kusma

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve inaysa tarafından 13 Ocak 2009 başlatılmıştır.

13 Ocak 2009
    Konu Sahibi : inaysa
  1. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kıslar iki üç gündür bebeğim kusuyor acaba üşüttümü tam emin olamıyorum sizce napmalıyım buakşam yaklarına sırtına sıcak havlu sarayım diyorum başka neler yapabilirim arkadaşlar yada acaba sizce neden kusuyordur

2. 13 Ocak 2009
  3. ekinsu

ekinsu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    çokmu kusuyor, benimkide bazen kusuyor ama emdikten sonra fazlasını çıkarıyor

4. 13 Ocak 2009
  5. linay34

linay34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    inaysa canım kusma bizde de var..emdikten sonra fazlasını bazen çıkarıyor ama bir haftadır emdiği sütü çıkarıyordu, doktora sordum kusma şekli nasıl dedi fışkırtarak kusuyorsa biraz izle eğer düzelme olmazsa mide ultrasonu çektiririz dedi..yeni doğanlarda bazen midelerinde böyle sorunlar olabiliyormuş.. acaba üşütmüş olabilirmi bizimki de..

Son düzenleme: 13 Ocak 2009
  6. 14 Ocak 2009
  7. blooms

blooms Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    İnaysa cnm benimkide iki gündür uykuda kusuyor burnuda tıkandı muhtemelen üşüttü dr. sordum bişey verme anne sütü yeterli dedi şimdi kendi kendine iyileşmesini bekliyorum..

8. 14 Ocak 2009
  9. inanna13

inanna13 nil'im.. Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ay benim kızım da bi taşımlık kusuo 2 gündür böyle saşlarına kadar ben zincodan olabilir diodum acaba başka bişiden mi??

10. 15 Ocak 2009
  11. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kıslar ben iki gecedir sıcak havlu sarıyorum sırtına ayaklarına falan kusması azaldı haberiniz olsun üşütmüşüz sanırsa banyoda halası resim çekicek diye çocuğum azcık çıplak kalmıştı aman dikkat edin heseyden kapıyor bunlar

12. 16 Ocak 2009
  13. bushra25

bushra25 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    anne üşüttüğü zamanda sütten bebeğe geçiyomuş o yüzdende kusabilrmiş öyle duymuştum ben

14. 19 Ocak 2009
  15. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    ya kizlar benimkide basladi kusmmaya. Ama surekli de emmek istiyor anlamiyorum
    bende sure koymaya karar verdim. 2 saatte bir emzirmeyi dusunuyrum. ins kusma gecer.

Annelik ne zor seymis :eek:

16. 19 Ocak 2009
  17. DygEge

DygEge Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    178
    Ödül Puanları:
    163
    Slm taze anneler:)Benım bebegımde yaklasık 10 gunluk oldugundan berı agız dolusu kusuyor..Ne üşütme ne baska bırsey.Bazı bebekler çok emdıgı ıcın yada mıde kapakcıgı fazla gelısmedıgı ıcın kusuyor..Ne yapsanızda kar etmıyor benımkıde o bebeklerde bırı..Çok sukur kılosu cok ıyı gelısımıde.Ama buna doktorlar fizyolojık reflu dıyorlar ve 6.aydan sonra tamamen gecıyormus.Bızım fışkırtarak kusmaları baya azaldı ama hala mutlaka her emzırmeden sonra kusar.Ne mendıl yetısır ne önlük ne kıyafet...Allah saglık versınde inşallah buda gececek...

18. 19 Ocak 2009
  19. mangalia

mangalia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşim, kilo alımı devam ediyorsa pek buyuk bir sorun degildir ozaman.ama dikkat et.bebekler kusarlar ama nasıl kusuyor ona bakmak lazım.fazlalıgı çikartabilir ama fıskırarak kusuyorsa ve kiloda dusus varsa doktora goster.enfeksiyon olabilir.UZMAN TV'ye gir internetten ve orda daha guzel açiklama alabilirsin.geçmiş olsun