Kzma davranm

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve kikoleyim tarafından 30 Eylül 2009 başlatılmıştır.

30 Eylül 2009
    Konu Sahibi : kikoleyim
  1. kikoleyim

kikoleyim onlar benim prenseslerim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba doktor hanım
    benim sorunum herşeye herzaman aşırı tepki verebilmem hemen sinirleniyorum ve ençokta bundan 4 yaşındaki kızım etkileniyor.onu hiç dövmedim aslada dövmicem inşallah dayak çözüm değildir hiçbizaman.ama ben konuşmayıda beceremiyorum.şimdi 3 aylık bi kardeşi daha var ve aşırı yaramazlaştı hareketleri yaptıkları beni iyice çileden çıkarıyor ve ben ona bişeyleri anlatırken hep azarlayarak yapar oldum bazen bileğini tutup sıkıyorum ve ben bunları yaptığımda kızım hep olduğu yerde donup kalıyor cevap bile veremiyor
    ben herdefasında bidaha yapmıcam diyorum ama yine yapabiliyoruum çocuk bu yapacak tabi kendime benzetemen biliyorum ama yinede bağırabiliyorum
    lütfen bana bi yol gösterin kötü anne olmak istemiyorum kızım artık ağlarken baba diye ağlıyor ve oda bazen dişlerini yumruğunu sıkıp sinirleniyooo

2. 1 Ekim 2009
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Kikoleyim, Allah bağışlasın çocuklarınızı. Çocukları ile devamlı birlikte olan, kendisine özel zaman ayıramayan bütün annelerin yaşadığı bir sorundan bahsediyorsunuz. Haftada en az iki gün 2-3 saat zaman ayırmalısınız kendinize. Sadece kendiniz için yapmak istediklerinizi yapmalısınız. Ancak böyle gerilmeden, sinirlenmeden çocuklarınızı büyütebilirsiniz.

4. 1 Ekim 2009
  5. kikoleyim

kikoleyim onlar benim prenseslerim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ilginizden dolayı çok teşekkür ederim.aslında kızlarım öğlen uyurken kendime zaman ayırıyorum keyif yapıyorum ama galiba yinede eksik olan bişiler var bu sinirlere hakşim olmayı öğrenmeliyim empati kurmalıyımmm

6. 4 Ekim 2009
  7. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Rica ederim.
    Çok iyi yapıyorsunuz.
    Ya halen yaptığınız keyif yeterli gelmiyor ya da annelik konusunda yeteri kadar hazırlıklı ve istekli olmamışsınız. ıki çocuğun tüm sorumluluğunu taşımak zordur.
    ısterseniz, bir süre psikoterapi alın. Sakin kalmayı daha doğru öğrenirsiniz.