Lahana çorbası diyetim ve 7 günümün hikayesi

Konusu 'Diyet Listeleri' forumundadır ve mujgansonmez tarafından 7 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    7 Nisan 2010
    Konu Sahibi : mujgansonmez
  1. mujgansonmez

mujgansonmez Guest

MERHABA ..
    bugun 3. gunum ..sizlerle paylaşmak istedim

yas:46
    boy:163
    kilo 63.5
    çorba tarifi :
    buyuk bir beyaz lahana ..5-6 domates -3-4 etli yeşil dolmalık biber ..3-4 adte kırmızı etli biber - maydanoz 1-2 demet - yesil sogan ( kalın bir b ag) .2 paket hazır sogan veya sebze corbası

hepsini ince kıyın bir buyuk tencerede pişirin ( kaynamaya basladıktan sonra 10 dakıkadan fazla kaynatmayın vitamın degerleri ölmesin) ..sonra bunu buzdolabına atın .. her gun yiyeceginiz miktarı bir tencerede ısıtın ( hepsini ısıtıp sogutmayın tekrar tekrar vitaminler ölür:)

1. gun .. dilediginiz kadar çorba ( ben çorbayı yiyecegim kadarını el mikserinden geciriyorum daha kolay yutuluyor:)))
    dilediginiz kadar meyve ( muz üzüm incir haric.) bol bol meyve yedim ama en az 3-4 kase corba tuketmelisiniz sonuçta bu çorba suyu vucuttan tmayan ama yagı eriten asıl malzememiz) bugunun sonunda aksam fena acımıstım yarım kilo çilek yemişim:)) gece yattım baktım karnım aç gibi kocaman bir portakalı indirdim mideye

2. gün .. bol çorba ve dilediginiz kadar sebze ( patates yok )
    sadece aksama bir patatesi kumpir seklinde bira tereyagı ıle ya da az yagla haslanmıs patatesi kavurup yiyebilirsiniz.. bugun meyve yok ..ama ben kaçamak yaptım oncek gunden kalan cileklerden azıcık yedim:)))
    3. gun sabah tartıldıgımda hala 63 idim yarım kilomu idi hepitopu 2 gunde:))
    bugun dilediginiz kadar çorba en az 3-4 kase .. ve istediginiz kadar sebze ve meybve ( tabi muz incir uzum patates yasak ) ve bugunun ıcındeyim su an
    saat 13: 33 bir kase corba içmişim.. 2 adet havuç kemirdim .. 2 tane de zeytin attım agzıma ve bir koccaman elma ..açlık hisssetmiyorum ama aklımda ekmek var:))))
    az yaglı bir havuc kereviz attım tencereye biradan ondan yerim ya da aksam ..deva m edecegim

4. gun ( ne yyiyeceginizi soyluyorum yoksa ben hala 3 . gundeyim:)
    yine bol bol çorba .. istediginiz kadar yasak olmayan sebze ve meyve ..amaaaaa bugun muz var yehooo 2-3 adet muzu götürebilirsiniz.. ve süt.. ben süt içemedigim için yagsz yogurt yiyecegim siz de yagsız süt içebilirsiniz zaten .. peynir yok ha :)
    5. gun bol çorba diledigin kadar sebze meyveye ek olarak yagsız 300-600 gr arası ett.. veya derisiz tavuk ya da balık ama kırmızı et mutlaka bu hafta icinde tuketielecek protein adına

6. gun: istedigin kadar et:)) ve çorba ve meyve sebze

7. gun istedigin kadar çorba ve kabuklu pilavdan yagız lapa pilav:)))

tum bu 7 gunun sonunda metabolişk durumunuza gore 4-7 kilo kaybetmiş olmanız gerekiyor ..
    sonuçlardan sizi haberdar edecegim ..
    sevgiler ha bu arada bu diyet tıbbi bir diyettir ve yoyo degildir.. ayrıca 2 hafta ustuste uygulanmaz bir hafta ara verip yenıden yapabilirisiniz.. ya a gunluk yasamnızda lahana çorbasını sıklıkla tuketebilirsiniz.. karbonhidratlara dikkat

serbest içecekler dilediginiz kadar sekersiz çay ..kahve gunde belki bir tane sekersiz ..bol bol su içeceksiniz gunde 8-9 bardak 8 hepsi bir arada degil güne eşit olarak bolun ve her yemekten once içmeye gayrt edin ..yemek arasında ve sonrasında içilen sudan size pek hayır gelmeyecegi gibi sindirim sorunlarına a sebep olabilir..
    sevgilerle guzelliklerle ve bikini tayt beli dusuk pantolonlarla kalın:))))))

2. 7 Nisan 2010
    Konu Sahibi : mujgansonmez
  3. Kalliste

Kalliste Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    153
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.