Kzm hemster istiyor

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve kuxsxadalxix tarafından 14 Mart 2009 başlatılmıştır.

14 Mart 2009
    Konu Sahibi : kuxsxadalxix
  1. kuxsxadalxix

kuxsxadalxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar kızım hemster istıyor sizce ne yapayım.ailece hayvanları çok seviyoruz .bu şirin hayvanlar hakkında bilgisi olan varsa yazsın lütfen.

2. 18 Mart 2009
  3. bellaswan

bellaswan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben iki hamster beslemiştim az çok bilgim var. Gerçekten çok şirin hayvanlar, bakımları da çok zahmetli değil. Hamsterlar yaklaşık 3 yıl yaşıyorlar. Genellikle gündüz uyuyup geceleri uyanık oluyorlar. Mamaları hazır olarak satılıyor, ayrıca marul, havuç, kuruyemiş gibi yiyeceklerle de beslenebiliyorlar. Kafeslerini sık sık temizlemek gerekiyor yoksa kokuyor kafesleri. Kafeste mutlaka dönen çarklardan olmalı, zamanının çoğunu onda koşarak geçiriyorlar. Birden çok hamsterınız varsa ayrı kafeslerde tutulmalı yoksa kavga edebiliyorlar. En çok bilinen cinsleri Syrian ve Gonzales. Gonzalesler daha küçük oluyor.

Kızınız kaç yaşında? Zira hayvan sahibi olmak kolay iş değil. Çoğu çocuk hayvan beslemeye özenip hamster, balık, kaplumbağa gibi hayvanları alıp bir süre sonra da sıkılıp bakımlarını ihmal etmeye başlıyorlar.

4. 18 Mart 2009
  5. Tyche

Tyche Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    bence kızınızın hayvanlara olan bu ilgisini desteklemelisiniz.alın bakın bence çok güzel bir şey insanın evcil bir canlıya sahip olması stres attırıyor hem şakkıdı hem hamsterlar zararlı da değiller tüy dökmezler.sadece kemirme huyları var ve kafesinin kapısını açık unutursanız bizimki gibi çamaşır makinesinin hortumundan girebilir ve orda sıkışıp can verebilir :çok üzgünüm: gonzales alırsanız daha rahat edersiniz.

6. 20 Mart 2009
  7. EzgiMec

EzgiMec UltraAslan Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    bence almalısınız hamster bakımı zor değil zaten yemleri hazır satılıyo sadece kafesinin temizliğine dikkat etmeniz gerekir
    sadece geceleri sizi biraz rahatsız edebilirler ben kafesin altına gazete kağıdı seriyodum bütün gece onu kemiriyodu
    tek kötü yanı var ömürleri çok kısa sadece 3 yıl yaşıyolarsenağlama
    işte buda benim ŞİRİN BEYAZ JİMMEY'M..

8. 24 Mart 2009
  9. dreamangel

dreamangel Guest

çok tatlılar gerçekten..benim hamsterım yani firarettin arkadaşlarında dediği gibi sabahları uyuyup gece uyanıyordu.çok da hareketli olduğu için aynı oda da uyumak mümkün değil.

bakımına gelince çok kolay bakması,ben kafesine talaş alıyordum.gazeteden daha iyi oluyor.1 l talaş epey bir dayanıyor.ama sık sık değiştirmeniz gerek,yoksa koku yapıyor.

dönen topların sadece enerjilerini yok ettiğini düşünüyordum ama araştırdığımda hamsterların aldıkları kilolar direk kalplerinin etrafında yağ olarak depolanıyormuş.küçük kalbine zarar gelmemesi için bir tekerlek şart.
    dikkat edin elin yiyecek bir şey kokarsa ısırıkları çok derin olabiliyor

10. 24 Mart 2009
  11. yesilirmak

yesilirmak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim kizlarinda hamsterlari vardi hemde dort kere beslediler 3 tanesi oldu biri firar etti.ilk basta ben cok ilimli karsilamadim ama daha sonra ben onlardan fazla sevdim eve ayri bir nese veriyor bakimi evet biraz zahmetli ama bakacak cocugunda yasi itibariyle eger buyukse bunu mutlaka kendi yapmali zira simdi tavsanlarimiz var elimi surmuyorum.bende bir ek olarak dis tasi olmasi gerekli diyorum cunku kemirgen bir hayvan.kaydirigubbakcemile3.

12. 26 Mart 2009
  13. sahra10

sahra10 Guest

bende hamster istiyorum.. ama benim annem istemiyo.faremi bakacağız diyo kaydirigubbakcemile3 ben ne kadar fare değil desemde hep dediğini diyo ama çok istiyorum.. offff senağlama

14. 29 Mart 2009
  15. kuxsxadalxix

kuxsxadalxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar verdiğiniz bilgilere teşekkür ederim .sizlerinde yazdıklarınızdan sonra aldık .bizimde şirin bir kızımız oldu.itiraf edeyim iyiki almışım ben daha çok sevdim bu yaramazı.kızım 12 yaşında olduğu için hayvanlar konusunda ufek çocuklar gibi değil.daha bilinçli. sahra 10 bence sende bir tane almalısın.bir anne olarak annene tavsiye ederim.bakımı çok kolay

16. 29 Mart 2009
  17. solidio

solidio Masumiyet+Cesaret Pro Üye

Beğenildi:
    980
    Ödül Puanları:
    238
    evet bizde dünya tatlısı hemstrlarımıza bugün oğlumun yoğun isteğiyle kavuştuk ALLAHIM ne yaramaz şey bunlarr çok hareketliler,çok mutlu oldular bizim evde onu hissediyoruz mütiş çekirdek yiyorlar o minik ellriyle tutup nasılda yiyorlar ya ne şirin şey bunlar bayıldım bayıldım ,ama korkarım evime gelen misafirlerim fare diye ürkebilirler özellikle kayınvalidem fareden çok korkuyor düşünsenize kızlar tam komedi HAHAHA

18. 29 Mart 2009
  19. solidio

solidio Masumiyet+Cesaret Pro Üye

Beğenildi:
    980
    Ödül Puanları:
    238
    HERKEZ HEMSTRLARININ RESİMLERİNİ EKLESİN LÜTFEN BENDE EKLİYCEM yerimseniben