Kzm gnderiyorum diye ok huzursuzum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve CennetKokulum tarafından 3 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : CennetKokulum
  1. CennetKokulum

CennetKokulum kuzusu'nun kuması Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar sımayda bensız olma korkusu var gecen senede anaokuluna gonderdım 10 gun sonra bıraktık cok kustu cırpındı yapamadık 1 senedır motıve edıyorum okul ıcın ama son gunlerde yıne korkuları basladı bır magazada kabıne bıle gırdırmıyor bır an bıle elımı bırakmıyor evde bıle odasının kapısını kapatmıyor korkuyor kendını bırakıp gıderım dıye dısardeykende kaybolur dıye cok kaygılı bır cocuk bakalım bu sene napacaz anasınıfında sımdı annem elazıga gıdecek teyzeme 5 gunlugune orda kuzenımın kızıda var cok ıyı arkadaslar 17 yasında kız kardesımle annemle onuda gonderıyorum 5-6 gun kalacaklar ama ıcımı acaıp bır pısmanlık ve korku saldı ya bırsey gelırse basına ya bensız kendını kotu hıssederse ya yolda bırsey olursa ve kendımı suclamaya basladım o gıdınce kafanımı dınlıyceksın keyıfmı yapacaksın (ee bende bır cok anne gıbı sureklı sımayla vakıt gecırmekten yakınıyorum)pısman hıssedıyorum yanı ama gondermem faydalı dıye dusunuyorum bır yandanda bensız olmayı ogrensız bu bana ve ona bır tecrube baslangıc adım olsun ıstıyorum sanırım bu kaygılarımı sımayada yansıtmısımkı yetıstırırken ondan bu cocuk kaygılı bır cocuk oldu kendımı sucluyorum uzmanlarda oyle dıyor anneden bulasır kaygı dıye ben onceden boyle degıldım sımdı uykuda oksurse elım ayagım tıtrıyor cok basıt durumlar bıle benı urkutuyor apartmanın bahcesınde gorus alanım dısında bıle oynasa ıcım ıcımı yıyor offf nıye boyle oldum ben bır omur kolluyamamkı onu cocuk okadar hassaskı detaycıkı anlatamam ogun dugune gıttık donuste bana dedıkı halay cok kotu bısey anne halay cekıyorlarken kollarını sarıyorlar ya ben acıyordur kolları dıye uzuluyorum dıyor dusunceye bak mısafır gelecekse mesela yolu nasıl bulacaklar dıyor bır yere gıderken bıraz fazla yurusek anne kaybolduk sanıyorum dıyor nasıl yaklasacam sasırdım

2. 3 Temmuz 2009
  3. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım bence bir pedagogdan yardım alsan iyi olur tabi senin bileceğin birşey ama malum onlar bizlerden daha iyi anlıyorlar çocukların psikolojisinden

4. 3 Temmuz 2009
  5. CennetKokulum

CennetKokulum kuzusu'nun kuması Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    sorun bende baslıyor sanırım

6. 3 Temmuz 2009
  7. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146

yani evet önce siz kendinize çare bulursanız çocuğa yaklaşım ve yönlendirmeniz daha güzel olur. sanıyorum bu yaşlar çocuğun terk edilme korkusu yaşadığı dönemler. kızınız geceleri sizinle mi yatıyor? evde kavga ortamına falan şahit oldumu acaba ?
    yanlız elazığ a gitme konusunda kesin karar mı oralarda anne diye diretir mi? daha yakınınızda yarım gün bırakmaya başlasanız.

ben çocukluğumu hatırladım da annem çok evhamlı bir insan. abimden kaynaklı evde br takım problemler olurdu. ben ortaokula giderken bile yolda ağlardım. acaba ben yokken annem birşeylere üzülür mü? bu yüzden okula bir sene ara verdim okula gitmek istemedim. bazen annem uykuda tıkanırdı geceleri uyumaz annemin başında nefes alıyor mu diye beklerdim? ama ben baya büyüktüm. orta lise gibi.. sonra noldu nasıl oldu bilmiyorum düzeldim. düzeldiğimi sanıyorum :)

