kuzenimin pesindeki adam...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve EU3 tarafından 26 Şubat 2009 başlatılmıştır.

26 Şubat 2009
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

arkadaslar kuzenimle evlenmek isteyen biri var, bu kisiyi cok eskiden beri, taniyor fakat surekli gorusmuslukleri yok sadece arada hal hatır sorma seklinde ama bu kisi kuzenime ezelden beri asik, kuzenimse onu dost olarak gordu hep, olur vermedi

aradan yillar gecti simdi tekrar ataga gecti bu adam. fakat adam sorunlu biraz, ailesini sevmiyor, 8 kardesler ve ilgisiz bir ailesi var, ailesine kizgin bu yuzden ve kurtler ayrica fakat kendisi unv mezunu, anne babasi turkceyi bile cok iyi konusamiyormus ve bir kardesi de zihinsel ozurlu sanirim. 1 erkek kardesi ve kendisi aileyi gecindiriyorlarmis, babasinin sosyal guvencesi ve isi de yokmus. Bu cocuk ben ailemden kopucam artik onlardan uzak yasamak istiyorum diyor, bunu nasil yapacak bilmiyorum tabi.

Kuzenim de unv mezunu, cocuk iyi biri, ona guveniyor kuzenim bu evlilik yanlis mi olur diye de dusunuyor. Kurt olmasi ve ailesinin bu sekilde olmasi...Cocuk ailesinden kopabilir mi hem, baska sehirde yasayacagiz sadece ben olacagim hayatinda, ailemle hicbir iletisimin olmayacak diyormus ama bu mantikli mi sizce

2. 26 Şubat 2009
  3. bekolim

bekolim Gecmis tozdur üfle gitsin... Pro Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    148
    Hersey okey olsa bile dost olarak kabul ettigi adama nasil asik olcak nasil evlilik dusunecek bu kadar basit mi?

4. 26 Şubat 2009
  5. nur.sima

nur.sima Guest

aileyi de kişinin kendisini de en iyi tanıyan sizsiniz. evlilik bi eşler arasında olmuyor malesef. ne kadar uzak kalırım desede ailesi anne babası sonuçta. ayrıca anne babasını bile hiçe sayan bi adamın neresine güvenilir bilinmez

6. 26 Şubat 2009
  7. necsel

necsel Canım oglusumm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evlılık olmasına olur tabı
    ama kuzenın cok zorlanır gıbme gelıyor
    kendımı koyuyorum kuzenının yerıne ben kabul etmezdım
    anne bana turkce bılmıyor hadı bunuda gecelım
    aıle bırbırınden kopuk
    kım nerden ne yapıyor ne yer ne ıcerler bellı degıl sanırım
    aıleden kopmak o kadar kolay mı ya
    evlenmemek ıcın en buyuk neden ıste bu
    bugun aıleden vazgecen yarın karısından colugundan cocgundan da vazgecer
    canım bence kuzenın ıyı dusunsun

8. 26 Şubat 2009
  9. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Kuzeniniz için ailesinden vazgeçen adam, kimbilir kimler ve neler için kuzeninizden de rahatlıkla vazgeçebilir.
    Et tırnaktan kopar mı yaaa... Ne demek ben onlardan kopucam, uzaklaşıcam görmiyceksin bile.....
    Ben böyle bir adamla ırak evlenmeyi, yanımda arkadaş olarak bile tutmam...

10. 26 Şubat 2009
  11. Sonbahar24

Sonbahar24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bence yanlış,bugün ailesini silen,yarın ömürgün kuzeninizide hiç düşünmeden silebilir
    ne olursa olsun aile silinmez:1closedeyes:

12. 26 Şubat 2009
  13. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.107
    Ödül Puanları:
    488

Bence bu iş yaş:1closedeyes:
    Ailesinin durumunu her yönden bir kenara bırakıyorum.
    Başta dostken tekrar evlilege yönelik şeyler yaşanması ne kadar dogru olabilirki.
    Bence uzak dursun o kişiden.:1closedeyes:

14. 26 Şubat 2009
  15. Malen

Malen Hadi gel bebegim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yazinda hatalar gördüm canim!

Ilk hata Kürt Türk ayrimina takilmandir,

Insan ister türk,ister kürt ister bilmem ne olsun,insan olmadiktan sonra dini,meshebi,irki bir halta yaramaz ve dili yada görüsü onun ayibini örtmez..

Ben Türk aileden gelmeyin ama benim esim,de yabanci Türk degil,
    Sorun olmmadimi,tabiki olmustur,esimle benim aramda olmasada,kültürlerine alismam yada esimin benim kültürüme alismasi zaman almistir..Yurt disinda yasadigim icin zorlanmadim pek ama genede oluyor..

Bu kisi kalabalik bir aile cocugu oldugu icin,yasadigi yerden SIKILMIS birine benziyor.
    Kopmayida aklina koymus ise,belki kopacak belki lafta kalacak ama kimse ailesi dil bilmiyor falan diye yorum yapmasin...
    Olabilir kiz onun ailesi ile degil,cocukla evlenecek...

Kizdada sevgi var ise iyice düsünsün derim...

16. 26 Şubat 2009
  17. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    bencede uzak dursun şekerim...

18. 26 Şubat 2009
  19. AskBocugu

AskBocugu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    valla hiç doğru bulmadım çok sorunlu bir evlilik olur bence evlendiğin kişi kadar ailede önemli bence ne kadar uzakta olsan çok etkisi oluyor onların çok ii düşünsün hatta mümkünse hiç olmasın bence tabiki kürt olması türk olması önemli deil insanlık önemli ama evlendiğnde baş başa geldiklerinde kendince konuşacak herkes o bakacak anlamadığı için bunlar zor şeyler önemli deilde olsa bazen önemli benimde kuzenimin başında çünkü kıza kızdıkları zaman aralarında konuşuyorlar hep oda bakıyo ve çok üzülüyor ne konustuklarını anlamadığı için

çok ii düşünsün