Kuzenimin eş seçme kriterleri:-)

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ipektuncer tarafından 24 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    24 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : ipektuncer
  1. ipektuncer

ipektuncer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba sevgili hanımlar..
    Fikrinizi almak istediğim bir olay yaşadım hafta sonu.. Görüşlerinizi gerçekten bilmek isterim.

Dün kuzenim ile biraraya geldik. Aynı yıl evlenik, aynı yaşta çocuğumuz var kendisi ile. Ve zaten yaşlarımız da aynı.. Tüm çocukluğumuz birlikte geçti diyemem, ama yaz tatillerimizin önemli bir kısmı birlikte geçerdi. Çok da severiz birbirimizi esasen.. Kuzenim de bayan bu arada.

Ben hep çok başarılı bir öğrenciydim, o hep çok vasattı.. Bir gün ders çalıştığını görmedim. O hep gezerdi hafta sonları, ben hep ders çalışırdım. Ben çok zor bir bölüm kazandım ÖSS' de (ODTÜ Makina Müh) ve sabahladığım çok geceler oldu.. O liseden sonra sınavlara bile girmedi..

Neyse ben şu an çalışıyorum, mesleğimi yapıyorum elimden geldiğince..
    O ise ev hanımı, eşinin ailesi inaılmaz zengin ve ailece (benim ve eşimin çalışarak elde edemeyeceği) lüks bir hayat sürmekteler.. Öyle ki kuzenimin bu evlilikle birlikte sadece giyim kuşamı değil, davranışları ve karakterinin de değiştiğini tüm aile gözlemlemekte..

Neyse sohbet esnasında bana bir bomba patlattı, ki hiç tarzı değildi böyle bir söz, böyle bir tutum.. Şok oldum ve cevap bile veremedim..
    Dedi ki.. "Çalışa çalışa geceleri sabah edeceğine, sana ve çocuğuna rahat hayat yaşatacak biri ile evlenseydin keşke.. Hem sen sabahın 6' larında yollara düşmezdin böyle, hem çocuğun annesi ile büyürdü.."

Allahım hala şoklardayım..
    Evlenirken bir sn bile aklıma gelmedi bu kriter..
    Sizler ne dersiniz..

2. 24 Mayıs 2010
  3. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Senin gibi bol vaktim yoktu benim zengin koca avına çıkmak için der birde gülerdim üstüne.
    Ve görüşmelerimi azami ölçüye alırdım.

4. 24 Mayıs 2010
  5. ipektuncer

ipektuncer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    İşin enteresan yanı.. Bu konuşmalar geçerken, yanımızda babamın eşi de (üvey anne diyebiliriz) vardı.. Ve onu tasdik etti..

Bir anda çocuklarının istikbalini düşünmeyen, sırf aşık oldu diye gözünü karartıp evlenen ve şimdi çalışmak zorunda kalan bir kadın gibi gördüm kendimi..
    Yani hiç böyle bişey yokken aklımda.. "Kendi adına değilse de, çocuğun adına düşünmeliydin" dedi bana, inanamıyorum ya..ohaoldumsmileohaoldumsmile

Çalışan anne stresine girdim durup dururken.. :gitme:

6. 24 Mayıs 2010
  7. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Hayatta herkesin hedefleri beklentileri farklıdır....
    Kimi okuyup kendini geliştirmeyi bir meslek sahibi olmayı sevdiği adamla hayatını birleştirip ortak bir hayat kurup beraber hayatın mutluluğunu ve sorululuğunu paylaşır....
    Kim de liseden sonra zengin koca avına çıkıp, kocasının parasıyla kocasının maddi imkanlarıyla yaşayıp mutlu olmayı çocuk doğurup çocuğuna kocasının sağladığı maddi olanaklarla anelik yapar...

Anne annedir.. Çalışanı çalışmayanı yoktur... Hiçbir çocuk annesi çalışıyor diye annesini daha az sevmez, yada annesi çalışmıyor diye annesini daha çok sevmez....
    Ayrıca çcuğn geleceği için sadece maddi olanakalr değil mutlu bir yuvaya sahip olması da çok önemli bir faktördür....
    Sanırım sizin de hem maddi he manevi açıdan mutlu ve yeterli bir aileniz var...O yüzden birilerinin düşüncesizce ettiği lafları hiç kafanıza takmayın....
    ıleride çocuğunuz kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi parasını kazanıp ailesiyle bölüşen,güçlü, eğitimli, çalışan bir annesi olduğu için sizinle gurur duyacak....

8. 24 Mayıs 2010
  9. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    kuzeninizin sonunu görebiliyorum dogruyu siz yapıyorsunuz takmayın onu

10. 24 Mayıs 2010
  11. Gunicen

Gunicen Ve aşk,eş anlamlı adınla! Pro Üye

Beğenildi:
    1.118
    Ödül Puanları:
    188
    Peki O Bu Lüks Hayat ıçinde Aşk Denilen Harika Duyguyu Yaşamış Mı?!

12. 24 Mayıs 2010
  13. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Boşver canım, böyle insanları kafana takıpta üzülmeye değmez. Zengin kocaya gitmek marifetmiş gibi birde övünürler. ınsan kendi yaptıklarıyla ve başarılarıyla övünmelidir ki....Onuda başkaları yapsın, kişinin kendisi değil. Kuzenin hayatının garantisi olarak görüyor sanırım eşini. Kişinin kendini yetiştirmesi kadar garanti birşey yoktur hayatta.

14. 24 Mayıs 2010
  15. MRMN

MRMN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben olsam ne oldum dememeli ne olacağım demeli derdim kendisine ...bir de ayrıca ben etimi 3 kuruşa satacak olsaydım alacak olan koca dolu derdim ..ağır ama haketmiş zannımca bunu ...kendisini parayla satılacak bir meta gibi gördüğüne göre ...

16. 24 Mayıs 2010
  17. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Hiç kendini bu tarz bişiy için üzmeyin arkadaşım.
    Mutlusunuz ve sağlıklı bir çocuğunuz var.
    Gerisi boş. ınsanların ne söylediğine önem vermeyin.

18. 24 Mayıs 2010
  19. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    şu dönemde bilimin ,okumanın hiçbir değeri kalmadı ki.
    tek değer sadece para para para.
    küçücük çocuklar bile ailelerinden illaki marka olan şeyler almalarını istiyorlar. çünkü arkadaşları öyle giyiniyor.
    emeğin kıymeti kalmadı maalesef. kuzen sadece bu tarz düşünen ve gittikçe sayısı artan kişilerden sadece biri.
    o böyle mutlu siz öyle.boşverin,hayata bakış açılarınız farklı. kimi lüksü tercih eder hayatta. kolayca elde edebileceği. kimi,sevgiyi,emeği,bilgiyi,eğitimi..
    kriterler kişiden kişiye göre değişir.
    aç değilseniz,rahatça yaşayacak kadar para kazanıyorsanız,ve bu hayatınızdan mutluysanız gerisi boş.fazlasına ne gerek var ki.?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.