Kz- Erkek evlat ayrm

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve axi_esmer tarafından 18 Eylül 2009 başlatılmıştır.

18 Eylül 2009
    Konu Sahibi : axi_esmer
  1. axi_esmer

axi_esmer JeliBonN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim annem ve babam evlat ayırıyo. benim ikizim var aynı yaştayız o erkek bense kızım. adı özgür. 19 yaşına geldim. hala kendim veremiyorum kararlarımı. şöyle bişey var. herşeyi özgür yapıyo. her sözü özgür söylüyo. her yere özgür gidiyo. benim bi erkek arkadaşım oldu. ailem onu sadece uzaktan görmekle yetindi hatta annem görmedi bile desem yeridir yani. istemediler olmaz dediler. ama geçen gün özgürün bi kız arkadaşı oldu. annem onuda görmedi. özgür sadece söyledi. kız arkadaşı olduğunu. ve düşünebiliyormusunuz annem bişey demedi.benimkisinide tanıyabilirdi. ben şimdi onlardan saklı hala devam ediyorum. sonra özgür gece gündüz dışarıda. bense 5 dakika gazete almaya gidiyorum benden hesap soruyolar nerde kaldın diye. annem de istediği zaman çıkıyo. ben hep evdeyim. izin vermiyolar. NİÇİN SEVGİLİM OLDU DİYE. bu nedir evlat ayırımıdır. erkek ya soylarını devam ettiricek . yazık ailemede yazık .kimse beni düşünmüyo.
    senağlama

kimseyi sevmiyorum arkadaşlarımdan başka

2. 18 Eylül 2009
  3. EU3

EU3 Guest

öyle düşünme canımmm buu ayrım toplumumuzda oolann bişey sadece seende değilll erkeklerr gezer gecede cıkar gunduzde ama kızlar cıkamaz hep
    boyle dusunurler..
    kızın sevgılısı olamazz..
    erkegın olur hattta mutluu olurlar.. hıc takma kafana bence

4. 18 Eylül 2009
  5. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    ''Oğlum,göster bakalım pipini amcalara'' zihniyeti bitmeden Özgür özgür olacaktır,maalesef sen değil canım..
    Derler ya cinsiyet ayırımı yapan aileler,''evlen gezersin,kocanla yaparsın''..Maalesef genelde evliliği kurtuluş gibi görüp özgürlük kazanacağım derken sönen hayatlara da tanığız..
    Bir birey olduğunu,cinsiyet gözetmeksizin eşit davranış ve muamele beklediğini ailene her fırsatta söyle,belki onları bu yönde eğitebilirsin :gitme:

6. 18 Eylül 2009
  7. batuhanim

batuhanim 1 prens 1 prenses annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    malesef canim bu bütün ailelerde vardir
    özgürlük sadece erkege mahsusdur
    onun kiz arkadasi olabilir ama o kizin ailesi yoktur onlar düsünülmez
    bu böyle geldi böyle gidecektir
    ama aslinda yalis yaptiklarin farkinda degilerdir
    sen gizli yaptigin zaman sanki daha iyimis gibimi gelir bilinmez ama
    bence yasin genc bunlarla pek ugrasma derim cünki biz bu yasa geldk
    halen cikamadik isin icinden

8. 18 Eylül 2009
  9. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Erkek çocuğum olmasını bu yüzden istemiyorum:kızgın:
    Şuan 15 yaşında kardeşim tamam evin en küçüğü diye çok fazla seviliyor.opuyorumnanaktan.
    Ben dahil öpe öpe bitiremiyorum ama herşey dozunda..O kadarda küçük değilki
    Yanlış birşey bile yapsa annem o küçük vs.vs...
    Hep sevicez onu o şekilde alttan alıcakmışız sanki biz o kadarken dediği şeyleri yaptı bize,öylede deniyorum bu sefer şımarma bas git diyor bana:1shok:
    Şımarta şımarta tepelerine çıkardılar valla..eeee ERKEK nede olsa tek varisss soyumuz devamını getirecek nimet..:bbo:
    Sonra nerde ne konuşacağını bilmiyor vurabiliyor bile bize o derece yanii..
    Annemin ayırdığını söylüyoruz bu seferde kıskanç oluyoruz malesef..
    Canım malesef kız çocukların üzerindeki baskı farklı :nazar:
    Erkek kendini korur ama kız koruyamaz erkek kardeşimin sevgilisi olunca babam nereli vs.vs sorular soruyor..
    Bana sorabilir mi sence??:jeyyar:

