Kurutmalı çamaşır makinesi

Konusu 'Beyaz Eşya' forumundadır ve etga tarafından 11 Nisan 2011 başlatılmıştır.

11 Nisan 2011
    Konu Sahibi : etga
  1. etga

etga seversen sevilirsin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar çamaşır makinem dün akşambozuldu akşamdan beri çamaşır makineleriniinceliyorum internette kafayı yemek üzereyim lütfen kurutmalı çamaşır makinelerinden en iyisini tavsiye edin bana sabırsızlıkla tavsiyelerinizi bekliyorum :KK50:

2. 11 Nisan 2011
  3. eLmayRa_

eLmayRa_ En Güzel Dua'm Pro Üye

Beğenileri:
    1.715
    Ödül Puanları:
    113
    Kurutmalı çamaşır makinası derken? O tarz bir fonksiyonu olan makina duymadım ben hiç :KK19:

Bu bildiğimiz makina önerisi istiyorsan; Arçelik alma da ne alırsan al :)

4. 11 Nisan 2011
  5. ocwmays

ocwmays Minnişim Prensesim... Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  6. 11 Nisan 2011
  7. Madamiks

Madamiks Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Konu içeriği nedeniyle ilgili başlığa taşınmıştır.

8. 11 Nisan 2011
  9. koprina87

koprina87 Allaha emanetsin bebeğim. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    canım ben geçen yıl samsung wf8802ls çamaşır makinesi aldım 8kg.. ozaman 1100tL idi ağustos başında... çok memnunum.. kurutmalı almanı tavsiye etmiyorum enerji sınıfı düşük oluyor bu yüzden de enerji tüketimin daha çok olur.. kurutmalılar da 2000 tL yi buluyor.. samsung beko siemens lg.. bu markalarda olduğunu biliyorum .. araştı biraz..
    benim samsungta bir gözdem vardı :) 12kg yıkama.. 6kg kurutma.. ama çok pahalı oldugundan almadım.. satıcı da tavsiye etmedi kurutmalısını

10. 11 Nisan 2011
  11. minikcicek

minikcicek Aşkısının Minik Papatyası Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Ben hoover'in 9kg yıkama 6 kg kurutmalı makinasını aldım, enerji tüketimi A++ oldukça iyi yani.. ama çeyiz olduğu için kullanmadım. yaklaşık bir 8 ay sonra yorumlarımı yazabilirim canım. Satıcı her türlü garantisini verdi.

12. 26 Mayıs 2011
  13. deniz_32

deniz_32 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ikisi iç içe ürünler herzaman sıkıntı yaratır.. arıza cıkarması normale göre daha yüksektır.. kombine cihazlar almayın

qusel bunu beğendi.
  14. 14 Eylül 2011
  15. mamafih

mamafih kahrolsun bağzı şeyler Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    enerji sarfiyatı fazla olur ayrıca bozulma oranı %50 artar .
    benim ablamın makinası 7 kilo doldurmak zor oluyor
    10 kiloyu falan düşünemiyorum bile :KK53:

KK daki bayanlar arçeliki beğenmiyor bence en sağlam markalardan biri :KK53:

16. 14 Ocak 2012
  17. Helsing

Helsing Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar merhaba, kurutmalı çamaşır makinası düşünüyorsanız piyasada alabileceğiniz A sınıfı birkaç marka var, biri elektrolux 8+6 ( Electrolux | Ürünler | Çamaşır Yıkama | Kurutmalı Çamaşır Makineleri | EWW168540W ) , biri de hoover 9+6 ( Hoover WDYN 964 PG 9 Kg Yıkama 6 Kg Kurutma Kapasiteli Çamaşır Makinesi. ) hem servis ağı hem de fiyat performansı olarak hoover 1 adım önde diyebilirim, bu makineler tam kurutma yapabiliryor,ayrıca her ikisinde de hem yük sensörü (çamaşır ağırlığına göre su ayarı) hem de nem sensörü (çamaşırdaki nemi algılar,kurutmayı otomatik olarak sonlandırır. bu sayede giysiler yıpranmaz,zaman ve elektrik tasarrufu sağlanır) bulunmakta,3 yıl garantisi var arkadaslar,istersenz 3+4 yıl yapabiliyorsunz,yeri olmayanlar için ideal,yerden tasarruf edersiniz,hoover de büyük çamaşırları rahat yıkarsınız,yorgan bile. bosch ve siemens in 7+4 (b sınıfı) makinesi çin üretim fakat isim makinanın önüne gectiği için genelde ona yöneliyolar,samsung da b sınıfı 7+5 ,fakat lg nin direct drive motorunu kullanmasına rağmen tüketim yüksek,yani arkadaşlar a sınıfı almanızı tavsiye ederim size herzaman,samsung ve lg kore markası olması nedeniyle herhangi bir teknik arızada servisleri sorun cıkarabilir,eğer servisin elinde parça yoksa haftalarca koreden parça beklersiniz arkadaslar,o yüzden avrupa üretim olması bence daha sağlıklı derim :p

18. 16 Ocak 2012
  19. niipek

niipek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım electrolux ve hoover'dan örnek verdiğin kurutmalı çamaşır makinelerinin enerji sınıfları A enerji sınıfı.. direct drive mototr kullanan lg'nin yıkama A+++ enerji sınıfı kurutma B sınıfı...
    lg zaten A+++ ile diğerleri ile dengeler tüketimi...
    koreden parça falan bekleme işini de anlayamadım ben... artık her markanın genel merkezi var ülkemizde... kolayca herşey temin edilebilir..