Kzmakta haksz mym? Ben bilmiyorum ki...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve figan tarafından 6 Haziran 2009 başlatılmıştır.

6 Haziran 2009
    Konu Sahibi : figan
  1. figan

figan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkdaşlar merhaba..

eşimle aramda oldukça sertçe bir geçimsizlik mevcut oluyor zaman zaman..bunlardan sonuncusunun nedenini anlatayım sizlere ve bana bunu yorumlarsanız çok sevinirim..

eşimin önceden tanıdığı arkdaşı ve eşi evimize geldiler,ilk kez görüyordum yani onları ..bende bir şeyler hazırladım..onları koydum önlerine..bayanla ilgilenmeye çalışıyorum elimden geldiğince,konuşuyorum ,soru soruyorum vs..bu esnada hafif baş ağrımdan dolayı biraz durgunum hepsi bu.bi ara bir baktım eşim bana işaret ediyo ağzı ile ne oldu diye,hiç dedim bir şey yok..sonra biz diğer odaya geçtik ve bayanla hem sohbet ettik hem çocuğu uyuttuk..1 saat sonra çok sevgili eşim beni çağırdı koridora doğru,bende sandımki bişey isteyecek..efendim canım dedim,dediki dondurmaları koysana..tamam dedim,dememle bir elini yüzüme götürdü parmakları ile ağzımı iki kenara doğru çekerek,yüzümede bastırarak gülümse işareti yaptı..surat yapma dedi..çok sinirlendim..surat yapmamıştım,ve o kişiler için (yeni tanıdığım) beni bu şekilde baskılayıp durmasına sinir oldum,ki zaten elimden geldiğince samimi olmaya çalışıyodum..ertesi günde KK da ki +18 i okudum die tam pazara çıkacakken geri soyundu ve yattı..arkadaşlarımızla buluşmamızı iptal etti,pazara gitmedi..ben kaldım öle..sonra tartıştım,çünkü susup oturacak,ceza verilecek kadar kötü bişey yapmamıştım.eşim sürekli insanların yanında beni göz hapsinde tutuyor,onlara göre uyumlandırmaya çalışıyor..anlamıyorum yaa..bazen esprileri ile insanların yanında beni aşağılar,sen hiç bişeysin demeye getirecek espriler yapar..ve sonra bunun adı espri olur..olay 5 gün oldu olalı ve ben hala sinirleniyorum..gidip özür dilememi bekliyor..ama ben bıktım,her kavgada ben özür dilicem,yoksa ceza verir kendince ve insanı yok sayar..bu durumdan bana nefret geldi artık..ne diyeceğimi bilmiyorum,fikirlerinize ihtiyacım var..

Son düzenleme: 6 Haziran 2009
  2. 6 Haziran 2009
  3. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Yerden göğe kadar haklısın insanlarla ilişkini kendin şekilendire bilirsin samimiyeti yada mesafeyi kendi kişiliğine uygun olarak dengelersin,birde toplum için baskı altında olmak seni iyice kasıcaktır ve rahatsız edecektir seninle bu konuda konuşa bilir bekletisi olabilir ama sen bunu gönüllü olarak yaparsın eşinin yaptığı hiç hoş değil.Anlatığına göre sen haklısın tavrını koy ve özürdileme tabi bundan kastım kavga etmem vs.. değil kesinlikle eğer kavga edersen haklı olduğun durum haksızlıkla sonuçlanır,ama yaptığının doğru olmadığını seni üzdüğünü ve hayatının kalitesini ciddi anlamda düşürdüğünü mutlaka belirt.

4. 6 Haziran 2009
  5. _serez_

_serez_ canımdan öte Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ewet canım sonuna kadar haklısın sen neysen seni öyle kabullenmesi gerek.eşinde arkadaşlarıda.konuşmalarından anladım ki ilgilenmişsindir misafirlerle.eşinle bunu konuş sence ben gerçekten surat mı astım diye?ama bazı insanlar kendi pasifliklerini başkalarıyla kapamaya çalışırlar

6. 6 Haziran 2009
  7. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    eşin neden sana böyle bir baskı uyguluyorki
    anladığım kadarıyla eğitimli bir kadınsında sen zaten nerde nasıl davranacağını evine gelen birini nasıl ağırlıyacağını biliyorsundur.yani eşin bu konuda fazla hassas ve mantıksız davranmış.bencede onun özür dilemesini bekle burda hatalı sen değilsin o

8. 6 Haziran 2009
  9. limonilezeytin

limonilezeytin cansın sen canım kocam:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle gerçekten çok haklısınvereliniortakama eğer tek sorun buysa bence çözümlenebilir,mesela sakin ve mutlu bir anınızda ciddi ciddi konuş bu konuyu hatasını anlasın,umarım herşey düzelira.s.

