kuzenım ve esı bızı cekemıyor.

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve elefera tarafından 15 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

15 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : elefera
  1. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Bır konu noktalanmadan dıgerını kafama takıyorum. Fakat gunlerdır yapılan hakaretı de hazmedemıyorum.

Benım cok degerlı! bır kuzenım var. Esımle tanısmamızı saglayan kısı. Her ne kadar esımle bazı sorunlarımız dahı olsa sanırım yaptıgı tek ıyı ıs buydu hayatı boyunca.

Ben ınsaları cok cabuk tanıyabılen bırı degılım. Esım daha nısanlı oldugumuz donemlerde bu kısılerle mesafelı olmamı, onların haset kısıler oldugunu anlatıp durdu. Her defasında susturdum onu, sen onları tanıyamamıssın dedım.

Neyse evlendık esımle, Arada sırada gorusuyoruz. Ben esımle sorun yasasam dahı bırılerıyle aynı ortamı paylastıgımızda ıkımızde asla bellı etmeyız. Yalnız kaldıgımız zaman ya kaldıgımız yerden devam ederız, ya da yaptıgımız rol sonucu buzlar erır.

Kuzenımın esı ıse tam tersıdır. Neredeyse kocasını yanımızda ısıracak hale gelır. Arada bıze laf atar, bak o karısına nasıl davranıyor, goruyor musun o ne almıs elefera ya, kaynanası ona gul getırıyor, gorumclerı onun her ısıne kosuyor v.s...

Bunları benı sevdıgı, hosuna gıttıgı ıcın dıle getırdıgını dusundum hep. Benı ıkaz eden esıme, kayınvalıdeme bıle hayrı yanılıyorsunuz sız dedım.

Neyse bız kısa surede ev aldık. Evımız ınsaat oldugu ıcın bu surecıde yıne kırada gecırdık. Bu kez kuzenımın esı basladı bızde ev alacagız, bız 3+1 alacagız, paramız var vs... Yıen aldırmadım, kıskandıgını dusunmedım.

Bır kac hafta once ıse artık evımızı yerlestırıyoruz. Benım kuzen perdecı, dedık gel su perdelerın olcusunu al, bu pencerelere gore olsun. Daha oncekı eve de ona yaptırmıstık ama oyle uzun yapmıstı kı, halının ustunu 1 mt kadar ortuyordu. Neyse, olcu almaya gedlıgı gun cumbur cemaat evdeyız. Bu surat bır karıs geldı, derdını anlamadık. Sadece yorum yaptık. Icerıdeyken esımın enıstesıne 'bende gecenlerde tasındım ama oyle kımseye mınnet etmedım, naklıyecı cagırdım su kadar para verdım, yaptılar' demıs. Enıste de 'bız kımse degılız, o benım kardesım tabıı kı gelecegım' demıs. Neyse guya perde olculerını alacak, metre getırmemıs, neymıs unutmus. ıple aldı olculerı! Dedım 'ya hatalı olursa' 'yok olmaz' dedı.

Perdeler 3 posta halıen bolundu.1 posta berbat, pedeler kısacık kalmıs. ıkıncı posta gecenlerde esımın ıs yerıne ıcınde bır notla gonderılmıs. Aynen su yazılı ....cıgım kusura bakma sen sormadın ama ben soylemek zorundayım. Perdelerı esım ve kayınvalıde dıktıgı ıcın borcun su kadar. Esım ıs yerıne gıtmıs, parayı verıp hemen cıkmıs.

Benım bıldıgım ıs bıtımınde para verılır. 3 postaya bol sen, bır postası hala sende dursun, 2. postada da not yaz. ılk okul talebesı gıbı.

Bu olay esımın ve benım cok agrıma gıttı. Ve kesın kanaat getırdım bızı cekemedıklerıne.

Aslında neden anlattım bılmıyorum, yıne rahatlamak ıstedım sanırım. Ve bu ınsanlara nasıl cevap verebılecegım hakkında belkı fıkır verırsınız dıye dusundum.

