Kusursuz kadın erkeği tembelleştiriyor!

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve kuzum85 tarafından 12 Mart 2009 başlatılmıştır.

  12 Mart 2009
  Konu Sahibi : kuzum85
 1. kuzum85

  kuzum85 aşk bir yangın Üye

  Katılım:
  1 Mart 2008
  Mesajlar:
  2.973
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  148
  Evet, her şeyin mükemmel olmasını istiyorsunuz; ama belki de ona işin daha fazlasını yaptırmanın zamanı gelmiştir!Döngüyü kırmanın tek bir yolu var: Her şeyi yapmaktan vazgeçin! İşte erkeğin omuzlarına daha fazla sorumluluk yükleyebilmeniz için bir kaç öneri; böylece sizde rahatlayabilirsiniz.

  Çiftli randevular yapın

  Bunu yapmamızın nedeni: 'The Female Brain' (Kadın Beyni) kitabının yazarı Louann Brizendin’e göre bunu yapmamızın nedeni; biz kadınların arkadaşlarımızla birlikte vakit geçirmekten çok keyif almamız. Çünkü sohbet, beynimizdeki mutluluk merkezini harekete geçirip, dopaminle oksitosin hormonu salınımını tetikliyor. Bu, sekse verdiğimiz beyinsel tepkiden farklı...

  Erkekler bunu neden yapmaz? Manchester Üniversitesi’nin 2007 yılında yaptığı araştırmaya göre; erkekler, bu konuda kadınlardan daha çok hesap yapıyor. Testosteron hormonunu suçlayabilirsiniz. Çünkü bu yüksek seviyeli hormon, erkekleri duygusal destek arayan bir varlıktan çok; rekabetçi bir varlığa dönüştürüyor.

  Çözüm: 'Trading Places' (Yerleri Değiştirmek) kitabının yazarı Les Parrot bir çözüm yaratın; örneğin testosteronu dizginlemek için arkadaşlarla yapılabilecek rekabete dayalı aktiviteler bulun diyor. Bir sonraki davetinizde herkesi atış havuzunun etrafına toplayın, tenis oynayın ya da evde bir poker masası oluşturun. Partneriniz çok geçmeden çiftli buluşmalar için size yalvarmaya başlayacak.Alanı koruyun

  Bunu yapmanızın nedeni: Dışarı adımınızı attığınız an, yabani otları ve yere düşmüş çiçekleri erkeğinizden önce fark edersiniz. Yapılan çeşitli araştırma testleri, yeri değiştirilen veya değişen objeleri fark etme konusunda, kadınların erkeklerden daha üstün bir performans sergilediğini ortaya koyuyor.

  Erkekler bunu neden yapmaz? Les Parrot, ne otu; baştan beri erkekler, çevrelerine karşı daha az duyarlıdır diyor ve hemen bir yanlış anmayı düzeltiyor: "Erkeğiniz, yerdeki yaprakları görmezden gelmiyor; onları gerçekten görmüyor."

  Çözüm: 'Marriage, a History' (Evlilik, bir Tarih) kitabının yazarı Stephanie Cootz, eğer etrafınız bir stres kaynağıysa, çevrenizi tekrar düşünmenizin zamanı gelmiştir diyor. O halde ya komşularınızı etkileme baskısından kurtulun ya da annenizin standartlarıyla yaşayın. Belki egzotik çiçeklerinizi solmayan çalılıklarla ya da bir parça çimenle değiştirmenin tam zamanıdır. ‘The Lazy Husband’ (Tembel Koca) kitabının yazarı Joshua Coleman, ebetteki her yeşil şey, bakım gerektirir. İşte bu yüzden zeki kadınlar, güç gerektiren işleri erkeklere verirler diyor. Erkekler, kendilerini hareket halinde görmek için sabırsızlardır. Bahçeye pin-pon sahası büyüklüğünde bir çim biçme makinesi almanın saçma olduğunu düşünebilirsiniz ama bu daha çok boş vakit için gerekliyse, kesinlikle değer.
   
 2. 12 Mart 2009
  Konu Sahibi : kuzum85
 3. EU1

  EU1 Guest

  hımm cıft cıft bulusun dıyor esınızı alın baskla cıftlerle bulusun -tatlicadiarzu- ılgıncc
   
 4. 13 Mart 2009
  Konu Sahibi : kuzum85
 5. rzme

  rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

  Katılım:
  8 Ocak 2008
  Mesajlar:
  4.455
  Beğenildi:
  13
  Ödül Puanları:
  148
  :nazar:
   
 6. 13 Mart 2009
  Konu Sahibi : kuzum85
 7. bugda

  bugda Aktif Üye Üye

  Katılım:
  20 Aralık 2006
  Mesajlar:
  10
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  valla ben bir deneyim dedim aktivite olayını... 2 mizde motorsiklet aldık:KK66: sonra 1 yıl o arkadaşlarıyla bindi ben de kendi arkadalarımla... sonuç ayrılık oldu:) erkekleri çok rahata alıştırmamak lazım arkadaslar... dizginlerini sıkı tutmaz da avrupai işlere dalarsan yok benden sıkılmasın die... sonra senin yanına zor gelir... her aktiviteyi beraber ama ayrı olarak yapınca denge kurulur mu onu denicem bir sonrakinde... aynı ortam da olcam ama farklı insanlarla muhatap olcam... ayrıcada yüzyıl kadını erkeğini tembelliğe alıştırmıyor bence onları zaten anne tembelliğe alıştırıyor biz de kendi annemizden gördüklerimizi uyguluyoz:)