laparaskopi ve histereskopiden ne kadar zaman sonra hamile kaldınız?

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve nurten34 tarafından 30 Nisan 2010 başlatılmıştır.

30 Nisan 2010
    Konu Sahibi : nurten34
  1. nurten34

nurten34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaslar...ilk once benim yasadıklarımı allah kimseye yasatmasın.kısaca hikayemi anlatayım size.2007 yılında şiddetli adet sancısıyla ilk jinekolog muayenemi oldum.sağ yumurtalığımda 3cm boyunda çikolata kistinin oldugunu soyledi.3 ay dogum kontrol hapı kullandım gerilemedi.sonrasında gitmediğimiz doktor kalmadı.çeşitli secenekler sundular.ya ameliyat ya da aşilama.aşılama yaptırmaya karar verdik.2 aşılama da negatif sonuç aldık.sonrasında da microya karar verdik 3 embriyo yarleştirildi.2 tanesi tuttu.ikiz hamileydim.dunyalar bizim olmuştu.hersey cok yolunda gidiyordu.birden 18 haftalıkken lekelenmeler basladı.ve artarak kanamaya donuştu.rahime dikiş atıldı.ama kurtaramadılar.sonucta gec düşük yasadım.sebep servikal yetmezlik.düşükten sonra 3 ay korunmamız gerektiğini soyledi doktor.3 ay sonra kontrole gittiğimde kistin yok oldugunu soyledi dogal yolla gebeliği bekleyeceğiz dedi.5 ay gecmişti hala gebe kalamamıştım.butun hormon testleri yapıldı hersey cok normaldi.rahim filmi cekelim dedi.rahim filminde kucuk bir yapısıklık ve sağ tupte genişleme cıktı.tabi tekrar doktor doktor gezmeye başladık microdan once boyle bir problem yoktu rahim filminde.düşükten sonra bu problem oluşmus.ve bu çikolata kistide hala duruyomuş.yok olmamış.doktorun onerisi laparoskopi ve histereskopi karar verdik.oldum.sonucta çok kotu seyler cıkmadı ham olsun.sağ tupte tıkanıklık varmış açılmış.sağ tupteki çikolata kistide dokundugum anda patladı dedi doktor.yani yumurtalıklara hiç zarar vermeden temizlendi dedi.rahimdeki yapışıklıkta aleti sokar sokmaz kendiliğinden açıldı.spryla gerek kalmadı dedi.(ameliyattan once tekrar yapısıklık olmasın diye 3 ay spryl takılıcak demişti) iki tupte acık ama sağ tarafın geçişi daha iyi dedi.endometriosiz hastası oldugum onaylandı.6 içerisinde doğal yolla gebe kalabilme şansınız cok yuksek dedi.eşimde bir problem yok.eger 6 ay sonra gebelik olmazsa tekrar micro deneyeceğiz dedi.inşallah gerek kalmaz.çok korkuyorum ya gebe kalamazsam bu 6 ay içerisinde diye yardım edin arkadaslar bu ameliyatlardan ne kadar sonra hamile kaldınız?

2. 30 Nisan 2010
  3. nurten34

nurten34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hiç mi yok yani yani doğal yolla cok mu zor hamile kalmak

4. 30 Nisan 2010
  5. YS88

YS88 Gel Mucizem Ne olur :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben pko hastasıyım böyle bişey gelmedi başıma allah yardımcın olsun güzelim...inşallah sen ve ben ,isteyen herkes en kısa sürede ham,le kalır...çok zor günler atlatmışsın...merak ettim okudum topiğini...herşey gönlünce olsun...

6. 30 Nisan 2010
  7. nurten34

nurten34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkür ederim cnm sanırım bana yardım edecek kimse yok.Allah seninde yardımcı olsun.pko bircok insan tanıyorum hamile kalan.inşallah sende en kısa zamanda hamiş olursun.

8. 1 Mayıs 2010
  9. YS88

YS88 Gel Mucizem Ne olur :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aminnn canım inşallah allah herkesin gönlüne göre versin

10. 10 Mayıs 2010
  11. lotus83

lotus83 ömrümsün benım meleğim... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok geçmiş olsun umarım herşey gönlünce olur
    bende 10 gün önce laparoskopi ameliyatı oldum kanallarım açıldı
    haziran ayında ilaçla tedaviye başlıyoruz yumurtalarım gelişmediği için yumurta geliştirici iğneler başlıcaz
    laparoskopi sonrası benım arkadaşım hamile kaldı normal yolla onunda senın gibi problemleri vardı

12. 10 Mayıs 2010
  13. nurten34

nurten34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah cnm inşallah.ne kadar zamanda hamile kaldı arkadasın.çok sabırsızım sanırım.çok panik yaptım.rahat olamıyorum.doktor rahat olmamı soyluyor ama elimde değil.seninde tedavinde Allah yuzunu guldurur inşallah.gercekten cok zor.yumurtaların gelişmediğini nasıl anladı doktorum bana boyle bişey soylenmedi hiç de yumurta takibi yapılmadı.

14. 15 Mayıs 2010
  15. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    çok geçmiş olsun.ben 2008 temmuz ayında histeroskopi oldum 2 ay sonra eylülde de hamıle kaldım.şimdi 11 aylık bir bebeğim var.bozmayın moralinizi.biz de 3 yıl aradık.vaktını beklıyordur bebişleriniz.

16. 17 Mayıs 2010
  17. nurten34

nurten34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106

18. 18 Mayıs 2010
  19. murebdu

murebdu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ben de endometriozist hastasıyım.laparoskopiden sonra 3 ay geçti .hala beklemedeyim.stres yapmamak lazım diyorlar.kistin tekrarlama olasılığı insanı strese sokuyor.seni anlıyorum.benim sana tavsiyem rahat olmaya çalış.Kafaya taktıkça olmuyor.

Son düzenleme: 18 Mayıs 2010