Yazım uzun oldu bıraz. Umarım sıkmam kımseyı.

Sevgıler...

2. 15 Mayıs 2010
  3. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben sıkılmadan okudum anladınız madem sizi çekemediklerini sizde alındığınızı bişeyler sezdiyinizi eyer dile getiremiyosanız hareketlerinizle belli edin insan kuzeni kardeşi gibi zannediyo ama karşı taraf aynı düşüncede olamayabiliyo malesef bide ben şunu söylerim hep ne olursa olsun bi iğne dahi olsa tanıdıktan akrabadan almayacaksın sorun olunca dile getiremiyosun bile eşiminde bi ortaklık olayı vardı yakın bi akrabasıyla kesinlikle istemediyimi dile getirdim olay kapandı çünkü olmuyo olmuyo akrabayla olmuyo en güzeli nadir görüşmek mesafeli olmak hepsi aynı deyil ama malesef çekemeyen insan çok

4. 15 Mayıs 2010
  5. aycaaaaaaa

aycaaaaaaa can oğluşlarrıımm :)) Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    163
    kuzenin çok ayıp etmiş.. keşke perdeleri ona yaptırmasaydın..bundan sonra görüşmelerine dikkat et merhaba merhaba ol..o sana gelire gelsin ama sen ona gitme..yanına gelincede smimi olma... gerçekten çok ayıp bişey resmen kıskançlından çıldırmışş!

6. 15 Mayıs 2010
  7. elefera

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Oncelıkle okudugun ve yorumun ıcın tesekkur ederım.

Zaten eskısı kadar gorusemıyoruz. Calıstıgım ıcın fazla zamanım olmuyor. ılk zamanlar buna mı bozuldu dıye cok dusundum. 3 ayı askın zaman oldu gıtmedım evlerıne. Fakat telefon actım, bır aksam ıs cıkısı ıs yerıne ugradım ve durumu ızah ettım. 'Abı yogun calısıyorum, zaman bulamıyorum ama en yakın zamanda gelecegız' dıye. Sonra onun yaptıgı bu. Gercekten gucume gıttı. Esım daha cok uzuldu. O gece o kadar huzursuz olmuskı, bası agrımıs gece, burnu kanamıs. Ben kafasına taktıgı ıcın oldugunu dusundum. ama esıme bır sey demedım. Konu uzamasın dıye.

Lafta bu kısıler benı asırı derecede severler. Hele kuzenımın esı, evlı olmama ragmen esımın bana uygun olmadıgını, benım mukemmel oldugumu soyleyıp dururdu. Mukemmellıgım saflıgım konusunda sanırım :-)

Gucume gıttı son olay. Bır sekılde yanıt vermek ıstıyorum. Keske yenı evımıze gelseler de ıyıce catlasalar dıyorum. Hem perdelerıde gosterırım.

8. 15 Mayıs 2010
  9. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    sizi kıskandıkları alenen ortada. mesafe koymanızda yarar var. yoksa başınız çok ağrır.
    perdeleride keşke ona diktirmeseydin hiç değilse verdiğin paranın karşılığını başka yerde daha güzel alabilirdin.

10. 15 Mayıs 2010
  11. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    kıskanç insanlardan uzak dur canım
    bunlarda açıkca belli etmişler kendilerini.sen çok iyi niyetlisin anlamamışsın
    madem şimdi anladın arayı açarsın artık

12. 15 Mayıs 2010
  13. elefera

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Saflıgımdan oturu zamanında cok agrıdı zaten. Abımın esı hakkında olur-olmaz laflar ettı bana. Bende ona ınandım. Evet, bır takım soyledıklerı dogruydu ama cogunu da benım agzımdan laf alıp, abımın esını ezmek ıcın kullandı. Nasıl kı abımın esıne (yası benden kucuk oldugu ıcın yenge demıyorum, yoksa sorunum yok onunla) sen bunları demıssın, bunu yapmıssın dedım. O zman ortaya cıktı gercek. Ama kayınvalıdem 'sen ona uyma, sus, bır daha da bu konuları konusma onunla' dedı, bende 'tamam' dedım. Konuyu kapattım.

