Kzm h beni dinlemiyor :(

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve ali_ye tarafından 5 Nisan 2009 başlatılmıştır.

5 Nisan 2009
    Konu Sahibi : ali_ye
  1. ali_ye

ali_ye RABBİME ŞÜKÜR Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    temuzda 4yasında bır kızım var her cocuk gıbı yaramaz ama yemek yemiyor hayır dedıgımde dınlemiyoraglayarak hatta kafasını vurarak istedıgını yaptırıyor yada bızım yuzumuzu basımızı tırmalıyor okula gondermiştık busene cok hasta oldugu için aldık guzelce anlatsak dınlemiyor bıle feryat fıgan aglıyor neyapcagımızı sasırdık

2. 5 Nisan 2009
  3. Mune

Mune Administrator Yönetici

Beğenildi:
    59.050
    Ödül Puanları:
    663
    Kızınız her çocuk gibi yaş dönümü yaşıyordur bence,yemek yemek istemediğinde zorlamayın,o acıkınca yiyecektir,çocuklar üstüne düşüldüğünde hırçınlaşır,aslında yapmak istemedikleri şeyleri bile inat uğruna,dikkat çekmek adına yaparlar.

Çocukların en favori tavrıdır ağlayarak istediklerini yaptırmak,çocuğun isteklerini o istediği zaman değil sizin uygun gördüğünüz zaman yapın çünkü çocuklar evde yönetimi ele geçirme adına taktikler geliştirip amaçlarına ulaşmak isterler,ağlayarak veya farklı tavırlar sergileyerek herşeyi yaptırdıklarını fark edince bu tavırlarına devam ederler.
    Kızınızı en iyi siz tanıyorsunuz,onun karakterine ve davranışlarına en uygun davranış metodlarını da ancak siz geliştirebilirsiniz.

Kafasını vuruyor diyorsunuz,dikkatini başka şeylere çekmeyi denediniz mi?
    Sanırım tek çocuk,tek çocuklar yalnızlıktan dolayı biraz problem yaşarlar,sürekli sizinle evde yalnız oluşu bunaltıyordur,okuldan almanız aslında kötü olmuş,sosyal olması önemli,paylaşmayı,arkadaş olmayı öğrenmesi adına faydası olurdu,artık havalarda güzelleşmeye başladı,hergün bir yerlere çıkarıp gezdirin,çocuk parkına götürmenizin faydası olur,ev işlerinizden arta kalan zamanlarda onunla oyunlar oynayın,beraber kitap boyayın,yazı yazın,hikayeler anlatın,seneye tekrar okula gönderin,korkmayın çocuklar hasta olur sık sık ama ciddi bir sorun yaşanmadığı ve iyi bir tedavi bakım olduğu sürece çocukların hasta olması vücut dirençlerini kuvvetlendirir.

Zamanında bende benzer sorunlar yaşadım,kızım tek çocuk olduğu ve üstüne çok düştüğümüz için isteklerini ağlayarak yaptırıyordu,hatta babaya aşık bir çocuk olduğundan benle sorun yaşadığında hemen babasına şikayet edip babasının bana tepki vermesini isterdi,eğer baba tepki vermezse anne beni dövdü der bacaklarına vurduğumu iddia ederdi:)))
    Bunun gibi daha neler neler yapardı küçük cadıa.s

Zamanla kızımın huyuna ve karakterine uygun bir davranış şekli geliştirdim ve ona göre bir tavır sergiledim,şimdi 14 yaşında ve artık sorun yoka.s

Çok baş edemez hale gelirseniz veya geliyorsanız bir pedagog'la görüşün.

4. 6 Nisan 2009
  5. ali_ye

ali_ye RABBİME ŞÜKÜR Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ahh ahh oynamdıgımız oyun yapadıgımız sey kalmıyor bilgisayar oynarken yer ancak cdler kıtaplar hersey oynuyor ızlıyoruz ama sökmuyor ogurmeye kalkıyor babanemizle karsı karsıya oturuyoruz ondan yuz buluyor piskologada danıstık karısmasın babanne dıyor 1 2gun karısmıyor sonra tekrar baslıyor yedır ye hadı dıyebaskı edıyor cocugada banada okuldan almamızada onların buyuk rolu var bana bakamıyorsun cocugu atıyorsun dedıler mecbur baskıdan aldık

6. 6 Nisan 2009
  7. EU1

EU1 Guest

okul canım tek düzelme yolu okul ve okul dönüşü güleryüz ve ilgi.ama hata yaptığı zamanda cezalandır sevdiği şeyden mahrum bırak ipleri onun eline verme.ve yapabiliyorsan hemen ikinci çocuk paylaşmayı sabrı ve yeterli olgunluğa ulaşabilmesi için mutlaka kardeş lazım.ama önce okul.umarım düzelir.gamyoncuiremsu

8. 8 Nisan 2009
  9. SeherUtku

SeherUtku İki gülüm var Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    153
    babane faktörü bizde de var ama onlar da torunları büyüsün diye yapıyorlar

10. 10 Nisan 2009
  11. cosmogirl

cosmogirl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    isterseniz cocouk psikolojisine bi danisin yani ( pedagoh)