Lake mi High Gloss mu Laminant mı Mebran mı?Hangi dolap kapağı??

Konusu 'Mutfak Dekorasyonu' forumundadır ve Gamze_ tarafından 25 Mart 2011 başlatılmıştır.

Konu Takipcileri:
Bu konu 3 kullanıcı tarafından takip ediliyor.
    25 Mart 2011
    Konu Sahibi : Gamze_
  1. Gamze_

Gamze_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili arkadaşlarım mutfak yaptırıyorum anladıgınız üzere ve su anda en kararsız oldugum sey kapaklar..Lake solar dediler high gloss kolay cizilir dediler laminant mat duruyor ben de parlak içimden geçiriyordum..Kullanan arkadaşlar varsa bana bilgi verin lütfen bir de tezgahı çimstone düşünüyorum ne dersiniz? Ayrıca mutfagı da eurodecor a yaptırmayı dusunuyorum yaptıran var mı ben antalyadayım bu arada..

2. 25 Mart 2011
  3. lifewater

lifewater türkan pariste Üye

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    Eşim mobilyacı benim.ewet lake solarmış,high gloss dedikleri ürün çok parlak anlamına geliyomuş.laminantın ve mebranın ve akriliğin high glosunu bulmak mümkünmüş.mebran medefeye pvc'nin kaplanmasıyla oluşan ürün oluyomuş.parlak mebran çeşidi çok fazla imiş.sonuç olarak laminantın yerini hiç biri tutmazmış ve high gloss laminant renklerinden seçmenizi tavsiye ediyor eşim:nazar:

4. 25 Mart 2011
  5. lifewater

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    Hor kullanmayacaksınız parlak mebran çeşitlerini de öneriyor eşim

6. 25 Mart 2011
  7. Gamze_

Gamze_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok saol canım yaa ben fazla özenli kullanamam zaten onun için çizilme kısmı cok riskli geldi bana.. :) Yani laminantın parlağını bulcaz o zaman..

8. 25 Mart 2011
  9. mulberry8092

mulberry8092 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    canım 5 ay önce falan yaptırdım mutfağımı.
    ben temizliği kolay olsun iz falan kalmasın.kullanışlıda olsun dedim.bize mebran önerdiler.neme falanda baya dayanıklı oluyomuş.
    dokulu mebran yaptırdım hem çok doğal hemde çok modern duruyor ayrıca çok memnunum.temizliği çok kolay yavsiye ederim yani
    tezgahı da çimstone istedim.
    eşim sen doğaldan şaşma.yapay yezgahı ne yapacaksın dedi uygun renkte granit yaptırdım şık oldu...

Son düzenleme: 25 Mart 2011
  10. 26 Mart 2011
  11. katreihuzur

katreihuzur Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    lifewater bişey sorabilir miyim parlak ama çizilmeyen tür hangisi oluyor acaba? mutfakçıda gördüm ama adını sormayı unuttum sanki böyle en dışında plastik gibi bi katman vardı parlaklığı veren ve çizilmeyi önleyen.. eşin biliyorsa söylersen sevinirim...

12. 27 Mart 2011
  13. lifewater

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    venni denilen malzeme çizilmeye çok dayanıklı,parlak bi malzeme,bi çok renk seçeneği de war
    diğer bi malzeme akrilik,akrilik de çok parlak ve güzel bi malzeme ama kolay çizilir ama pasta polişle çizikler giderilebilir
    bi de poli gloss denilen bi malzeme warmış o da parlak ve çiziklere oldukça dayanıklı ama çok pahalı bi malzeme
    akriliği internetten bakış kapaktan inceleyebilirsiniz,poli glossu da erart mobilyadan inceleyebilirsiniz:KK64:eşim söyledi:KK64:

14. 28 Mart 2011
  15. sena01

sena01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    Ben daha yaptırtmadım ama çimstone düşünüyorum. Çimstone yapay bir malzeme sayılmaz % 93 kuvars, ki çok sert bir taşmış okuduklarıma göre. Çok zor çizilme, leke tutmama gibi özellikler açısından granit ile aynı, bir tek çimstone da ek yerleri granit e göre daha az belli oluyormuş. Çimstone un bazı tipleri (içinde midye kabuğu falan gibi bir takım desenler olan) bazı temizlik malzemelerinden etkileniyor diye duydum. Granitte de, bazı tip granit su emiyor diyorlar, bir de radyasyon yaydığı söyleniyor.

Kapak konusunda, parlak kapaklarda parmak izi kaldığını duyuyorum. Seçim yaparken mağazada bir bakın derim, söyle bir parmaklarınızı kapak örneklerine bastıra bastıra. İyi, kötü bir fikir verebilir insana.

Lifewater, eşinize bir de mat kapakları sorabilir misiniz? Mat PVC mi, mat laminant mı tercih edeyim.

Son düzenleme: 28 Mart 2011
  16. 28 Mart 2011
  17. Gamze_

Gamze_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Daha plan çiziyolar bu arada dolabın içine bir de mini buzdolabı koydurucam oglanın ilaçları içecekler dogru oraya. :) Telefon actım sordum zaten onlarda high gloss yokmus lakeyi de tavsiye etmiyor calısanlar..Gidip bakıcaz artık kapaklara..

18. 1 Nisan 2011
  19. katreihuzur

katreihuzur Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

teşekkür ederimmm :)