Labioplastiyim-doğum la ilgili dertliyim

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve CADI ÇİNGENE tarafından 13 Şubat 2009 başlatılmıştır.

13 Şubat 2009
    Konu Sahibi : CADI ÇİNGENE
  1. kızlar bu konuda çok çekingenim napıcam bilmiyorum evlenirken de bin bir zorlukla evlendim eşim sorun yapacak diye çok korkuyordum ama şükürki sorun olmadı şikayet etmedi yani ama bir iki kere niye böyle gibi konuşmaya çalıştı ama ben konu değiştirdim yeni evliydim utancımdan ölmüştüm.şimdi ise doktoruma göstermekten çok çekiniyorum bide doğumdan sonra yanında anne abla falan olacak onların görmeside endişelendiriyor görme gibi bi durumları olurmu hani sezeryan olursam kendim de olmuycam ya üff çok endişeliyim lütfen biraz bişeyler yazın da yaşayan olduysa belki içimi biraz olsun rahatlatır.

2. 13 Şubat 2009
  3. dert etmemeye çalışıyorum ama bir yandan da korkuyorum bide normal doğum olursa sorun olurmu çünkü benimkiler aşırı büyükler doktorum henüz alttan muayne etmedi edeceği gün naparım bilmiyom çok utanıyorum yaşayanlar varsa lütfen bişeyler yazsınlar

4. 13 Şubat 2009
  5. biri bişey yazana kadar ölücem üff hadi bekliyom bişeyler yazın bir süre gelemzsemde yanlış anlamayın işteyim nete çok sık giremiyom

6. 13 Şubat 2009
  7. gamze_22106

gamze_22106 Kimin Adı PELİN! Kızımın Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    CAnım benim böyle bir durumum yok ama sana şunu söyliyim sezeryan olursanda bazen sonda falan takıyorlarmış ya doktorunda allttan muayene edebilir yani. ama odada aileden kimse varken de muayene etmezler heralde.... Ama doktorunla konuş.... Seni anlıycaktır... Fazla yardımcı olamadım kusuruma bakma arkadaşım...

8. 13 Şubat 2009
  9. kapkara

kapkara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya ben yardımcı olmayı çok isterim ama galiba çok cahilim,konuyu anlayamadım....:asigim:

10. 13 Şubat 2009
  11. nymph22

nymph22 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım google de araştırabilirsin. Herşeyin bir çözümü vardır. Çok sıkıntılı bir durum ise senin için estetik ol...

12. 13 Şubat 2009
  13. minnick

minnick rütbesizim benn... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde kendime en çok sıkıntı yaptığım konu.Doktordan çekinmem (çünkü tanımıyom bidaa nerde görcem delikafadulden) ama aileden birileri yanımda olucak diye ödüm kopuyor.Hani doğumdan sonra odaya pansumana falan geliyorlar ya işte ozaman odada kimse kalıyormu benim kaynanam çok meraklıdır çıkmaz kolay kolay...Bide emzirme anı düşündürüyor beni hemşire getirecek hadi emzir diyecek odada herkes emzirmemi bekleyecek hayatta yapamam.Ben nazik bi dille herkesin çıkmasını isteyeceğim.Eğer tek başıma beceremezsem annem yanımda kalsın diğerleri çıksın yapamam herkesin içinde :eek:

14. 13 Şubat 2009
  15. minnick ARKADAŞIM BENCE EMZİRME OLAYINI O KADAR TAKMA DEDİĞİN GİBİ RİCA EDESİN ÇIKARLAR HERKESİN İÇİNDE AÇIP EMZİRMEK ZORUNDA DEĞİLSİNKİ ZATEN.YA BEN DOKTORDAN DA ÇEKİNİYOM BİDE SADECE DOKTOR OLSA ASİSTANLARI EBE FALAN AKADAŞLAR BİRAZ DAHA PAYLAŞIMDA BULUNALIM BİZİ BİRAZ RAHTALATIN OFF KONUYU YANLIŞ YEREMİ AÇTIM Kİ ACABA YA SEZERYANDAN ÇIKINCA SADECE ÖNLÜK OLUOR HERAHAL SİZİ ODAYA GÖTÜRÜYORLA ÜSTÜNÜ FALAN DEĞİŞTİRME OLAYI OLMUYORMU SEN KENDİNDE DEĞİLSİN YAA NE BİLEYİM ÇOK TAKTIM KAFAYA PANSUMANI ODADA HERKES VARKENE YAPMAZLAR ZANNETMİYORUM ÖYLE BİLE OLSA BEN İNSANLARI ÇIAKRTIRIM TEK ENDİŞEM OĞUM VE DOKTORUMA MUAYNE OLMAK BU HAFTA GİDİCEM ÇOK ENDİŞELİYİM

16. 15 Şubat 2009
  17. luffee

luffee Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Bence boş yere kafayı takıyorsun buna . sonuçta o senin doktorun ve günde onlarcasını farklı renk ve boyutlarda görüyor. onun için garip gelmeyecektir. bir de şu var şu an biz de senden farklı sayılmayız çünkü doğum yaklaştıkça cinsel organın acayip boyut değiştiriyor. normal doğum videoları izlersen ne demek istediğimi anlarsın. nu nedenle doktorlar zaten alışıktır o görüntüye. hastanede birilerinin görmesi konusuna gelirsek; özellikle doğumlarda annenin mahremiyetine çok önem verdiklerini biliyorum. sen talep etmediğin sürece odada kimsenin kalmasına izin vermeyeceklerdir. ben de emzirme işini kayınvalidemin ve görümcemin yanında yapamayacağımı düşünüyorum. zaten emzirme için annenin psikolojik olarak rahat olması gerekiyor. bu nedenle hemşiremi tembihleyip ilk emzirme için en az 1 saat eşimle yalnız kalmamızı sağlıycam. beceremezsem sadece annemi alırım içeriye diye düşünüyorum. o da ebe- hemşire olduğu için onu çağırmama kimse kırılmaz herhalde. aslında bütün bunlar ayrıntı bence bebişlerimizi kucağımıza aldığımız an bütün takıntılarımızdan kurtulucaz:)

18. 15 Şubat 2009
  19. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    canım altan muayne için endişelenme bence bu hafta bende oldum hazırlanırken yanımda sadece doktorun asistanı vardı oda bayan zaten örtüyü örttü üstüme doktoru çağardı doktor sadece muayne etti görme olayı olmadı ama ben asistanda rahatsız olurum diyorsan rica edersin kendin hazırlanırsın doğum olayını bende yaşamadığım için bilmiyorum nasıl olucak ama tahmin ettğim üstünü giyinirken filan muhakkak yardım edicek birileri bulunur yanında bence bukadar stres yapma kendine neticede hergün birsürü kadın doğum yapıyor ebeler hemşireler doktorlar için bu çok olağan bir durum inan hiç umurlarında değil bizim ne halde olduğumuz doğum anında onlar için içini ferah tut bebeğinin kucağına alıcağın zaman bunların hepsini unutursun zaten