Kzlar ltfen bir bakn, bir eyler syleyin?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve aycanur tarafından 22 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

22 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : aycanur
  1. aycanur

aycanur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm kızlar ben 1 sene 2 aylık evlıyım 1 senedır korunuyoduk esım korunuodu yanı ben ılac falan hıc ıcmedım gecen ay karın agrısından dokt gıttım ıntıhap var dedı ılac ve fıtıl verdı kullandım daha sonra gectı dedı gecen ay da bebek yapmaya karar verdık korunmayı bıraktık ama adet oldum doktora gıttım kontrıol ıcın hem korunmayı bıraktımı soledım ultroson ve alttan muane oldum bı sorun yok dedı hamılel kala bılırsın dedı sorun yok dedı ıdrar tahlılı ıstedı bıde ondadasu cıktı (2-3 eritrosit bol bakteri bol lökosit 3-5 epitel hücre )gorulmustur bu yazıo doktorda bısey demeden 3 tane ılac verdı onlarda antıbıyotık bırırsı 750 mg bende sımdı teredutte kaldım suan korunmuyoruz bu ılacları ıcersem sorun olurmu eger hamıle olursam zarar verırımı ama kullanmassamda hamıle kalmaama engelmı olur bıılmıorum baska bı doktora mı gıtmelıyım cok uzun oldu ama aklım cok karısık napmalıyım bu ılacları ıcıyıımı ama ya hamıleysem bu sonuclar kotumu sızce nolur yardım edınnnnnnnnnnn

2. 22 Temmuz 2009
  3. askmesk

askmesk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106

canım bence doktoruna telefonla ulaşabilirsen arayıp sor bana bu ilaçları verdiniz ama bu ilaçlar bitene kadar korunmaya devam edelimmi diye? yada yakınsa gidip sorabilirsin a.s

4. 22 Temmuz 2009
  5. tuliny

tuliny hér$éy s@n@ d@iR .. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    iltihapsa antibiyotikle geçer..
    ama ilaçları kullanırken korunmakta fayda var..
    bu ay da korunun sonra kontrole gidip baktırırsınız..

6. 22 Temmuz 2009
  7. BULUTOLSAM

BULUTOLSAM ben ona resmen aşığım.... Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    idrar yollarında iltihap çıktığı için antibiyotikleri vermiş canım.
    o ilaçlar bitene kadar korunman faydalı olur.
    içmezsen ve eğer hamile kalırsan iltihabın daha kötü sonuçlara neden olabilir.
    laçlar bitene kadar korunun canım

8. 22 Temmuz 2009
  9. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    bencede bu ay korunun ve ilçlarını kullanın.sonraki ayda çalışmaya devam edersiniz

10. 23 Temmuz 2009
  11. aycanur

aycanur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    saolun kızlar cvp verdıgınız ıcın ya evet bende tereddutte kaldım ama bu ay maalesef kı korunmadık hıc o yuzden ılacları almaya korkuorum bı zarar olur dıye gercı herkes dıokı ıntıhap varsa hamıle kalamassın dıo ben en ıyısı bu ay bıtsın eger hamıle dıılsem dıger ay korunup ılaclarımı ıcıyım bu ay gectı cunku korunmadık hıcc hemde yumurtlama gunu beraber olduk bakalım eger dıılsem ılacları ıcıyım barı sımdı ıcsem hamılelıge etkısı olur dıe ıcemıom ayyy bu ıntıhapda o kadar dıkkat edıom cıkıo sınır oldum yaa.( bıde gecen ay o kadar ılac ıcmıstım bı suru offfffffffffff

12. 23 Temmuz 2009
  13. tuliny

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    hamilelik kesinleşene kadar içilen ilaçların bebek üzerinde pek etkisi olmayacağını söylüyor uzmanlar..
    ama tedbir almakta fayda var..
    çok etkili ilaçlar değil tabi dedikleri..

14. 23 Temmuz 2009
  15. aycanur

aycanur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım valla sıyırıcam bılmıorum her kafadan bı ses cıkıo kımı dıo ıc bıse olmaz kımı dıo ıcme hamıleysen zararlı olur kımı ıcmessen hamıle kalamassın ayy bılmıorum sanırım ııyı bı dokt gıtmelıyım korunmadık da hıc ya hamıleysem ı stıoruzda ama bılmıorum korkuorum cok ıntıhap varken hamıle kalınıomu benımkı cok yuksek dıılmıs doktorda hıc bıse demedıkı korunmuoz dedık o kadar ılaclar sunlar canım: cipro 750 mg buscopan plus hippurin 1g ılac bun lar napıyım

16. 23 Temmuz 2009
  17. tuliny

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    sen doktoruna korunmuyoruz dediğin halde bu ilaçları verdiyse sanırım o kadar kuvvetli değiller..
    iltihabın yok olması lazımdır bana göre de sağlıklı bir gebelik için...
    stres yapma boşver..
    iç sen haplarını önce iltihabın kurusun..
    adetin gelmezse bırakır kontrole gidersin..

18. 23 Temmuz 2009
  19. aycanur

aycanur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    saol tulın y cvp ların ıcın tesekkur ederrım benı bıraz sakınlestırdın hıc bılmıorum canım doktora soledım ama pek benı aydınlatmadı sorularımı tam soramadım yanı baska bı dokt bulup gıtsem ıyı olucak ıste evet saglıklı bı gebelık ıcın hersey:) ıste sorunda o ya hamıle kaldıysam ılacıda ıceersem bılmıorum yaaa