Kusursuz Düğünün Sırları

Konusu 'Düğün' forumundadır ve Duygu tarafından 2 Mart 2010 başlatılmıştır.

  2 Mart 2010
  Konu Sahibi : Duygu
 1. Duygu

  Duygu Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  23 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.777
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  146
  Hayatınızın bu duygu yüklü , çok özel gününde dair kusursuz anılar saklamak istiyorsanız, temel birkaç hazırlığı iyi organize edin . göreceksiniz her şey mükemmel olacak...

  Düğün gününüzü planlamak için zaman ayırın.

  Sadece bu konuya ayıracağınız enerji ve zaman, kötü sürprizlerle karşılaşmanızı önler . En az 6 ay öncesinden düğün gününüzü planlamaya başlayın . Bu süre içinde 40mı, yoksa 400 mü konuk davet edeceğinizi gözden geçirin. Düğün organizasyonu konusundaki seçenekleri düşünmek için sakin bir kafaya ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Ayrıca bunun sıkıntılı değil, keyifli bir iş olduğunu düşünün.


  [​IMG]

  Samimi bir mekan seçin

  Düğün tarihini ve mekanını ayarlarken , konuklarınızın gelip gelemeyeceği konusunda emin olmalısınız.Tabiki , Bali veya Karaiblerde düğün yapmak harika olurdu ama ,konukların ulaşımı için en azındanbirkaç jet uçağı ayarlamanız gerek-mez mi ?
  Unutmayın ki , düğün gününüz hem sizin , hem de konuklarınız için hayatın en keyifli zaman dilimlerinden biri . Düğününüzün açık havada olmasını planlıyorsanız aile fertlerinin veya yakın arkadaşlarınızın hafta sonu tatilinde veya uzun bir tatilde olduğu zamanı seçmememinizde yarar var. Eğer planınızı 6 ay öncesinden yapabiliyorsanız , bu tür sorunları gözden geçirmeniz için zamanınız var demektir.


  Çiçekleriniz taze olmalı

  Çiçekler düğünün en pahalı , aynı zamanda da atmosferin romantik ve harika görünmesini sağlayan unsurlardan biridir . O yüzden çiçekçinizi önceden uyarıp , düğün salonuna yerleştirilecek arajman- ların ve buketlerin solgun olmama- sı , hatta tam olarak açılmamış olması konusunda ısrarcı davranın .En kötüsü dekorasyon için dünya kadar para ödeyip , kesinlikle mükemmel olmaması . Aynı şey gelin çiçeğiniz içinde geçerli .


  [​IMG]


  Düğün gününüzde mutlaka birşeyler yiyin

  Bu bir anda garip bir öneri gibi gelebilir ama , genellikle gelin adayları günün heyacanıyla hiçbir şey yiyemezler . Aslında bu sadce gelin için değil, damat adayı ve çoğu zaman çiftin en yakınları için de geçerli bir uyarı . Zira, gün boyunca ayakta kalacak, dolaşacak , birço davetliyle tek tek ilgileneceksiniz . Dolayısıyla yemek yiyecek fırsatınız olmayacak . Gün içinde birşeyler atıştırıp , nikahınıza dolu bir mideyle giderseniz , gün boyu daha dayanıklı ve güler yüzlü olacağınızdan emin olabilirsiniz .

  Yemek listesini gözden geçirin

  Vereceğiniz davette , mönüde hangi yemeklerin olacağı konusunu şansa bırakmayın . Davete katılacak konukların tercihlerini, alerjik olup olmadıklarını , dini gerekçelerle neleri , yiyip, yemediklerini gözden geçirip , alternetifli mönü hazırlanması konusunda uyarıda veya önerilerde bulunun.Çünkü düğünün bir keyifli yanı da yenilen yemekler , içkiler ve düğün pastasıdır.


  Herkesin sevebileceği müzikler seçin

  Düğün gününün müzikleri özel olmalı . Salona girerken çalınacak müzikle , imzalar atıldıktan sonra çalınacak müziklerin tarzı ortama uygun seçilmeli . Herkesin sevdiği, bildiği , kimi zaman romantik kimi zaman da enerji verecek ritimler taşımalı .

  Rahat olun ve düğün gününün tadını çıkarıtın

  İşte en önemli bölüm ...Tüm yorgunlukları , heyecanları ve telaşı geride bırakıp , eşinizle birlikte dostlarınızla bir araya geldiğiniz bu çok özel günün keyfini doyasıya yaşayın . Şimdi aşkınızı ve yoğun duygularınızı yaşamanın tam zamanı . Düğün , sizin birbirinizi çok seven bir çift olarak bütün kişisel duyguların kalabalık bir topluluğun önünde yaşandığı çok özel bir ortamdır. Bunu göz ardı etmeyin . Duygularınızı dilediğiniz gibi yaşayın ki , geride mükemmel anılarınız kalsın .


  Alıntıdır.