Kusma

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve ecenas tarafından 5 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : ecenas
  1. ecenas

ecenas Canım Kızım _EceNas_ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar kızım 2 gündür emdiği sütü kusuyor dik tutmama rağmen kusuyor,anlamadım gitti bu günlerde normal mi bu kusmalar yoksa bir sorunmu var bebeğim aç kalıyor diye üzülüyorum,ve cok uyuyor benim kızım,geceleri zorla kaldırıyorum emmesi için 3 saatte bir,gündüzleri de en fazla toplam 1 saat uyanık yoksa sürekli uyuyor kızım,

2. 5 Ağustos 2008
  3. elifsevde

elifsevde Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    uyusun iste daha ne istiyon bende uyutamam hic eger kilo almasi iyise bence sorun olmaz kusmasinda ama cok asiri kusuyosa doktora götür derim haftata en az 100 gr almalari lazim

4. 5 Ağustos 2008
  5. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    ne güzel uyuyomuşş wallahi uslu kızın desene kusması biraz normal diye biliyorum ama çoksa doktoruna sor cnm ...

6. 5 Ağustos 2008
  7. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    cnm ben 1 aydır cekiyorum benimki şarıl şarıl kusuyor,
    ama kilo alması iyiyse sorun yok dedi doktor..günde 30 gr alması gerekirmis..20 gr ve altı ise sorun var demekmiş..
    biraz gözlemle bakalım kilo almazsa doktora götür derim..gazını cıkarmadan yatırma ve cok hırpalama bebişini..ben gunde 4-5 kıyafet degistiriyorum..hem egenin hem kendimin

8. 5 Ağustos 2008
  9. gxoxrs...

gxoxrs... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm ilk haftalar hep yuyr bırak uyusun 4 saat aralıksız uyuması normal o acıkınca ortalığı yıkar zaten

10. 5 Ağustos 2008
  11. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    cnm çok uyuyosa bide sarılık olabilir doktora gösterdinizmi sarılığı varmı sarılık olan bebekler çok uyurlarmış bide bana sağlık ocağındaki ebe 2 saate bir kaldır emzir demişti eğer 2 saaten fazla uyursa ...

12. 5 Ağustos 2008
  13. ecenas

ecenas Canım Kızım _EceNas_ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ilk hastane ölçümünde 6.5 cıktı sarılık değeri,sonra doğumundan 5gün sonra kontrole gittiğimizde cocuk doktoru cok iyi beslemişsin doğum kilosunu gecmiş dedi,ve gidebilirsiniz dedi bende sordum bi test felan yapmıcakmısıınız sarılık için dedim yok gerek yok dedi,ben sarılık görmedim sütün iyi beslemiş dedi,

14. 5 Ağustos 2008
  15. gelincik_01

gelincik_01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canımm gazı varsa kusuyodurr.. iyiyce gazının çıkmasınaa dikkat et..
    benimde gazını çıkarıp yatırıyorumm kusucak gibi oluyoo tekrar kaldırıyorumm gaz çıkartıyoo..
    eğer kaldırmassamda kusuyyoo

16. 6 Ağustos 2008
  17. hafsaa

hafsaa Guest

canım benım bebekte ılk gunler delı gıbı uyuyodu zamanla alıısr daha 1 haftalık senın kı merak etme sen uyanık zamanlarıda olacak

18. 11 Ağustos 2008
  19. arzu-ela

arzu-ela hayat bana güzel... Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    valla biz dogdugumuzdan beri hastanelere taşınıyoruz.ilk 2 gün uyanmıyordu sarılık olmasın diye emzirmeye çalışıyordum uyandıramıyorduk gece iki sefer acile gittik uyandıramadık doktor zor uyandırdı hatta kan alırken uyandı yoksa hala uyanacagı yoktu neyse o sorunu hallettik şimdi uyanıyor hatta uyusun diye gözüne bakıyorum.şimdide kusma başladı fışkırtarak kusuyor fazlası gibi peynir falan degil sap sarı anlamıyorum niye sarı kusuyor doktora bide onun için gittik doktor reflu olabilir dedi idrar aldı sonucu salı çıkıcak sonrada ultrasona sokacaklar.canım sıkılıyor korkuyorum bişey çıkarsa diye inşallah sorun yoktur.bayagı yazmışım çok dertliyimde kafanızı şişirdim belki okumazsınız bu kadar uzun yazıyı görünce ama ben dertleşiyim dedimsenağlama