8. 3 Temmuz 2009
  9. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kiyamam ben ona ne kadar hassas bir cocuk gerxi tabi bir noktadan sonra bu hassasligi ona sorun yaratabilir bencede bir padagogdan bilgi almaniz isinizi kolaylastirir kendinizde rahat olun biraz aslinda ne guzel duyarli hassas bir yavrunuz var bunun keyfini cikarin birlikte gevseyin tabiki kollamaniz sokakta onu gozlemlemeniz guzel dunya cok degisti ama bunu kaygilanarak akliniza kotu seyler getirerek yapmayin mesela bir animasyon filmine gidin yasiti bir kiz arkadas ve annesi ile diger anneyle tam arkalarina oturun hem yaninizda oldugunu hissetsin hemde arkadasiyla filmi izlemenin keyfini cikarsin zaten zamanla buyudukcede bu kaygilari gececek onu karsiniza alip onsuz bir yere gitmeyeceginizi onu cok sevdiginizi belirtin ama size yinede en bilimsel yollari pedagog gosterecektir

10. 3 Temmuz 2009
  11. maviscik

maviscik Sabir;herkesden biraz dah Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sorunun sende basladinizi yazmissiniz
    gercektende biz anneler bazen bilmeyerek dikkat etmeden cocuklarimizi degisik bir kisilik kazandiriyoruz zamamninda bizde kizimla benzeri seyleri yasadik;kizimda detayticidirama sizin cocugunuz gibi degil ben o kucuk yaslarda iken fark ettim asilnda onu ben istemeden yonlerdigimi;onun yaninda fazla detaylara takilmadim ;zamnla gecsede bizdeki durum ;bazen oda bende konusmadan icimiz neler konusuyoruz biliyoruzki su anda onbes yasinda
    tereddutlerinizi kaygilarinizi yine tabiki en iyisi pedagog bilir ama ben kendim farkina vardim ve kitaplarinda cok faydalarini gordum (cocuk gelisim kisisel gelisim )

12. 3 Temmuz 2009
  13. Boswer

Boswer Annemi çok özledimm Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Kızını başka oratamlara alıştırmalısın evet ama başka bir ile birkaç günlüğüne yollamak sakıncalı olabilir.Orda annem diye tutturursa hem annen hem kızın perişan olur.Kısa mesafelerle başlamalısın bence..
    Benim yeğenim yanımda büyüdü bensiz yapamazdı.Yazlıkta yanımda kaldı annesi gitti bir gecede sorun yoktu ama annesiyle telefonda konuştu ve annemi özledim demeye başladı gecenin 23:00'de annesine götürdüm.(Ki 1 saatlik yolda)

14. 3 Temmuz 2009
  15. ASSKIM

ASSKIM sadece KIZIM için:) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    gerçekten de en güzeli birlikte doktora gitmek...
    o böyle korktukça sen daha çok korkarsın birşey olacak diye....
    benim kızımda arada yapıyor ama bu kadar aşırı değil...

16. 3 Temmuz 2009
  17. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    kesinlikle birlikte pedagoga gidip yardım almalısınız..
    ilerlerleyen dönemlerde hem sizin hem de yavrunuzun hayatını sekteye uğratır bu kadar bağımlılık...

18. 3 Temmuz 2009
  19. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Ay çok üzüldüm,gerçekten.. psikolojisi çok ama çok bozuk kızınızın...
    korku her çocuk da olur ama sizin kızınız da çok aşırı...
    bu durum da ,sizsiz şehir dışına göndermek doğru mu,inanın bilemiyorum ama
    göndermeden önce lütfen uzman bir pedagogdan yardım alın...
    bu durumda yanlış yapmamalısınız....
    bazen bize mantıklı gelen düşünceler,uzmanlara göre
    çok ama çok yanlış gelebiliyor...Uzman belki de bu dönemi ,
    yavaş yavaş geçmek isteyebilirler,birden hadi git,
    benden uzak durmaya alış diyemeyiz yavrularımıza...
    yardım alın lütfen...
    sevgiler...