10. 18 Eylül 2009
  11. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım ya kıyamam ama bu dedıgın ayrım türkiyenin her yerinde var.........
    malesef ki......
    bir sen degilsin yaşıyan ayrımı..kızlar kendini koruyamaz aman başlarına bi iş gelir........
    erkek degilmi yapsın gencken yakışır........
    hep öyle gördük öyle yetiştirildik..........
    keşke özgür olsak ..........ne güzel olur.........evlenene kadar ailen evlendikten sonra eşin hep bir yasak ve ayrımla gidiyor .........
    tabiki bile sesizde kalma..........annenle konuş onların güvenini kazan ........
    kendince kararlarını söyle erkek arkadasını söyledigine göre pekte baskıcı degıller sanırım bıraz sabreder ve konusursan cok olmasada özgür olabilirsin........
    canım

12. 19 Eylül 2009
  13. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kız çocuğunu biraz daha korumak istiyor ailler.. ama bu bazen abartılıp çapıtılıyor istemeden..

tecavüzden gasptan tacizden en çok bayanlar yara alıyor. sizi koruma duyguları fazla gelişmiş okadar.

ama ikizinizle tamamen eşit olamazsınız istesenizde bay ve bayan doğası ayrı... ama sizde geceleri nadir de olsa çıkabilmeli flörtlerinizi onun kadar rahat paylaşabilmelisiniz.

bu düşüncenizi ailenizle sıksık paylaşın.

14. 19 Eylül 2009
  15. EU2

EU2 Guest

bence seni kormak için ve henüz yaşın 19 diye erken gördükleri için bunu yapmış istememişlerdir.. geç geldin die söylenmeleride günümüzde neler oluyor görüyorusun canım ailende senin için endişeleniyordur bir evinbir kızınsın diye .. annem çıkıyor tek başına diyorsun o koca kadın canım tabikide çıkıcak ama sen daha 19 yaşındasın tamam 18'i geçtin reşit oldun fakat evde tek kız sensen ailen için hala küçük bir kız çocuğusundur.. Lütfen ailem beni sevmiyor özgürü daha çok seviyor diye düşünme...

16. 19 Eylül 2009
  17. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Bence ailen kız erkek ayırımı yapmıyor. Toplumumuzda malesef kız çocuğuna daha korumacı yaklaşılıyor. Çünkü en ufak bir şeyde dedikodu alıp başını gidiyor, nişanlısından ayrılan kıza sırf ayrıldı diye kötü gözle bakan bir toplumuz malesef. Sanırım ailen de bu tip yaklaşımlar için fazla korumacı yaklaşıyorlar sana. Hele ki, gözönünde olan olaylardan sonra aileler bu durumda daha sıkı davranıyorlar (Münevver olayı gibi)
    Gerçi ben hem anne hem de baba tarafımda kız çocuklarının azlığı nedeniyle böyle bir ayrım yaşamadım. Bizler el üstünde tutulduk, bir dediğimiz iki olmadı bu yüzden senin hissettiklerini ben hissetmedim ama malesef ki toplumumuzda senin gibi olanlar çoğunlukta.
    Bence kendini fazla üzme. Bu düzeni değiştirmek biraz zaman alacak. Zor olabilir ama değişeceğine inanıyorum ben.

18. 19 Eylül 2009
  19. strawberry35

strawberry35 тнє נσкє& Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Tatlım tamamen kız çocuğunu koruma içgüdüsüyle yapıyor ailen bu tavırları sana.
    Bu seni kardeşinden az sevdikleri anlamına gelmez.
    Erkek çocuğun korunmaya ihtiyacı yokmudur? Elbette onun da vardır ama şu namus denen şey bağlıyor ailelerin elini kolunu böyle maalesef.
    Onların sana güvenleri tamdır mutlaka,fakat etrafa güvenmiyorlardır.
    Kız çocuğuna gelebilecek en ufak bir lafta,ömür boyu sırtına yük olur.
    Ailenin yapmaya çalıştığı şeyi ancak sende evlenip anne olduğun zaman anlarsın.
    Şu an kızıyor olabilirsin ama,tamamen senin iyiliğin için yapmaya çalıştıkları birşey bu.