laparaskopi olan ve hamiş kalmayı başaranlar

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve imran tarafından 4 Eylül 2008 başlatılmıştır.

4 Eylül 2008
    Konu Sahibi : imran
  1. imran

imran Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben temmuz ayında laparaskopi oldum şuanda gonaphene ve pregnyl kullanıyorum bu 3 ay daha sürecek.doktorum dogal yollarla olabileceğini söyledi peki sizin hamile kalmanız ne kadar sürdü

2. 5 Eylül 2008
  3. tuba_cxuxneyt

tuba_cxuxneyt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bende bayramdan sonra olacagım

4. 5 Eylül 2008
  5. tuba_cxuxneyt

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    pardon eksik yazdım neyse dedigim gibi ramazanın bitmesini bekliyorum ama çokda korkuyorum nasıl bi operasyon biraz bilgi verirmisiniz ne kadar sürede ayaga kalktınız?? ve sonuç ne çıktı inşallah bi problem yoktur... geçmiş olsun

6. 5 Eylül 2008
  7. iremeren

iremeren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar laparaskobi ne açıklarmısınız?ben kist tedavisi gördüm yumurtalıklarım yavaş çalışıyo ekime kadar normal deneyin gebelik olmassa ekimde gelin gerekli tetkikleri yapalım dedi dok. ama maalesef hala gebe değilim....merak ettim o yüzden soruyorum...

8. 5 Eylül 2008
  9. tuba_cxuxneyt

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Laporoskopide genel olarak aşağıdaki bulgulara bakılır:
    Tüplerin açık olup olmadığına
    Yumurtalığın genel görünümüne
    Yapışıklık olup olmadığına
    Tüp-yumurtalık ilişkisine
    Rahmin genel görünümü.
    bi problem varsa ameliyat esnasında gideriliyormuş...tüplere hgs ilede bakılıyor ama laparoskopi daha garanti sanırım bende ayrıntısını bilmiyorum netten araştırıyorum..

10. 5 Eylül 2008
  11. mavi_ay

mavi_ay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım laparoskopi genel karın içi filmi...
    ve artık bir çok operasyonda laparoskopi yöntemi kullanılıyo...
    Ben 1 sene oldu laparoskopi olalı...Basit bir işle aslında...
    Göbek den yapılan küçük bir kesiyle (1-2 cm lik bişey) kalem bigi bi kameraaracıyla giriliyo ve ne var ne yok herşey daha net görüle biliyor daha sağlıklı sonuçlar alınıyor..
    Bazen 2 keside açılabiliyo benim hem göbek altından hemde sol kasığımdan girmişlerdi...

operasyon olduğun gün hastanede kalıyorsun ertesi gün taburcu oluyosun 1 haftada toparlanırsınız...10-15 gün içerisinde iş yaşamına geri dönülüyo....

sormak istediğin varsa yarıdımcı olmaya çalışayım canım

12. 5 Eylül 2008
  13. mavi_ay

mavi_ay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    laparoskopi aşamasında hsg (yani rahim filmi) de çekiliyor tüpler kontrol ediliyor..
    kimilerinde tüplerinde eğer bi yapışıklık varsa laparoskopi aşamasında açılabiliyor ve lap sonrasında kendiliğinden hamile kalalnlarda olabiliyor....

laparoskopi sonrasında eğer herhangi bir sorun bulunamaışsa yoksa doktorlar 6 ay gebelik için süre tanıyorlar..6 ay içerisinde gebelik oluşmazsa eğer diğer tedavi yöntemlerine başlıyorlar ...

14. 5 Eylül 2008
  15. tuba_cxuxneyt

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    saol canım innşallah bişey çıkmaz ben 3 aşılama yaptırdım tüp bebege geçmemiz gerekiyordu ama ben önce lap. olmak istedim...

16. 5 Eylül 2008
  17. Elis

Elis Guest

size moral olsun diye yaziyorum.............bende laparoskopi olmustum ve 2.ayda hamile kaldim suan 2 yasinda oglum var..............:lepi:sabirli olun biraz,,hersey gonlunuzce olsuna.s.

18. 5 Eylül 2008
  19. ceyda_79

ceyda_79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım senın neyın vardı yaaaa??? benımde kanallarımn sonunda az tıkanıklık goruldu:çok üzgünüm: 4 yıl oldu hsgyı cekılelı dr. tekrar hsg cekın sonra laparoskopi ol dedi bazen hsg sonrasıda acılabılıomus ya, kac aydır ertelıyorum korkudan :çok üzgünüm:eek:fffff senınde yazını okuyunca bırden heveslendım bak şimdi