Kzlarnzn hanm sakin sessiz yetimesi mi lazm?

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve EU1 tarafından 8 Nisan 2009 başlatılmıştır.

8 Nisan 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

bayanlar anneler, kızlarınızı hanım sessız sakin uslu yetıstırmeyın
    benım kızım hanımdır deyıp onun yerıne konusmayı bırakın cocuk kendı kararlarını kendı versın ogrensın konusabılsın, hanım olur o ayrı ama yapısı ıcın nasıl bırı dıye soruldugunda sadece hanım cevabı verılmesın. Sessız sakin durması onun hayat cızgısı olmasın bırakın akıllı olsun kendı kararını verebılsın ınsan ıcınde konusabılsın. haksız mıyım sız soyleyın? buyuyen cocuklarınıza boyle davranmıyorsunuzdur umarım, davranıyorsanız da merak edıyorum neden hanım olması şart ve bırıncı kural. yorumlarınızı beklıyorum...

2. 8 Nisan 2009
  3. gonul1977

gonul1977 Guest

Kesinlikle katılıyorum size, evli ve çocuklu değilim ama çevremde ki çifte standarda isyan ediyorum yetiştirilme tarzımız yüzünden kadınlar toplumda hep bir adım geride bekliyoruz, oysa erkeklerden çok daha zekiyiz..

4. 8 Nisan 2009
  5. ARZUM78

ARZUM78 düşlerim var,rüzgara ters Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kadın dediğin hem hanım hanımcık olmalı hem de hakkını savunabilmeli bu bir denge meselesi Önemli olan bunu başarabilmek

6. 8 Nisan 2009
  7. pamuksekeri

pamuksekeri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kesinlikle çocuklarımızı çok güçlü yetiştirmeliyiz ,hanım hanımcık olacak diye sünepeleştirmemek lazım bence.Oturaklı ,güçlü ve başarılı olmalı,en önemlisi de doğal olabilmeli.
    Bir de ben çocukken çok sıkıntı yaşadğm için çok sessizdim kalabalık da olsa hep kendi içimde yaşardım,herkes zannederdi ki ben çok hanımlıktan öyleyim halbu ki içime kapanıklıktandı.Çocuklarınız çok sessizse biraz ilgilenin lütfen bizimkiler beni anlamamışlardı ama bizler susarak ne anlatmaya çalıştıklarını bilelim değil mi?

8. 8 Nisan 2009
  9. divinity

divinity ♥ömründe boyun gibi uzun olsun uzun adam♥ Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    213
    aman ben küçükken pek bi hanımdım kafama vuran elimden ekmeğimi alırdı
    şimdi maymun gözünü açtı ama iş işten geçti herkes beni hala eski ben gibi görüyo
    bu hanım imajı bana yapıştı ama ben artık çok fenayım yaww:jeyyar:

kızımda hanım :roflol: öyle kavgacı gürültücü değil ama istediğini elde eden uylak bi çocuk:roflol: ona kızmıyorum en azından kafaya koyduğunu yapıyor istediğini elde ediyor.....hayatta hep başarılı olsun tuttuğunu koparsın benim gibi sessiz olmasın

10. 8 Nisan 2009
  11. akasya1612

akasya1612 Sincaplarım cennette.. Pro Üye

Beğenildi:
    98
    Ödül Puanları:
    113
    Bence bu toplumda asıl kızlarımızın dimdik, güçlü ve sesi çıkar (kendini ifade edebilir) bir şekilde yetiştirilmesi gerekir. Bütün kızlarımız yaşamı tek başına göğüsleyebilecek donanımda olmalı, bunların yanında da paylaşmayı, şefkati, zaten doğası gereği (limitli) fedakarlığı bilerek yetişmeli.. Toplumumuzun tüm dişi kavramlarına zaten çok güzel yaftaları var, ömrü bunların çelişkisiyle geçecek, neden asla bir kız olarak rahatça oturamayacağını, dolaşamayacağını, konuşamayacağını vs. anlamakla geçecek.. Ve asla anlayamayacak.. Kızlarımıza insan olmayı öğretiğimiz zaman zaten saygıyı öğrenecek ve gerektiği gibi davranacak ama bütün bunlardan önce, erkek çocuklarından bile daha çok güçlü olmalarını, savaşabilmelerini öğretmeliyiz onlara..

12. 8 Nisan 2009
  13. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kızımı hiçbir kalıba sokmadan yetiştirmeye çalışıyorum ben
    sevgi ve güven duygusu yerleşsin ve tatmin olsun, o yolunu bulur zaten
    hanım hanımcık olmak isterse de yapabileceğim birşey yok
    hakkını savunmayı korumayı öğretmeye çalışırım, gerisini kendi bilir

14. 9 Nisan 2009
  15. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    henüz çocugum olmadığı için bişey diyemiyeceğim...

16. 9 Nisan 2009
  17. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.669
    Ödül Puanları:
    163
    Ben hanım hanımcık bir kadın olmadığım için kızımda hanım hanımcık çıtkırıldım olmadı. Çünkü bu hayatta ayakta kalabilmesi için mücadele etmesi gerektiğini öğretmek farzdı. Allahtan kızım tabiri caizse erkek gibi biri yani hanım hanımcık değil. 6 yaşında ama her koşulda hakkını çatır çatır arıyor. Kendi kıyafetlerini kendisi seçip karar veriyor. Arkadaşlarım ve öğretmeni bu yaşta bu kadar özgüvenli olmasına şaşırıyorlar. Zaten artık kimse ona 6 yaşında bir çocuk gibi davranmıyor. Sanki kızım çocuk değilde bizim akranımızmış gibi oturup büyük adam gibi sohbet bile ediyor herkesle.

18. 9 Nisan 2009
  19. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153

Allah'ım sana hayırlı evlatlar versin inşallah öncelikle...

Kız çocuklarının ya da erkek çocukların yetiştirilme tarzı çok derin bir mevzuu...

Rabbim önce akıllarını sonra imanlarını korusun...

Aile de gereken sevgiyi, saygıyı, paylaşımı gören bir çocuk cinsiyeti ne olursa hanım ya da beyefendi olur kendiliğinden...

Tabi çok da sıkmamak lazım dengeyi kurmak önemli...