Kzlar yardm...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve MeLiSimmm tarafından 6 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : MeLiSimmm
  1. MeLiSimmm

MeLiSimmm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar merhaba...beni bir çoğunuz biliyorsunuz...yeni evlenipte borcu olanlar yazısını yazan kişiyim ben...şimdi fikrinize ihtiyacım var bankalarda birlikte toplam hala on bin lira borcum var elden iki bin lira var ...eşim daha yeni iş değiştirdi ve ben smmm sınavlarına girmek istiyorum.bu sınav daha doğrusu bu iş benim hayattaki tek idealimdi...zaman kaybetmek istemedim okul daha yeni bitti çalıştığım yerden nefret ediyorum çünkü...biran önce stajımı başlatmak ve hayatımı bu yönde devam ettirmek istiyorum...yanlız bu sınava sadece giriş maliyeti 1050 lira evrakları falan derken 1500 civarı birde bunun dershanesi var ayda 160 tl taksitle 10 ay eşim beni yazdırdı saolsun ama bu ay hiç bi yere ödeme yapamayız ödeme yapmazsak bi dahaki ayda yine sıkışırız ama o ısrarla seni bu sınava sokucam dio...bende herşeyden çok istiyorum girmeyi dershaneye bile başladım...sizce vazgeçmelimiyim bu sınavdan...yani borçlarımızın bitmesi herşey yolunda giderse tabi 8-9 ay ...bana bi fikir verin ne olur...

2. 6 Ağustos 2009
  3. susamuru78

susamuru78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Dershanenin sınava yardımcı olacağı kesin ama
    gerekli kitapları alıp evde çalışamamaz mısınız?
    ınşallah olmaz da hani bide dershaneye gidip staja da hak kazanamazsanız....Borç konusunu fazlasıyla sıkıntı yaptığınız okumuştum çünkü....

4. 6 Ağustos 2009
  5. MeLiSimmm

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    yok...çok zor...ama dershane olursa eminim başarılı olabileceğimden...hem artık kendim için birşeyler yapmak istiyorum hemde bu durumdayken düşünmedende edemiyorum...

6. 6 Ağustos 2009
  7. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bencede ya evde çalış yada bekle..aslına bakarsan hayatta bazen fekakarlık yapmak lazım..belki işini sevmiyorsun ,bir an önce kurtulmak istiyorsun ama 10 000 tl borçta az değil..ne kadar para alıyorsunuz ,ayda borcun ne kadarını ödüyorsunuz bilmiyorum ama ben olsam 2000 tl yi yatırırım ki borç azalsın ve çabuk kapansın..sonuçta bu kadar borçla kursa gitsen de için rahat edermi o da var...bizimde borcumuz var,borç gırtlakta..senin dershaneye gitmen lazım ama benimde hastaneye gitmem lazım..düşün sağlığımdan fekadarlık yapıyorum aylardır.((

8. 6 Ağustos 2009
  9. sebber

sebber Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence sen sınava gırsem mı gırmesem mı dıye dusunmeyı bır kenara bırak ve kazanmaya odaklan. eşin sana destek oluyor sıkıntılı bır zamanda senı ve isteklerını önemsemıs sende tesekkur olarak bu sınavı kazanmaya odaklan ve kazanmak için elınden gelenı degıl gelmeyenı bıle yapmalısın. borclara gelınce benım fıkrımı sorarsan borclar 2 senede bıtecegıne bırak 3-4 senede bıtsın ama sen arkana dönup baktıgında keske sınava gırseydım deme.
    eşinde sınava gırmenı ıstemeseydı borçlar gıbı çok guzel bır bahanesı varmıs elınde ama sana borcumuz var sonra sınavı konusuruz dıye atlatmamıs.

10. 6 Ağustos 2009
  11. MeLiSimmm

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    evet artık kendim için birşeyler yapmak istiyorum...ama şimdi o sınava girersem bir aylık faiz hepsine binecek...öbür ay nasıl yapıcaz o zaman ama...kafam çok karışık...

12. 6 Ağustos 2009
  13. ukla

ukla Come back.. Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım bence dersaneye devam et idealinden vazgeçme o sınavı kazanırsan hayatını çok değiştirecek biliyorsun daha iyi bir işte 5-6 milyar para alırsın bende özel bir firmada bütçe uzmanı olarak çalışıyorum benimde idealim smmm sınavına girmek ama çok meşakkatli bir iş 3 yıl staj gözümde büyüyor ama sonucu düşününce harika olurdu diyorum
    madem bu ara borcunuz çok harcamalarınızı ona göre ayarlayın lüksleriniz varsa bir süreliğine rafa kaldırın böylece çok sıkıntı çekmezsiniz tabi acil ödecek bir para ise onu bilemiyeceğim.

14. 6 Ağustos 2009
  15. sebber

sebber Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    fedakarlık olmadan olmuyor hıcbırsey eger gercekten ıstıyorsan hayatınızda bazı kısıtlamalar yapmanız ve elınıze gecen parayı kurusuna kadar ii hesaplamanız gerekıyor ama sunu söylemek ıstıyorum bende çok borc ödedım ve hala öduyorum para yuzunden neyden vazgectıysem sımdı pişmanım çunku borc bıtıyor yenısı baslıyor o yuzden hayatını daha fazla erteleme 3 yıl staj var dıyorsunuz zaman gectıkce bu gözunde buyuyecek ve artık elınde ımkan olsada nasıl olacak çocuk var dıye elıne gecen sansı degerlenmedıgın için pişman olacaksın.
    bence paradan daha cok bu dönemde eşınle ilişkilerine dıkkat etmelısın daha anlayıslı ve daha sevencen olmalısınızkı yıpranmadan bu dönemı atlatmanız gereıyor.

16. 6 Ağustos 2009
  17. pinkystar

pinkystar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    borcunuzun çok olduğunu göz önünde bulundurursak kısacak herhangi bir lüksünüz olduğunu sanmıyorum..
    sınavın içeriği, kaç yılda bir olduğu, şartları hakkında bir fikrim yok ama bence şu borç olaylarını tam gazla bitirip sonra aklın rahatken bu işlerle uğraşmanın sınav sonucu açısındanda daha verimli olabileceğini düşünüyorum..ben olsam öyle yapardım hayatın düzene girsin , sonra yön çizme zamanı gelir elbet..

18. 6 Ağustos 2009
  19. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    smm sınavlarını evde kitap ları okuyarak geçeni görmedim
    o sınavda dersane şarttt. ve maliyetli bende kuzenimden biliyorum...

yarın ne olacağını kimse bilemez kendin için birşeyler yap bence. hayat çok adil değil çünki.... :eek:lmaz: