Laminate Veneer yaptıranlar... Yardım!

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve Tyche tarafından 19 Mart 2009 başlatılmıştır.

19 Mart 2009
    Konu Sahibi : Tyche
  1. Tyche

Tyche Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benim ön dişim kırıldı bi süre önce araştırdım laminate veneer diye bir yöntem varmış.yaprak porselen diye de geçiyor.yaptıranlar var mı acaba? ön dişe uygulanıyor mu?ne kadar sürede yapılıyor?tek diş maliyeti ne kadar?bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

2. 27 Mart 2009
  3. michella

michella Guest

merhaba canım benimde aynı senin gibi problemim var bende arastırdım laminate veneer gercekten dolgu veya kaplamaların günümüz icin en kullanıslı iyi olanı internette bakıldıgında cok mükemmel diger dişlerden hiç farklı olmadıgı gözüküyo ama ben doktorla görüşütüm önde tek diş oldugundan fark olabilir nekadar olmaz dersem kandırmıs olurum dedi cürük yoksa sende benim gibi tek estetik olarak düşünüyosundur tek dis maliyeti 350 ytl falan tabi bu degişebilir iki diş birden yaptırrısan görüntüsü daha iyi olur tabi saglıklı dişin varken bunu tercih edermisin bilmem ben korktum belli olacagından ve simdilik vazgectim gibi...:1shok:

4. 28 Mart 2009
  5. sardunyam2009

sardunyam2009 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim on dişlerim arkadan curumus, onden anlasılmıyordu. ama sanki ısık verince arkadan mavimsiydi arası. neyse dktor dolgu yapmıstı. simdi 7 yıl oldu dolgudan beri, bir tane si digerine gore sararıyor. heralde dolgudan dolayı beslenemiyor diş, bu nedenle 2 diş arasında renk farkı var.
    dişlerim cok bicimli aslında ama bende bu yontemi dsunuyorum. ama hic cevremde yaptıran yok, boyle porsel gibi duracaksa istemem, yapay gibi duranlar insanları oldugundan yaslı gosterir. sizin cevrenizde laminate veneer yaptıran var mı? nerde yaptırmak lazım( istanbul?)

6. 29 Mart 2009
  7. michella

michella Guest

laminate veneer benim arastırdıgıma göre kesinlikle senin dedgini gibi yaslı gösteren kaplamalar gibi degil güneş ısıgı disko ısıklarında bile parlama yaapmadan ısıgı altına ilettiginden gercek dişten ayırt edilmiyomus kesinlikle caydan kahveden vs.renk degiştirmiyomus ben doktorla görüştüm yaptırmamamın tek sebebi tek diş oldugundan renk farklılıgı olabilecegi sen iki dişinide yaptırmayı düşünüyosan hiç korkma bian önce yaptır derim cevremde hiç yaptıran yok canm yer olarakta farketmez bi arastır işin ehli güvenebilecigin bi yerde yaptır cünkü doktorun ensetitigi beceriside cok önemli karar senin ...

8. 30 Mart 2009
  9. xsxxuxko

xsxxuxko Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    dün ben de doktordaydım laminate veneer hakkında konuştuk ...yaptırmaya karar verdim...tanesini 450 ytl ye yapacaklar...benim dişlerimin de mineleri aşınmış durumda...izmirde düğünümüz var 11 nisanda ...dönüşte hemen başlayacağım işlemlere...inşallah güzel olurlar..
    tyche tek dişede uygulanabiliyor...benim gittiğim yer gop ta bir diş kliniği...

10. 30 Mart 2009
  11. Leylii

Leylii 9 Kasım 2010 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Ankaradayım doktorum 6 dişime 2.400 tl istedi. Tanesi 450 civarı dedi.

12. 1 Nisan 2009
  13. michella

michella Guest

şüko kac dişini yaptırcaksın diger dişlerden renk farkı olur dedimi sanada:KK43:

14. 6 Nisan 2009
  15. tugce86

tugce86 eylül gelini Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    38
    kıslar benım dıslerım sukur saglam ama on dıslerım bıraz ayrık bu yuzden yaptırmak ıstıyorum olur mu acaba

16. 7 Ekim 2009
  17. Tyche

Tyche Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    şüko bende araştırdım gopta bi klinikti hatta ücretsiz görüşme randevusu falan yapıyorlarmış başında sanırım aynı yer ön iki dişime de yaptırcam sen yaptırdın mı nasıl oldu?

18. 8 Ekim 2009
  19. civciv26

civciv26 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende cumartesi günü hoşderede bi yerden randevu aldım.ücretsiz.sadece gidip konuşcam fiyat alıcam.bakalım ne diyecek.benimde öndişlerim ayrık.