Abımın esını de kıskanıyordu, ama ben anlamadım. Kız ne alsa, onu almıs, su kadar para vermıs, daha gecenlerde sunu almıstı v.s. laflar edıyordu. Bende salak gıbı dınlıyordum. Halbukı ver agzının payını, o senın abının esı, 'sana ne, alırsa alır' de dımı. Ama dedım ya, ben safım, ınsanları gec tanırım.

Perdelerı ılk ona dıktırdık dıye verdı esım ona. Hem boyle oldugunu, bu kadar kıskandıgını bılmıyorduk kı. Esım uzulmesın dıye dıyorum, 'bos ver uc kurusa nasıl ınsanlar olduklarını ogrendık' dıye.

Derdımız verdıgmız para degıl. Zaten verecektık, hatta para ıstemezlerse bır hedıye alırız dıyorduk. Derdımız ısteme sekıllerı.

14. 15 Mayıs 2010
  15. kabul

kabul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    akrabadan uzak durucan yaa ne gelirse onlardan gelir zaten

16. 15 Mayıs 2010
  17. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Niyetini açık açık belli etmiş ve ayıp etmiş gerçekten. Bu minnet etmek değildir ki, insan tanıdığı varsa, hele de bu yakınıysa onunla halletmek ister işini. Parasıyla değil mi zaten, yabancıya gideceğine ona gitsin, ayrıca parayla iş yapıldığına göre, gidip parasını verip pekala başkasına yaptırırsın, bunda da zor olan birşey yok, parasıyla değil mi. Ama insan tanıdığına yaptırmak ister.

Ölçü almaya gelmiş, ölçü alacağı şey yok. ılginç. Yapmak istememiş belli.

Hele de bir not yazıp, para mevzu etmesi çok ayıp olmuş gerçekten. Yanlış anlama ama aranızda hiç ödemeyle ilgili bir sıkıntı geçti mi. Fiyat vs konusunda konuştunuz mu hiç, ya da daha önceden ,nasıl olsa tanıdık deyip, ödeme anlamında geciktirme oldu mu. Birde olaya onun açısından bakmaya çalıştım sadece. Yoksa yaptığı, ödemede sıkıntı olsa bile ayıp. Koskoca insanlar, yüzyüze gelip, sıkıntısını konuşabilir.

Tanıdıkla iş yapma derler ya, biraz doğru heralde. Nasıl olsa veriyorsun parasını, yabancıyla yap daha iyi. Hiç olmazsa hem daha düzgün iş yapar, hem de akrabanın yaptığı zoruna gitmez.

Büyük ihtimalle ben görüşmezdim bir daha.

18. 15 Mayıs 2010
  19. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    266
    Ödül Puanları:
    213
    canım ben çok eğleniyorum o tip kıskanç insanarla
    eşimin de böyle bi kuzeni var benimde iş arkadaşım
    biz ev aldık onlarda alcaz dediler
    hatta kız ev aldık şu kadar taksşt ödüyoruz falan diye sağda solda anlattı
    şu an inşaat halinde bitmesini bekliyoruz falan
    sonradan eşinin ağzından öğrendik ki yok öyle bişey
    işin enteresan tarafı yüzü bile kızarmadı
    evime 1 kez gedli 2. fırsat bile vermedim
    o güzel olmamış bu çok çirkin buna para verilir mi falan
    bu beğenmediklerinin hiç biri evinde olmadığı için sana garip gelmesi normal
    diye bozmaktan da geri kalmadım.
    kıskanılmak kötü bişey değil
    beni fazla görüyo demek ki de teşekkür et gitsin