Kzlar aranzda boyun dzlemesi sorunu yaayan var m?

Konusu 'Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon' forumundadır ve ozlemkurul tarafından 16 Nisan 2008 başlatılmıştır.

16 Nisan 2008
    Konu Sahibi : ozlemkurul
  1. ozlemkurul

ozlemkurul sevgi pıtırcığı:)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar bugün boyun ağrılarım için doktora gittim,muayene oldum ve röntgenim çekildi,sonuçta boynumda Boyun Düzleşmesi meydana geldiğini söyledi doktor,çok üzüldüm,çok endişe ettim çünkü dikkat etmezsem ilerde boyunluk bile takabilirmişim,ilaçlarımı düzenli kullandıktan ve ilaçlar bittikten sonra Fizik doktoruna gitmem gerektiğini söyledi doktorum,benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlar var mı????Varsa benimle paylaşırmısınız?Nelere dikkat ediyorsunuz?Nasıl bi hastalık olduğunu bilmiyorum,daha önce sadece adını duymuştum,lütfen bana bişeyler yazın ve paylaşın:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

2. 16 Nisan 2008
  3. Yaxsxama Dair

Yaxsxama Dair Hercai hayat... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım bendede boyun ve omurga düzleşmesi çıktı,Ortopedi fizik tedaviye yönlendirdi fizik tedavide egzersizler verdi .Faydasını görmek için o egzersizleri düzenli yapman gerekiyor ama ben düzenli yapmış değilim eminimki faydası oluyordur.Yapmaman gereken şeyler uzun süre başını eğerek yapılan hareketlerden kaçınacaksın,çanta taşırken çantan çok ağır olmayacak bu boynu çok olumsuz etkiliyor yatarak tv izlemeyeceksin,kitap okumayacaksın benim bildiğim bunlar,birde doktor bana magnezyum verdi suda çözünüyor.Geçmiş olsun canım.

4. 17 Nisan 2008
  5. ozlemkurul

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim arkadaşım saol,o fizik hareketlerini vermelerinden korkuyorum bende çok sıkıcı geliyo bana hergün yapmak,ama napalım katlanıcam sağlığım için,dün akşam dr'un verdiği ilaçtan içtim resmen sersemletti beni uyku hapı gibi...

6. 17 Nisan 2008
  7. TuRuNCu

TuRuNCu YüReĞiMSiN.... Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    48
    banada boyun düzleşmesi teşhisi konuldu.Doktorun verdiği ilaçları kullandım.Ardından 2 hafta fizik tedaviye gittim.Tedaviden sonra hareketler verildi ama düzenli uygulayamadım.Dolayısıyla iyileştiğim söylenemez.
    Önceleri çok baş dönmem ve bulantım oluyordu.Bu aralar azaldı çok şükür.Yapman gereken şey doktorunun talimatlarını izlemek.Stres ve sinirden uzak durmak.Boyuna zarar veren hareketlerden kaçınmak.

8. 17 Nisan 2008
  9. vuslat06

vuslat06 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok geçmiş olsun arkadaşım dr verdiği ilaçları iç hareketleri yap rahatlatır heralde kendine çok iyi bak

Şeniz

Şeniz

10. 17 Nisan 2008
  11. EU1

EU1 Guest

canım geçmiş olsun.aynı rahatsızlık yaklaşık 5 yıldır bende'de var.dr ilaç verdi krem sprey felan birde ortapedik bir boyun yastığı kullanıyorum.çok dikkat etmen gerekiyor. ben elimde market,pazar poşeti felan taşıyamıyorum. tül asamam bir dakika başımı yukarıya kaldırsam ağrılarım hemen başlıyor.birde dikkat et sinirsel sinirlendiğim an ilk ağrıyı kasılmayı boynumda hissediyorum.umarım en kısa zamanda geçer.ben bu aralar tekrar dr gözükmeyi düşünüyorum sırf emara sokacağını bildiğim için erteliyorum.

12. 18 Nisan 2008
  13. ozlemkurul

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağol canım teşekkürler,sanada geçmiş olsun

14. 18 Nisan 2008
  15. ozlemkurul

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım arkadaşım çok sağol,dikkat edicem inşallah,bende öptüm seniiii

16. 18 Nisan 2008
  17. ozlemkurul

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Saol arkadaşım,bende sinirlenince stres yaşayınca hemen boynumda kasılma hissediyorum,dediğin gibi perde falan asarken ağrım başlıyo,bazı sabahlar boyun ağrısıyla uyanıyorum,soğuk havalarda ağrım oluyo,ayyy çok bi durum bu yaaa,dr bilg başında çok durmaktanda olur dedi,devamlı öne doğru eğilmemek gerekiyomuş,ilaçlar bittikten sonra fizike gitcekmişim bakalım nolcak,sanada çok geçmiş olsun arkadaşım ama 5 senedir nasıl katlanıyosun,gözüm çok korktu valla,allah herkese şifa versin...

18. 18 Nisan 2008
  19. ozlemkurul

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada beyne giden 4 tane damar varmış ikisi kan pompalamadığı zamanlarda başağrısı yaparmış böyle durumlarda,bir de arkadaşımın dediği gibi mide bulantısı yapıyo ağrıyla birlikte zaman zaman