kuzucuklar evlenirken aldığınız yatak odası parasını sizmi ödediniz babanızmı

Konusu 'Yatak Odası Takımı' forumundadır ve sukut tarafından 30 Haziran 2010 başlatılmıştır.

30 Haziran 2010
    Konu Sahibi : sukut
  1. sukut

sukut oğlum olsun istiyorum İNŞ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar benim babam çok cimridir 10 lira harçlık verse 1 ay konuşurdu bıt bıt şimdi çalışıyorum çok şükür ona muhtaç değilim Rabbimde etmesin zaten.14 hafta sonra düğünüm var babam çeyizime bir iplik almadı daha ben harıl harıl maaşımla çeyizimi yetiştircem diye uğraşıyorum bu sabah namaza kalmıştım onların odasına girdim babam uyanık sabahın kör vaktinde yataktan bana bağırıyo okadar maaşı napıyosun sen eve hiç yardım etmiyosun baba dedim 14 hafta sonra evleniyorum artık çeyizimi tamamlamam lazım ( ki eskiden ödemelerine yardım ettim dediki bu ayda ver daha sonra çeyizini al )
    dedi hiç danışmıyosun baba dedim kız çeyizinden anlamassınki sana hepsi fuzuli geliyor söylesem kızarsın dedim bir sürür bağırdı çağırdı bana.sonrada anneme sen ne biçim annesin kızına hesap sormuyosun diye
    bu önceden aldığım bir karardı ama sizinde fikirlerinizi öğrenip ona göre haraket etmek istiyorum

yatak odasını ben alsam evlendikten sonra ödemelerini ben yapsam erkek tarafı için göze batarmı ilerde bunu sorum yapıp yüzüme vurarlarmı kendim çalışıyorum ama:çok üzgünüm:
    babam eğer alırsa bir sürü kaprisini lafını dinlicem istediğimi alamıcam, evlendiğimde ödemeleri yaparkende anneme söylenip kızacak ..ne yapsam kararsız kaldım kızlar evlilik psikolojisi yetmezmiş gibi bide babam sorun sıkıntı :çok üzgünüm::teselli:

Son düzenleme: 30 Haziran 2010
  2. 30 Haziran 2010
  3. sirkencubin

sirkencubin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    104
    Ödül Puanları:
    203
    Canım yapacağın şey gayet mantıklı bunu kim neden taksın ki?? Ayrıca diğer odalar için aldığınız eşyları nişanlının ailesi alıp size taksit bırakmayacak mı? Ya da nişanlın şu anda ailesine ev eşyları konusunda yardımcı olmuyor mu? Sen alıp taksitlerini öderken bunu müstakbel kayınvalidenin ve kayınpederinin bilmesine gerek yok

4. 30 Haziran 2010
  5. miss_curious

miss_curious Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.910
    Ödül Puanları:
    238
    ah canim benim durumumuz benziyo cook..ben 4 yildir ailemden ayri yasiyorum ve istanbul gibi bi sehirde dusun..Ogrenciligimden bu yana onlardan hic para almadim okurken de dahil olmak uzere yazlari calistim hep..
    sira geldi evlilige..esyalarimizi, dugunumuzu esimle beraber yapicaz allahim nasip ederse, yardim etmek isteseler de ben istemiyorum cok fazla karisma haklari olmasin diye..O yuzden ben de senin gibi yaparim, bosver kafamiz rahat olsun di mi ama..allahim is, guc vermis huzurumuz olsun odenir bi sekilde..

6. 30 Haziran 2010
  7. cambazz

cambazz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bir kırık iğneyi dahi biz aldık ödedik,daha doğrusu ödüyoruz hala.bende de durum tam tersiydi eşimin ailesi hiç yardım etmeye niyetlenmedi,sormadılar bile.bende madem seninkiler almıyor bizimkiler de birşey almıcaklar dedim ve herşeyimizi çok şükür kendimiz hallettik,sıkma canını sakın herşey halloluyor yeterki huzurunuz olsunkaydirigubbakcemile2

8. 1 Temmuz 2010
  9. LiLithy

LiLithy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Çok mantıklı düşünmüssün canıım ama bu durumu önce nişanlına bi çıtlat istersen.Hem yatak odasını ille kız tarafı alır diye bi kaide yok mesela istersen sen oturma grubunu al yatak odanı nişanlın alsın hem belki dha ucuza maal olmuş olur tabi nişanlın kabul ederse. Sen en iyisi b nişanlınla konuş belki sana aldrmayacak ben alırım hepsini diyecek

10. 5 Temmuz 2010
  11. sukut

sukut oğlum olsun istiyorum İNŞ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    108
    dostlar önerileriniz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim Allah razı olsun
    nişanlımın ailesi bütük kısmını karşıladı bize az bir pay kaldı bu sebeple yatak odasının borcunu ben ödyim demeye çekindim.Hafif çıtlattım biz alırız sen üzülme dedi ama şimdi cicim ayları ilerde bunu koz olarak kullanıp babamla ilgili yorum yapmasını istemiyorum
    bu hafta alıcaz ablam annem baban ödesin çeyizine hiç bir şey almadı duymamazlıktan gel diyolar ama bakalımm artık
    miss_curiousumm demek aynı şeyleri yaşamışız sen nişanlınla birlikte alıyosan sıkıntı olmaz inş.sonuçta onun aileside almıyor.Babalarımızdan dolayı sıkıntı çektik ama inşallah eşlerimizden çekmeyeceğizz olumunekankayizsmile

12. 6 Temmuz 2010
  13. perimsin

perimsin yakışıklı oğlum büyüyor... Üye

Beğenildi:
    124
    Ödül Puanları:
    113
    Canım benim nişanlımın ailesi erkek tarafına düşen herseyi fazlası ile yapıyor.5 kurus borcsuz evlenicez düşün yani..Şimdi bu durumda kız tarafına düşen çeyiz yatak odası vs var tabi bende istiyorum en iyisinden olsun , babam parasını vericekmi dersen asla! :) Üstüme düşen herseyi ben kendim hallediyorum.Ama sadece kız tarafı ile ilgili seyler yani.Ayrıca erkek arkadasına söylemek zorunda değilsin annem babam verdi parasını de , ki ilerde laf olmasın :KK66: Sonucta hiçbirsey yapmasa ya da yapamasada onlar bizim ailelerimiz canlarımız kimselere ezdirmeyiz dimi :KK66:

14. 6 Temmuz 2010
  15. zahter

zahter tazedagkekigi.blogspot Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ben yatak odam dahil çeyizimi bile ortak ödüyorum. herşeyimizi kendimiz alıyoruz.

16. 6 Temmuz 2010
  17. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    bizde yatak odasını kız tarafı alır..zaten yatak odam ve mutfak eşyalarımı,çeyizlerimi annemler aldılar,beyaz eşyaları da ortak aldık..gerisini de eşimin ailesi aldı.normal olanı da budur genel olarak...

18. 8 Temmuz 2010
  19. Rengarenk...

Rengarenk... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86