki cnm....

10. 7 Ekim 2009
  11. Fairytalee

Fairytalee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ya yokmu kuru saçlarına çare bulan ,düzgün bişey bulan :sinifsinif:
    saçlarım o kdar berbat oldukima foldumben
    yağlarlada bakım yaptım gene aynı, acil yeni şampuan almam lazım ama hangisi bilmiyorum artık
    gerçekden nemli yapan bi şampuan istiyorum:Saruboceq:

12. 7 Ekim 2009
  13. Fairytalee

Fairytalee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ayrıcada kuru saçlarınıza kesinlikle bence bitkisel şampuan kullanmayın o kadar berbat yapıyoki anlatamam

14. 7 Ekim 2009
  15. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    cnm kuru saçın çözümünü şampuanda değil bakımda arayacaksınyerimseniben
    haftada bir yapılan ılık zeytin yağı bakımı saçını yola sokacaktır. bitkisel şampuanlar saçı başta kurutur, sonra zamanla alışır saç. ben defne garlıyı önceki yıl hiç kullanamıyorum. ama bu yaz azmettim alıştırdım saçımı, şimdi çok iyi geliyo gerçekten.

krem küpü şampuanları asla önermem çünkü hepsi saçı yumuşak yapmak için silikona boğuyolar. fakat uzun vadede kökleri silikonla tıkanan saç beslenemiyor, kuruyor, ve dökülüyor. üstelik kepek de o şampuanların eseri!
    bir de saçın kökten kuru-mat geliyorsa protein eksikliği var demektir sende. beslenmene dikkat et, kırmızı et, baklagiller, yumurta, süt ve süt ürünlerini mutlaka tüket.

bitkisel olmayan fakat kaliteli bi şampuan olarak ben de sebamed in onarıcı şampuanını öneririm. krem olarak da dfn garlının maskesini kullan bence.
    gliss in asia straight bambu özlü şampuanına da bir bakabilirsin, içinde silikon var mı bilmem ama gliss in bi çok şampuanında silikon yok. bende kremi var o serinin, gayet güzel yani.a.s.

16. 8 Ekim 2009
  17. Fairytalee

Fairytalee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tavsiyelerinize çok teşekkürler,bana uygun olanları deniycem mutlaka a.s.
    ama bu dfn ye alışma kısmı yani bitkisel şampuana saçımı gerçekten kötü yapan bu bende dedim aldım madem bari 2 ay deniyeyim bakalım alışacakmı evt kepeği çok hafifletti ama kuruluğu hergeçen gün daha kötü oldu üstelik dökülmeyi inanılmaz artırdı ve saç köklerinde de kaşıntı var,ben bunu kullanabileceğimi sanmıyorum bidaha denermiyim sanmıyorum ,ben de o kremli şampuanları kullanmak istemiyorum ama böylede zarar veriyorum ya düzleştirici kullanmak zorundayım,yada bolca şekillendirici ürün bunlarda zarar veriyo senağlama yani ne yapsam şaşırdım ,ama bari eski halini doğal kullanbiliyodum şimdi işlemsiz mümkün değil,inşallah eski haline bari geri getirebilirimmafoldumben

18. 8 Ekim 2009
  19. atugba2000

atugba2000 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108

Canım verdiğin bilgiler için teşekkürler. Bende araştırmalarım sonucu aynı verilere ulaştım. Ayrıca sülfatlardan kaçınmak da saçın kuruluğunun önlenmesi açısından gerekliymiş.

Bildiğim kadarıyla Gliss'in şampuanlarında da silikon var. Çünkü sonu -cone, oxane ve -conol ile biten tüm maddeler silikon demek. Yalnız önlerinde PEG işareti varsa suda çözünme özelliği olduğu yani saçta birikime neden olmadığı anlamına geliyor. Ben organix shea butter şampuan ve nature's gate saç kremi kullanıyorum. Organix de suda çözünen tipte bir silikon var. Kuru saçlar için tavsiyem içeriğinde shea butter bulunan bir ürün kullanılması.