kusursuz saçlar için hatalara dur diyelim..

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve dalya05 tarafından 27 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

  27 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : dalya05
 1. dalya05

  dalya05 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  272
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  Ürünlerin yanlış kullanılması, renk seçiminin teninizle uyumsuz olması, sürdürülemeyen modellerin seçilmesi, sadece ön kısma önem verilmesi gibi hatalardan kaçınarak istediğiniz saçlara kavuşabilirsiniz.


  Gereksiz kesmeyin
  Kesinlikle saçlarınızı kendiniz kesmeyin. Eğer saçlarınızın düzensiz olduğunu düşünüyorsanız; hemen bir duş alın. Eğer duş almaya vaktiniz yoksa, saçlarınızı nemlendirin ve biraz şekillendirici krem sürün. Saçlanızı bir kere kesmeye başlarsanız, durmak ve bir daha şekillendirmek çok zor.

  Uzmanlara danışın
  Genellikle ürün etiketlerinin karışık oluşu, yanlış ürün kullanımını beraberinde getiriyor. Bu da güçsüz, yağlı görünümlü ve yerinde durmayan saçlara sebep oluyor. Kuaförünüzün tavsiyelerini dinleyin. Onlar saçlarınıza, hangi ürünün uygun olduğunu ve istediğiniz sonuçları elde etmek için ne kullanmanız gerektiğini söyleyebilirler.

  Fazla ürün kullanmayın
  Yapışmış ve ölü görünümlü saçlara sebep olabilecek başka bir yanlış da, ürünleri gereğinden fazla kullanmak. Başka bir şekilde belirtilmediği takdirde; çoğu saç ürünü konsantredir, yani çok küçük bir miktarı bile işinizi görebilir. Üstelik her zaman biraz daha ekleme şansınız vardır.

  Arkaya da özen gösterin
  Sadece saçlarınızın ön kısmını görüyorsunuz, ama bütünü gözden kaçırmamaya çalışın. Genellikle yüz çevresindeki saç, mükemmel hale getirilmek istenir. Halbuki saç kesiminden ya da yapımından sonra; yanları ve arkayı da görmeyi ihmal etmeyin. Kötü görünümleri ancak böyle fark edebilirsiniz.

  Zor stilleri seçmeyin
  Saç stilinizi seçmeden önce, bunun sürdürülebilir olmasına dikkat edin. Yani şeklin, ne kadar uzun süre dayanabileceğini düşünün. Bunu yaparken; saçınızın
  dokusunu, uzunluğunu ve sağlığını göz önünde bulundurun, özellikle ‘ne kadar vaktinizi, onu şekillendirerek geçirebileceğinizi’ dikkate alın.

  Doğru rengi bulun
  Saçınızın rengini değiştirirken ya da gölgelendirirken, hangi tonların yüzünüzün rengiyle uyum sağlayacağını düşünün. Kuaförünüzden de bu konuda yardım alın. Kaşlarınızın da saç rengiyle uyumuna dikkat edin. Genel olarak kaşlar, saçlarınızın en koyu kısmının renginden 1 ile yarım ton daha açık renk olmalıdır.

  __________________