Kuzucuğu ilk defa kreşe başlayacak anneler buraya toplanalım....

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve cerenora tarafından 1 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1 Haziran 2012
    Konu Sahibi : cerenora
  1. cerenora

cerenora Balı kaymağı fazla kaçmış Üye

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba şu anda 26 aylık bir kızım var. Eylül ayında kreşe başlayacak ama kayıtlar başladığı ve kontenjan sınırlı olduğu için kaydını yaptırdık. beni aldı bir korku nasıl olacak nasıl gidecek. neler alınacak? nevresimi yatağı?

benim durumumda olan anneler duygularımızı, çözüm önerilerimizi burada paylaşabiliriz diye düşündüm, ne dersiniz?:KK9:

2. 1 Haziran 2012
  3. cerenora

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    ilk defa benim kuzucuğum mu kreşe başlayacak yani :KK5:

4. 8 Haziran 2012
  5. nes8

nes8 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    merhaba,bende çok kararsız kaldım bu kreş konusuna kızım 36 aylık şuan yani tam 3 yaşında eylülde 39 aylık olacak ama kreşe versemmi vermesemmi birsürü soru işareti...babaanne ve annaanne dönüşümlü bakıyolar ama çok mızmız oldu bu aralar herkesi çok yoruyor.onlara yük olmasını istem,iiyorum zaten iki tarafta sağlık açısından rahatsız:KK43: bir yandan güvenemiyorum hep el bebek gül bebek yetişti.yemeklerini kendi yemiyor aç kalırmı ? öylen uykusunda çişe kaldırmazlarsa yatağına kaçırırmı? ağlarmı (ağlayınca krize giriyor)mutlu olurmu yoksa mutsuz bir hayat onu mu bekliyor ...ooofff birsürü şey .yoksa düzene mi girer gibi olumlu da düşünmek lazım ama gerçekten çok zor .küçük oldukları için sanırım bu kadar dert ediyoruz ama fikirlerinize benim de ihtiyacım var.

6. 9 Haziran 2012
  7. cerenora

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    en sonunda aynı durumda olduğumuz biri :)
    bence senin endişelenmene gerek yok. tam kreş yaşında. bir anneanne bir babaanne çok yıpratıcı bir süreç ve bence çocuk için de sağlıklı değil. biz 2 yıl dayandık ama .çok yorulduk artık. benim kreşe çocuk gönderen pek çok arkadaşım evde yemedikleri yemekleri kreşte yediklerini söylüyorlar.ama tabii ki kontrolü elden bırakmamak lazım. sene başında ben kreş istemiyorum diyen bir arkadaşımı bugün gördüm. çocuk evde çok sıkıldığı çin o da kreşe yazdırmış. bence sosyalleşmeleri açısından ve bilişsel gelişimleri açısında da çok faydalı olacak.

8. 9 Haziran 2012
  9. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızım 28 aylık... bir haftadır kreşe gidiyor... evdeki yalnızlığına ve oyun arkadaşı istemesine dayanamayıp bir günde kreşe vermeye karar verdim. ertesi gün kreşteydi.ilk gün çok kolay geçti. ikinci gün de öyle sayılır...üçüncü günden sonra kızım sıkılmaya başladı sanırım kreşe giderken ağlıyor, arkadaşlarını görür görmez oyuna dalıyordu.ayına göre az konuşan kızımın dili açılmaya başladı.daha önceleri hemen her konuda ben,imle zıtlaşan kızım tam bir melek oldu... kapıdan girerken boynuma sarılması mutlulukların en büyüğü...böyle olacağını bilsemdaha önce verirdim...hiç düşünmeyin bence... sosyalleşmesi, enerjisini boşaltması ve özgüveni için kreş şart...

10. 10 Haziran 2012
  11. cerenora

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    kuzucuğuna maaşallah tebrik ediyorum her ikinizi de...
    beni kızım ağustosta başlayacak bayramdan sonra ben de 1 eylülde işe başlayacağım. 9-10 günlük bir alışma süreci yaşayacağız. beni de en çok korkutan bu süreç ama daha önce yaşayan arkadaşlardan aldığım fikre göre dayanıklık olursak kararlılıkla bu dönemi sağ sağlim atlatabiliriz.
    senin tavsiyelerin neler?
    alışveriş olarak neler aldın ne tavsiye edersin?

12. 12 Haziran 2012
  13. kutay09

kutay09 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar benimde 37 aylık kızım var bizde temmuzda başlıyoruz kreşe 3-4 kreşle konuştum en son bu verdiğimde karar kıldım.Artık eğitim-öğretim hayatlarıda erken başlıycağı için ve sessiz içine kapanık olduğu için düşündm.Kendiside çok istiyor inşallah hayırlısı olur diyorum.Okula başlama isteğide çok.ben ondan daha çok heyecanlıyım

14. 12 Haziran 2012
  15. atk

atk hoşgeldin dünyama:) Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    en küçük biziz galiba :) Benim oğlum nerdeyse 22 aylık, eylülde biz de kreşe başlayacağız, yani 2 yaşını doldurur doldurmaz. 15 aylık olana kadar ben baktım, sonra 6 ay anneanne şimdide babaanne bakıyor. Merakla takip edeceğim konuyu, umarım bütün bebişler sıkıntısız bir şekilde atlatırlar bu alışma sürecini

16. 12 Haziran 2012
  17. cerenora

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    biz yazılmaya gittiğimizde tam şu anda kızımla aynı ayda olan (26 ayık) bir kız vardı bu sene başında başlamış yani 18 aylık. gayet de mutluydu. hikaye saatinde öyle bir bıdık bıdık sıraya geçişleri var ki... ben evde asla sıraya falan sokamam bizim kızı :)

18. 12 Haziran 2012
  19. cerenora

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    benim heyecanımı bir görseniz. kızım pek fakında değil küçük daha ama...
    okulda sürekli kreş konuşuyorum :))
    bence senin kızın kreşi bile aşmış anaokulu yaşında okul öncesi çok güzel bir hazırlık olacak onun için :)