küvet temizliğini nasıl yapıyorsunuz

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve guloylom tarafından 18 Ocak 2010 başlatılmıştır.

18 Ocak 2010
    Konu Sahibi : guloylom
  1. guloylom

guloylom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaşlar
    evimdeki küvette lekeler çok fazla. ne kadar yıkasamda neler yapsamda çıkaramadım. kim ne dediyse yaptım ama sonuç yok. hep kirli gibi duruyor. ev benim olsa hemen değiştireceğim. çok uzun zamandır böyle. temizlemek için bir fikri olan varmı.

2. 20 Ocak 2010
  3. Shaire

Shaire BE the change... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Ne gibi lekeler var? kirecmi yoksa kuf varmis gibimi?

4. 21 Ocak 2010
  5. guloylom

guloylom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    hani yıllarca yıkanmaz da kremrengi gibi bir renk olur ya öyleydi, bazı yerleride siyahımsı lekeler vardı. benden önce kullanan hiç temizlememiş herhalde. ama bu sorunumu da çözdüm. internetten çok araştırdım. sihirli su diye bir şey var. pembe renkli sıvı. evime yakın bir yerde de satılıyormuş. aldım bir şişe hemen. küvet kuruyken heryerine döktüm. fırçaladım. yarım saate yakın beklettim. sonra yine fırçayla temizleyerek duruladım. sonuç bembeyaz bir küvet.bu kadar zaman niye bunu duymadım diye de kendime kızdım.

6. 21 Ocak 2010
  7. Shaire

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Cok merak ettim ya o suyu, markasi nedir? Icinde tuz ruhu olabilir, dikkatli ol bence.

Anlasilan o kuvet seni cok ugrastirmis. Biz sifirdan girdik eve, ben kendim aldim koydurdum cakuziyi.. simdilik bi asiri lekeler olusmadi, fakat ayda bir icini tamamen dolduruyorum ve icine makineyi ve kuveti tamamen temizleyecek ozel deterjan akitiyorum, makineyi calistiriyorum ve kopuk kopuk oluyor her yer temizleniyor. Bi kere duruluyorum tamam.
    Ama sabun lekeleri, yag lekeleri olusuyor bazen onlari mecburen fircalamak gerekiyor.

8. 21 Ocak 2010
  9. BenSergu

BenSergu SATRAB Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    benimde canım yandı bu küvet temizlemeden :1no2:,
    saatlerce fırçalardım, çamaşır suyu, toz deterjan, çeşitli banyo temizleyicileri ne yaptıysam kar etmedi, istediğim gibi olmadı,
    artık tam pes ettiğim bir sırada bim market'den kendi markası olan Mr. Bee markalı amonyaklı krem deterjanı aldım , pahalı markalarda aynı şeyi yapıyor nasıl olsa bu seferde bunu deneyim dedim ,
    direk sıktım sonra normal bir bezle ovdum ve duruladım ,inanılmaz bir şekilde küvetimin parladığını ve temizlendiğini gördüm..
    bence bir deneyin derim fiyatıda çok uygun 1.50 TL.yerimseniben

10. 21 Ocak 2010
  11. Shaire

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Amonyak ve tuz ruhu kaliplasmis lekeleri sokup atiyor, ama mutlaka elinize eldiven giyin, ve varsa agzinizi da kapatin. Benim bogazim tahris olmustu bi kere oyle sert deterjanlardan.

12. 21 Ocak 2010
  13. guloylom

guloylom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    sihirli suyun içinde ne var bilmiyorum ama içinde kimyasal hiçbirşey yok dediler. olsa herhalde kokusu rahatsız ederdi. valla çok memnun kaldım. pet şişede pembe renkli bir sıvı.
    sihirli su temizlik diye arattırırsan çıkıyor ama benim kullandığım markalı birşey değil. herhalde satan yer kendi hazırlıyor.
    bende bimin mr.bee temizleyicisini kullanıyorum. hem ucuz hemde güzel temizliyor. ama benim bu küveti temizleyemedi.neyse kurtuldum.

14. 21 Ocak 2010
  15. Shaire

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Sihirli su gercekten sihirli o zaman, kimyasal agirlikli degilse kaydirigubbakcemile2

Her yerde satilan birsey degil galiba.. Kendi uretimleri ise, patlayabilir ama dusunsunler boshayallersmile

16. 21 Ocak 2010
  17. BenSergu

BenSergu SATRAB Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    tatlım bahsettiğim üründe amonyak katkısı var sadece, amonyakdan ibaret değil ..
    amonyak kendi başına solunması tehlikeli zaten :sinifsinif:, onu mutlaka sulandırmak lazım ..
    ve tuzruhuna gelince neredeyse zehirleniyordum :1no2:
    o yüzden tuzruhunu evime sokmuyorum
    :eek:lmaz:

18. 2 Şubat 2010
  19. olgu35

olgu35 ölümden başkası yalan Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    marc banyo kristal parlaklık (sprey) kullanıyorum. küvet, lavabo, fayans temizliğinde muhteşem. spreyi sıkıp bekletiyorsunuz ovmaya bile gerek kalmıyor. tereddütle almıştım şimdi vazgeçilmezim oldu. sabun kalıntısı, kireç v.s den eser kalmıyor.