Kz ocuu anneleri neden hep fedekar olmak zorundadr?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve FirstLady tarafından 30 Ekim 2008 başlatılmıştır.

  30 Ekim 2008
  Konu Sahibi : FirstLady
 1. FirstLady

  FirstLady ÇiLeK Pro Üye

  Katılım:
  26 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  13.467
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  196
  ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum. siz onu koklamaya kıyamazken el onu yerden yere vurur. aman evladım, iyi ol. aman saygıda kusur etme. ya bu ne. isyan ediyorum artık. ben mi hatalıyım. yavrumu bile bile ezilmesine göz yummak mı doğru. susup bir kenara çekilmek. hep ben mi fedakarlık yapacağım. oğlan tarafı hakaret edecek ve ben susacam. ya bu reva mı? hertürlü fedakarlığı yapacaksın ve aptal yerine konulacaksın. neymiş oğulları varmış. benimde bir oğlum var. ama ben onlar kadar böbürlenmiyorum. bunlar bana hep ders oluyor galiba. bütün kız anneleri mi böyle? susmak zorunda mıyız hep. onlar canımıza okuyacak ve biz sağol mu diyeceğiz. ne olur beni aydınlatın. ben mi yanlış düşünüyorum.senağlama
   
 2. 30 Ekim 2008
  Konu Sahibi : FirstLady
 3. yabangxuxlxuxm

  yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  9.744
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  146
  ah ablacım kız anneleri dediğin gibi hep..benimde eşim ve ailesi beni çok eziyor anneme anlatsam bile bişey yapamıyorki kadın.karşıdakinin kızına aynı şey yapılsa kıyamet kopar.gelinsin yapmak zorundasın.kendi kızıda gelin o yapıyormu yok..bencillik bu..benim kaynanam annemlere gideceğimiz zaman sık gitmek iyi değildir diyip doldurur eşimi.ama kendi kızınada 2 gün gelmeyince niye gelmiyon diyor..ablam sessiz olunca çok eziliyor insan..anne olmak en güzel duygudur ama evladını mutsuz görmek çok kötüdür eminim...sen çok iyi niyetlisin.allah gönlüne göre versin.azcıkta dişini göstereceksin tabiri caizse..
   
 4. 30 Ekim 2008
  Konu Sahibi : FirstLady
 5. decemBer

  decemBer Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  18 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  4.492
  Beğenildi:
  131
  Ödül Puanları:
  153
  bazen annem üzülcek diye evlenmekten vazgeçtiğim oluyor :KK43: evlenmekten soğumak için 5979348734 sebepten biri evet :KK43: rahmetli ananecim de nasıl büyüttü baktı anacığıma, gözümün önünden geçti bütün yaşananlar. yaşasaydı görseydi ne üzülürdü... ben yaşadığımda annem ne kadar üzülecek kimbilir, çok kötü oldum şimdi. neden EL başkasının evladı hep ezilmeye kötülenmeye çalışılır, buna sebep olanlar Allah'tan korkmaz mı hiç... Rabiim hepimizi iyilerle karşılaştırsın, kötülerle karşılaşmış olanların da kötülerini iyi yapsın :KK43:
   
 6. 30 Ekim 2008
  Konu Sahibi : FirstLady
 7. lirik guzel

  lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

  Katılım:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  7.750
  Beğenildi:
  887
  Ödül Puanları:
  188
  Benim annem benden önce atılır,ağzının payını verir karşı tarafa.Biz ailecek düşünceli insanlarız.Kimseye zarar vermeyiz.Kibar davranırız,ama insanlar bunu anlamaz,laf dokundurturlarsa ne ben, ne de annem sessiz kalırız.Kendimiz nezaket sahibi olduğumuz için karşımızdan da onu bekleriz.Yok karşı taraf bundan anlamıyorsa, yani yapılanları hak etmiyorsa öyle bir sesimizi çıkarırız ki...Çirkefçe değil,ama anlayacakları dilden.Ben de eşim de ,ailesi de,kardeşi de olsa kimseye kendimi ezdirmem.Uzaktayım ailemden ona rağmen dimdik ayaktayım.Eşimle sorunum yok ,ama etrafını sindiremiyorum belki de.Kendimi korusuzca çok güzel savunurum.Dediğim gibi hassas,bilinçli ve görgülü yetiştirildiğim için laf çarpmalara gelemem,çünkü kimsenin etlisine sütlüsüne karışmam.Ben burda yaşadığım sorunları aileme anlatsam benden önce annem müdahale eder.Asla kızım sus,yapma demez,çünkü bilir ben konuşuyorsam haklıydır,birileri gerçekten canımı acıtmıştır.Fedakarlık ,ona yakışan için yapılır.Bunu unutmamak gerekir.a.s.
   
