laborant ve veteriner sağlık

Konusu 'Açıköğretim' forumundadır ve sezen yxixldxixz tarafından 4 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : sezen yxixldxixz
  1. sezen yxixldxixz

sezen yxixldxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar aranızda aöf laborant ve veteriner sağlık okuyan varmı?:kahve:

2. 4 Ağustos 2009
  3. evinam

evinam seviyorum seni Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende laborant ve veteriner sağlık okuyorum ama canım nette o kadar araastırdım cok ıyı bır bolum oldugu soylenmıyor
    pısmanım yazdıgıma

4. 5 Ağustos 2009
  5. aysenfatos

aysenfatos mucizem okullu oldu Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim en yakın arkadaşım o bölümü okuyor iş olanaklarını ve herşeyini araştırdıktan sonra bölüme karar vermişti. hatta onun tavsiyesiyle üniversite sınavına girdim. ve bu seneki tercihlerimde ilk sırada yer alıyor izmirde okuyan çok az bildiğim kadarıla.
    bu arada veteriner ve loborant sağlık bölümünün kişisel gelişime de katkısı var. sağlıkla ilgili en azından hiç duymadığımız konular hakkında bilgi sahibi oluruz.

6. 5 Ağustos 2009
  7. deniz9001

deniz9001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    daha çok veterinerlikle ilgili bir meslekmiş her ne kadar laborant yazsada.aslında benimde bu bölümle ilgili bilgiye ihtiyacım var
    ben sosyal bilimler okumama rağmen bu bölümü yazdım hayvanlardanda çok korkuyorum ama sağlıkla ilgili olsunda ne olursa olsun

8. 5 Ağustos 2009
  9. sezen yxixldxixz

sezen yxixldxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    bende aksine hayvanları çok seviyorum,latince kelimelerle aram ilaç prospektusları okuyarak ısındı,amacım 2 sene sonunda dgs ye girerek veterinerliğe tamamlamak ,gerçi laborant olmakta zevkli olmalıkafamçokkarıştı

10. 5 Ağustos 2009
  11. ela

ela Guest

arkadaşlar bu veterinerlik ve laborantlık 2 yıllık mı yoksa geçiş mi yapılıyor 3.sınıftan.

12. 6 Ağustos 2009
  13. evinam

evinam seviyorum seni Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar ıs olanakları hayvan hastanelerde calısıyorlar......

kpss de atama için yuksek bı puan gereklı....ben ıkıncı sınıfa gectı mezun olduktan sonra iş yok....

14. 8 Ağustos 2009
  15. kmy

kmy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende lab. ve veteriner sağlıktayım ama ben kimya mezunuyum sadece hastanelerde çalışma imkanı olduğu için bu bölümü seçtim önceden kimya bitirenlerde alınıyordu hastane lab.larına o yüzden stajlarımın hepsini hastanelerde yaptım ama şuan yasakmış :)) şansımı deniyorum yani birde zevkli bi bölüm faydası da oluyor genel kültür açısından.

16. 13 Ağustos 2009
  17. deniz9001

deniz9001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sadece hayvan hastanelerindemi iş imkanı var acaba? ben daha çok labarontlık kısmıyla ilgilenmek istiyorum mümkünmü acaba
    tercihimi biraz yanlış yaptım galiba önce örgünleri yazdım sonra yine sağlık olduğu için bu bölümü en son 4 yıllıkları yazdım..bu bölüme yerleşmişim okusammı seneye tekrarmı denesem bilemiyorum

18. 14 Ağustos 2009
  19. aysenfatos

aysenfatos mucizem okullu oldu Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende bu bölüme yerleşmişim iş alanı yok diyorsunuz ama benim arkadaşımın dediğine göre veterinerlikle ilgili pek bişi yokmuş hayvanlarda suni döllenme falan öğreniliyormuş sadece genel olarak laborantlıkla ilgiliymiş özel labaratuarlarda iş imkanı varmış elbette iş konusunda muhasebe yada iktisat benzeri bölümlerin yerini tutmaz ancak tahlil sonuçlarına baktığında onları anlayabilmek keyifli olacak.