Kuzenlerim...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve narinnarin tarafından 6 Ekim 2009 başlatılmıştır.

6 Ekim 2009
    Konu Sahibi : narinnarin
  1. narinnarin

narinnarin Guest

benim iki kuzenim var.ikiside ayrı halalarımın kızları.biri evli diğeri ise henüz evlenmedi.evli olan benden 4 yaş büyük diğeri ise 3 yaş küçük.benim eşimin maddi durumu çok iyi kendisi küçük bir işletmenin sahibi.patron yani.bu durumu çekemedikleri içinmidir nedendir bilmem her ikiside devamlı bana cephe almış durumda.mesela büyük olan kuzenim diğerine devamlı koca bulmaya çalışıyor.benimkinden daha iyi olsun diyede başvurmadığı yol yok.başta ben bu durumu anlayamamıştım taki iyi niyetimden dolayı küçük kuzenim bana kırılıncaya kadar.buna buldukları adamın çok zengin olduğunu zannetmişler bende bir arkadaşım aracılığla öğrendimki aslında o adam hiç kendisini anlattığı gibi değilmiş.küçük kuzenimi ben kardeşim gibi görürdüm ve yanlış birşey yapmasından korktuğum için ona bu adamı iyi araştırmasını söyledim.duyduklarımı anlattım.o da ben onun havasını bozdum zanneti ve bana kırıldı aklınca.offf neden ben hiçbir kimseye karışmama kararı alıp tekrar vazgeçiyorum ve sonunda ah kafam diyorum ki...

2. 6 Ekim 2009
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Bence sizden yardım istenmediği sürece başkalarının ilişkisine karışmasanız, onlar hakkında yorum yapmasanız daha iyi olur.. Ne gerek var ki? Benim erkek arkadaşımı kuzenim araştıracak olsa ona ne oluyor derim ben olsam..
    Ayrıca sizin eşinizden daha iyi eş olsun diye tabii ki istiyorlardır,herkes kardeşini en iyisi ile evlendirmek istemez mi?

4. 6 Ekim 2009
  5. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Eşiniz zengin olduğu için sana cephe aldıklarını nerden anladınız? Belki de gereğinden fazla bu konudan bahsediyorsunuzdur. Direk o şekilde giriş yapmışsınız.

6. 6 Ekim 2009
  7. meldam

meldam Kaderimin Efendisiyim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    eşin patron yaniiiiii
    cnm buraya yazdığın gibi kuzenlerinlede konuşuyorsan yanlış anlamaları normal

8. 6 Ekim 2009
  9. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    katılıyorum...
    ayrıca üzerinize vazife olmayan şeylere karışmazsanız daha az zor durumda kalırsınız...
    iyi koce = zengin koca değildir bunu da unutmayın bence...
    :nazar::nazar:

10. 6 Ekim 2009
  11. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Yukardaki üyelere katılıyorum..

Benim eşim zengin, patron yani... demenizden sanki herkes sizin eşinizin zenginliğiyle ilgileniyormuş gibi bir yanılgıya kapılmışsınız..

Sizin eşinizden daha zenginini aradıklarını nerden biliyorsun ayrıca?

Ya da kuzeniniz ''şu benimkini bir araştır'' mı dedi size?

iyi günler..

12. 6 Ekim 2009
  13. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    siz bence kocanızı çok fazla nimetten sanıyorsunuz..
    gözünüzde o kadar büyütmüşsünüz ki herkesin hayaleinde sizinki gibi PATRON bir koca yatıyor sanıyorsunuz..
    bahsettiğiniz de sadece maddiyat, kişilik nerde kaldı???

14. 6 Ekim 2009
  15. narinnarin

narinnarin Guest

hepinize katılıyorum bu yazdığımdan kesinlikle bu sonuç çıkar.ama eşimin öyle dağlar kadar bir zenginliği yok sadece kendi işi onu belirtmek için kullandım bu patron kelimesini yoksa büyüttüğümden değil yani.ki ben hiç bahsetmediğim halde aile içinde hep bu şekilde konuşulduğu ve küçük kuzenimede düğünümde bile herkes sıra sende sende onun gibisini bulmalısın dendiği için sorunlar başladı.inanın ben hiçbir zaman onlarla konuşurken eşimin işinden asla ama aslaaa bahsetmiş değilim.konu açılsa bile hemen kapatırım.ama buraya durum anlaşılsın diye açık açık yazdım.ve bir arkadaş herkes kardeşine daha iyisini bulmak ister bence haklı demiş.ama onlar da kuzenler yani kardeş değiller.biz üç ayrı kardeşin kızlarıyız.bunuda belirteyim.bu arada büyük kuzenim küçüğü kışkırtıyor.çünkü hep bir aradayken durup durup betül sen daha iyisini bulmalısın bak tüm teyzelerim öyle söylüyor diye espri yapıp ona hatırlatıyor durumu.bende o daha iyilerine layık diyorum.

16. 6 Ekim 2009
  17. narinnarin

narinnarin Guest

bu arada ben bu adamı araştırmışta değilim ortak bir tanıdığımızla konuşurken o kişinin aslında işe yaramaz biri olduğunu tesadüfen öğrendim.çok tereddüt ettim söylesemmi diye sonrada araştırmadan kendini kaptırır yazık eder kendine diye söylemeye karar verdim.ve sadece evleneceğin insanı iyi araştır dedim abla olarak öğüt verdim.aslında bence teşekkür etmesi gerekirdi.ama o kırılmış bana neymiş o zaten istemiyomuş ben neden ona istemediğini söylediği halde araştır demişim.suçmu şimdi bu?araştır demek.hem isimde verdim falanca söylüyor bana inanmazsan ona sor ve kendi bildiğin en iyisidir.kendin konuş dedim.ama yinede haklısınız kimsenin işine karışmamak lazım.herkes başına geleni çeksin deyip kimseyle ilgilenmemek lazımmış meğer...

18. 6 Ekim 2009
  19. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363

Herkes kardeşine en iyi eşi ister diyen şahıs benim!!!!!!!!
    Demek ki o diğer kuzenler kendi aralarında birbiri ile daha iyi anlaşıyorlar..
    Genelde de öyle olmaz mı?
    Biz de bazı kuzenlerimizle diğerlerine göre daha göre samimiyizdir mesela..
    Bence buna kışkırtmak değil samimiyet denir..