10. 6 Haziran 2009
  11. figan

figan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canlarım bu problem ilk kez yaşanmış değil..benzerleri türevleri sürekli hayatımda..olayı örnek oluşturması açısından anlattım en çok..eşim beni sürekli göz hapsinde tutuyor..nasıl güldüm,nasıl konuştum,güldüm,ağladım..şarkı dinledim (acaba kimi düşündüm???),neden kolumun birini aça aça yürüyorum?..bi erkek adı geçse konu anlatıyor isem,o erkekten hoşlanıyorummu ben? başlarda beni sadece eğitimi yahut kariyeri olan insanlara gülmekle konuşmakla suçlardı,oysaki alakam yoktur(ben çalışmıyorum bi defa,bunu sölemenin anlamı bile olmaz)..kimse sormadıkça ben eğitimimden falan bahsetmem..şimdi bunu demesininde imkanı kalmadı,çünkü arkadaşıda eşimle aynı mesleği yapıyor..yani onlarda eğitimli,kısacası sürekli beni eleştirme,yerme,bir şeylerle itham etme eğilimi..sanki ben onun bir nolu düşmanıyım yahu offff off

haliyle saygı maygı hak getire oluyor böyle şeylerle..

12. 6 Haziran 2009
  13. maiberf

maiberf piyuvvvvv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    anlattığın kadarıyla senin hatalı olduğun bir durum göremedim ben açıkçası.eşin başkalarının görüşlerine fazla önem veriyor sanırım.öncelikle suratını asmana sinirlenip metazori gülmeni sağlamak yerine senin iyi olup olmadıüğını sorması lazım.bir insan boş yere surat asmaz herhalde.seni espiri malzemesi olarak kullanmasına gelince ki en nefret ettiğim şeydir bu bana göre erkeğin acizliğinden kaynaklanan bişey.başka mevzu mu kalmadı ki gülecek konuşacak seni kullanıyor.bu bazı erkeklerde var bazen benim eşimde yapıyor bunu yalnızken bana son derece düşkündür bana sarılmıyosun ilgilenmiyorsun diye şikayet eder hatta.ama dışarda ya da başka insanların yanında sanki beni umursamıyormuş erkeklik taslayan kadını ikinci plana atan bir erkek havası sunmaya çalışıyor.bunu neden yaptığını sorduğumda şakayla karışık erkek egemenliğinden bahsediyor.ve aynı senin bahsettiğin gibi her hareketime karışır bana kıskandığını söylüyor ama olay daha farklı yorumlara açılıyor.ben buna şüpheci ve fesat erkek tipi diyorum.her hareketten bir anlam çıkarmaya açlışırlar ve bu öyle bir hale gelirki artık sen bile kendinden şüphe etmeye başlarsın.korkunç bişey ben bunu bizzat yaşıyorum duymamazlıktan gemeye çalışıyorum.ama espiri konusunda kesinlikle tavrını koy çünkü sen onun eşisin kendine değer veriyorsa kendini öenmli görüyorsa eşinide yüceltmeli bu senin değil onun ayıbı birinci derecede

14. 6 Haziran 2009
  15. MargaRin

MargaRin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    aranızda eğitim farkı falan mı var canım??

16. 6 Haziran 2009
  17. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148

ben de tam bunu soracaktım.
    aşağılık kompleksi gibi geldi bana.
    sanki sen yüksek lisans mezunusun diye
    kendini aşağı görüyor gibi
    acısını da senden çıkarıyor
    yazdıklarını okuyunca bu geldi aklıma
    tabii bilemiyorum eşinin eğitim durumunu.

18. 6 Haziran 2009
  19. MargaRin

MargaRin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yani eğitim ya da başka bir şey ama birşeyin kompleksi olduğu gün gibi ortada..neyi kompleks yapıyor bilemem ama bence hareketleri kompleksinden kaynaklanıyor ve aklıma ilk eğitim geldi.iş olabilir konum olabilir ailenin maddi durumu olabilir...çünkü kişiliksiz bir insan ancak kendinden üstün olduğu bir tarafları varsa karşısındakinin,karşısındakini aşağılama olayına gider..