Kzm, Kaynanam. ben ve eim :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sema.cik tarafından 19 Ekim 2009 başlatılmıştır.

19 Ekim 2009
    Konu Sahibi : sema.cik
  1. sema.cik

sema.cik ___kızına aşık___ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    şubatta 2 yıl olacak evleneli. kayınvalidemlerle oturuyorum. kaynanam çok sabit fikirli. 6 ay önce kızım doğdu. ve o gün bugün hep çatışıyoruz. o köyde 30 yıl önce çocuğunu büyttüğü gibi büyütmeye çalışıyor kızımı. bende şimdiki zamana endeksliyim doğal olarak. öyleki kızımın gaz sancısı vardı ve göbeği düşmemişken karnına nişasta lapası yapıştırmayı söyledi uyugun bi dille reddettim ama bu yüzden bile kavga çıkardı.ve bunun gibi niceleri. eşim daima beni savunuyor. savunuyor çünkü annesi taraf olmasını istiyor. lohusayken 1 gün yattım o da mevlütte. hastaneden geldim. rahimde 16-17 dikişim varken bile göz aydınlığına gelenlere çay servisi yaptım. o günleri hiç unutamıyorum.
    sizle dertleşmek istedim.

2. 19 Ekim 2009
  3. BenEzgi

BenEzgi Fikrimin İnce Gülü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Beraber oturduğun sürece kaynananın bu tür saçmalıklarıyla karşılaşacaksın ne yazık ki.Ben de 4 yıl beraber oturdum.Oğlum beraber oturuken doğdu.Biz yemek yerken 6 aylık bebeğin canı çekermiş diye acılı turşu suyu içirdi oğluma.Tabi oğlum 1 saat susmadı.Ağzıma geleni söylemiştim ama o yapacağını yapmıştı.Kızımı ayrı eve çıktıktan sonra doğurdum.Geldikçe karışmaya çalışırdı ama borusunun ötmediğini görünce susmak zorunda kaldı.O yüzden imkanların elveriyorsa bir an önce ayrı eve çık.Tek kurtuluş bu canım.

4. 19 Ekim 2009
  5. EU2

EU2 Guest

Neden bu birlikte oturma olayını kabulleniyorsunuz ey sevgili hanımlar!!
    Sonuçları hep ortada..
    Ev üstüne ev olmaz
    Biraz daha bekleyip ayrı bir eve gelin gidiniz..
    Kendi salonunuz,kendi mutfağınız olsun..
    Ve en önemlisi 1 parça ekmeği bölüşüp eşinizle huzurla yiyiniz..

Söylemeden yapamadım..
    Konunuza gelince
    Ayrı bri eve çıkmadığınız sürece bu ve bunun gibi sorunları yaşayacaksınız
    Bunun bir çözümü yok maalesef başka.

6. 19 Ekim 2009
  7. ela

ela Guest

ne demişler ağlarsa ancak anam ağlar diye nasıl insanlar var dünyada ya kendi kızı olsa canı gibi bakar ama.

8. 19 Ekim 2009
  9. olgu35

olgu35 ölümden başkası yalan Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    yaşadığınız bu can sıkıcı durumları birçok insan kayınvalidesiyle yaşıyor malesef. tek çözüm evinizi ayırmak olacaktır. kayınvalidenizi değiştiremeyeceğiniz için pek kafanıza takıp kendinizi yıpratmayın. kavga ve tartışma boyutuna getirmeden tavrınızı koymaktada fayda var. eşinizin sizin yanınızda olması güzel.

10. 19 Ekim 2009
  11. batuhanim

batuhanim 1 prens 1 prenses annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    canim bu daha böyle uzayip gidecek
    sunu yesin diyecek sen onu yemesin diyecen ve yine catisacaksiniz
    bende bir oturuyorum ve en son gecen kayinpeder gitmis oglumu gezdirme magnesine disari cikardi ve saclarini kestirmiste gelmiz sanki ben ondan sacini kestirmesini istedim
    napalim catissan olmuyor kavga etsen olmuyor malesef
    fazla yüz verme canim yüz verdikce tepesine cikiyorlar insanin
    kizlari olsa gercekten cok farkli davraniyorlar

12. 19 Ekim 2009
  13. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    ben ayrı yaşadığım halde kaynanam kızımın yetişmesine gidip geldikçe karışıyor..oda aynı dediğin gibi 50 sene öncesinden bahsediyor ,bense inan hiçmi hiç tınlamıyorum..üf püf çekiyorum..sana tavsiyem kayınvalideni kırmadan ona 2009 yılında olduğumuzu hatırlatman ve bir an önce ayrı eve çıkman..bende 3 sene kayınvalidemle oturdum ve inan hayatımın en büyük pişmanlığı budur.maddi gücüm yok eşimin işi felan deme inan bizim durumumuzu görsen için acırdı sırtımızda bi dünya kayınpederim borcuyla bi yatak odasıyla taşındım ,yoksa bu dünyadan ben taşınacaktım.4 senedir ayrıyım dünya varmış diyorum.rabbim bebeğinin rızkını inan verir.üzülme ve kaçç ordan.