 8. 30 Ekim 2008
  Konu Sahibi : FirstLady
 9. çamaxsxxixrsuyu

  çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

  Katılım:
  24 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  2.520
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  haklısın anneciğim bence....annem bana ders çalışıyorum diye kıyamaz, yemeğimi odama hazırlar getirirdi....şimdi ben elin oğluna hem ders çalışırken hem de yemek yapmaya çalışıyorum....bir işin ucundan bilem tutmaz..benim annemle babamla telefonda bir kere bile konuşmaz,kendi anne babasını aramayınca 2 gün ardarda surat asar....seviyorum eşimi, ailesi çokta saygı duyuyorum ama aynısını ondan da bekliyorum ama annem hep "kızım siz iyi olunda varsın bizi saymasın der"..onları saymazsa ben nasıl kocamla iyi olurum, bilemem......saygısında kusur yok eşimin ama yine de hep bana hep bana der, kendi ailesine özel ilgi ister..7 yaşında yiğeniyle bile telde konurum, o benim abimle bir kere konuşmaz arayıpta....offfff offfffffffffffffffff.......................kızını üzmüşlerdi biraz, konu açmıştı sanırım....Allah yardımcısı olsun, umarım düzelir....valla anlattığına yorum yazmamıştım ama zor bir kaynanası var, üzülmeyin e mi?
   
 10. 30 Ekim 2008
  Konu Sahibi : FirstLady
 11. lostsun

  lostsun Popüler Üye Üye

  Katılım:
  5 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.239
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  146
  valla benim annem yeri geldimi konuşur(gerçi şimdi eşimin ailesi ile annemler görüşmüyor sadece selamlaşırlar o kadar).ben zaten hiç ezdirmem kendimi.yapmadıkları kalmadı ben evlendiğimde yalanın bini bin para ama Allah o kadar büyük ki kendi kızı evlendi karşı tarf kızı istemedi bir sürü olay oldu kocası gitti evliliğinin 1 senesi dolmadan eğitime gitti dediler kız şimdi anasının yanında oğlan tarafıda bir kere gelmedi kapılarına.şimdi bana iyi kayınvalidecilik oynuyo kızında dolayı dersini aldı ama iş işten geçti annem derdi hep sabret bak görürsün derdi.doğru demiş annecim gördük işte..
   
 12. 30 Ekim 2008
  Konu Sahibi : FirstLady
 13. begim

  begim Aktif Üye Üye

  Katılım:
  1 Haziran 2008
  Mesajlar:
  579
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Genelde öyle.Hep alttan alan taraf oluyor kız anneleri.Sanki onlara biçilmiş bir rol.Her hareketleri bir yoruma tabi çünkü.Fedakarlık yapmak zorunda çünkü kızı artık onun değil.Erkek egemen bir toplumuzya çoğunluk bu bakış açısına sahip.O erkekleri de kadınların doğurduğunu hiç düşünmüyor dar kafalı insanlar.
   
 14. 30 Ekim 2008
  Konu Sahibi : FirstLady
 15. FirstLady

  FirstLady ÇiLeK Pro Üye

  Katılım:
  26 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  13.467
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  196
  ben bu seviyesiz insanlarla aslında hiç muhattap olmazdım. sırf kızım için susuyorum. evladımın hiçbir kusuruda yok. eli ayağı düzgün. tahsilinide yaptırdım. bana düşen görevlerimi yerine getirdim. onların oğullarından aşağı değil. oğulları diyorum. çünkü onuda affedemiyorum. ben ona sevgiyle yaklaşmaya çabalarken o bunu geri itti. yaptığı saygısızlıkları ağzım açık vaziyette seyrettim. acı olanda bu. aman kızım üzülmesin. yuvası bozulmasın diye sineye çektim. daha ne kadar çekecem. of tanrım ele karışmak ne zor.
   
 16. 30 Ekim 2008
  Konu Sahibi : FirstLady
 17. decemBer

  decemBer Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  18 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  4.492
  Beğenildi:
  131
  Ödül Puanları:
  153
  annecim ben bir şeyi merak ediyorum, evlilikleri için size danıştıklarında hiç içinizde kötü bir şey oluştu mu?

  benim evlenmek üzere tanımaya çalıştığım biri var, annem onu doğru dürüst tanımadığı halde (birazcık ailesini tanıyor ve yaşantılarımız çok benziyor) hep bana sebepsiz karşı çıktı bu güne kadar. üzüle üzüle olmaz onla diyor. annelerin içine doğar mı böyle şeyler :KK43:(((((( halbuki hayatımda ilk kez bir erkeği kocam olarak hayal edebiliyorum, aynı evin içinde yaşayabileceğime inanıyorum, 23 yaşındayım.. anneminki basit bir evham olabilir mi sizce... sizi gördüm aklıma geldi inşallah başınızı ağrıtmamışımdır..
   
 18. 30 Ekim 2008
  Konu Sahibi : FirstLady
 19. FirstLady

  FirstLady ÇiLeK Pro Üye

  Katılım:
  26 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  13.467
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  196
  canım anneler sezinler. ben ilk başta damadımı efendi kültürlü biri gibi gördüm. anneside benim gibi emekli eğitmendi. fakat kadını görünce nutkum tutuldu. çok bilmiş ukala insanlar vardır. oda öyleydi. hiç hoşlanmamıştım kadından. ama kızım çok istedi. babası hiç razı gelmedi. hatta nişanda vaz bile geçecek duruma düştü. bana nişan ve söz zamanı yapılanlar dokunmaya başlamıştı. kızımın hatırına sustum. sevgiye saygı gösterdim. keşke susmasaymışım. nişanda kız anası yok sayılır mı? ben yok sayıldım. offf offf. analar çocuklarının tahtını yaparmış ama bahtını yapamazmış.