Kuyruk Sokumu....

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve Nohcoy tarafından 2 Şubat 2009 başlatılmıştır.

2 Şubat 2009
    Konu Sahibi : Nohcoy
  1. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar daha önce kuyruk sokumuyla ilgili konu açıldımı bilmiyorum... Açıldıysa şimdiden özür dilerim...

Ben 3 hafta önce normal doğum yaptım ve o günden beri popomun üzerine oturmakta zorlanıyorum. Kuyruk sokumum batıyor ve bu yüzden kızımı rahat bir şekildede emziremiyorum.. Bir eziyet oluyor emzirmek, şekilden şekile giriyorum...

Bu durumda olan varmı? Varsa nasıl bir çözüm buldu? Doktora gitmem şartmı?

Şimdiden teşekkürler...

2. 2 Şubat 2009
  3. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ah canım hiç bir bilgim yok bu konuda.
    ben sezaryan oldum.inşallah geçer canım geçmiş olsun

4. 2 Şubat 2009
  5. Nohcoy

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yinede sağol canım... İnşaAllah geçer... Yarın doktora gitmeyi düşünüyorum....

6. 2 Şubat 2009
  7. ilkim_1983

ilkim_1983 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım öncelikle geçmiş olsun.bende normal doğum yaptım,aynısını yaşadım.ne gezebiliyordum evin içinde nede eğilip bişi alabiliyordum yerden.2hafta sürdü ve bir anda geçti.özellikle normal doğum yapanlarda olurmuş.ama sen yinede görün dr.için rahat etsin

8. 3 Şubat 2009
  9. Nohcoy

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gittim bugün doktora... Kalça röntgeni istedi. Öğleden sonra gitmem gerekiyordu ama kızımı bırakacak kimsem olmadığı için bir gün içinde iki kez çıkaramadım kızımı...

Bir kaç hafta daha beklicem.. geçmezse tekrar giderim...

10. 4 Şubat 2009
  11. eda1982

eda1982 CANIM KIZIM IRMAK'IM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende normal dogum yaptım ama çok şükür öyle bir sorunum olmadı muhakkak git doktora çok geçmiş olsun.

12. 5 Şubat 2009
  13. yildizyy

yildizyy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım yazını okuduğumda acaba bunu benmi yazdım da unuttum dedim çünkü aynısı yaşadım bende 2 ay oldu eski şiddetli acısı kalmadı ama hala otururken kalkarken acıyo sanırım doğum sırasında kuyruk sokumumuz eğildi die düşünüyorum ben.. doktora gitmeye fırsatım olmadı çocuk doktoruna gitmekten daha ama zamanla geçicek sanırım geçmiş olsun

14. 19 Şubat 2009
  15. SMA

SMA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar başlığı görünce hemen derdinize derman olabilecek çözümü yazayım dedim.Tabi yapması sizden şifa Allahtan.Ağbimin eşi normal doğum yaptı bundan 9 ay önce.
    Kuyruk sokumu kemiği doğumdaki ıkınma yüzünden açılmış.Aylarca poposunun üzerine oturamadı.Resmen kemik batıyo gibiydi.Gitmediği doktor kalmadı.Kimi birkaç sene sürer dedi.Kimi doktor iğne önerdi.Ama oda belki düzeltir.Yani çekeceksin dediler.Sonuç itibariyle tıbtan başka çözüm olduğunu kabul edip istanbul da bulunan bir kırık çıkıkçıya gitti.
    Kuyruk sokumunu çektirmek için.Hemde ağlayarak.Çok canı yanacak sanıyordu.Fakat ruhu bile duymadan kemiği yerine oturttular.Çekerek değil 3 saniyelik bir masaj hareketiyle.Gelirken oturduğunda en ufak bi ağrı çekmeden döndü.Size tavsiyem iyi bi kırık çıkıkcı bulup hemen çektirin.
    Boşuna beklemişiz diyeceksiniz.Kesinlikle inanın.Doktorlar yapamıyor maalesef.Hepinize geçmiş olsun şimdiden.

16. 20 Şubat 2009
  17. orient

orient Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Simit şeklinde minderler var ortası boş, medikal ürün satan yerlerden (eczanelerde de var mıdır bilemiyorum) alabilirsin. Oldukça rahat oluyor, ben de doğumdan sonra 1 ay boyunca o minderle oturdum

18. 20 Şubat 2009
  19. Nohcoy

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çıkıkçıya giderim gitmesine ama burda kim çıkıkçı bilmem ki... Yazın memlektte gideyim dicem ama yaza kadar da böyle beklenmezki...

Minderleri araştırsam iyi olur ama misafirin yanında da ona oturulmaz ki... Kimse yokken bir şekilde yatarak felan zaman geçiyor ama misafirlerin yanında oturamammak çok gıcık bi durum...

Teşekkürler..