laparaskopi

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve belalxixm tarafından 28 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : belalxixm
  1. belalxixm

belalxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar aranızda laparaskopi ve histereskopi sonucu normal yolla hamile kalan yok mu yaaasenağlama

2. 28 Mayıs 2008
  3. nry

nry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım arkadaşım üzme kendini daha çoook genciz ikimizde anne olucaz ALLAH ın izniyle ve bebeklerimizin o mis kokusunu içimize çekip bu zor günleri unutucaz...içini ferah tut dua et...yerimseniben

4. 28 Mayıs 2008
  5. belalxixm

belalxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim canım inşallahŞeniz

6. 28 Mayıs 2008
  7. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Benim en son gittiğim dokturum yani şimdiki doktorum bu ay bana laparoskopi yapacagını söylemişti.Ama eşimle düşününce sonuçta bu bi ameliyat olmaktan vazgeçtim,çünkü doktorum bu zxamana kadar bize pek bişey yapmadı hep oyaladı ondan önümüzdeki ay doktor değiştirecegiz.Laparoskopininde zararı var rahim delinebilir veya karın içindeki organların zarar görebilir.Laparoskopi benim en son düşüneceğim çaredir diyebilirim sana...

8. 28 Mayıs 2008
  9. zeyhat

zeyhat sonunda oldu :) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar laporoskopi riskli ben iki kere yaptırdım ama emin ellerde yapılırsa çokta faydalı nede olsa ameliyat sonrası kesiniz daha az oluyor daha çabuk iyileşiyorsunuz. Doktorum bana histeroskopi ve laparoskopiyi aynı anda yaptı. Başka bir sorunda gene laparoskopi yapıldı. Çok memmun kaldım.

10. 28 Mayıs 2008
  11. belalxixm

belalxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    senin sorunun neydi neden lapaaskopi dendi.ya aslında bende düşünmüyodum hemen karar vermedim ben bir kaç doktora göründüm onlarda aynı fikirde olunca mecburen oldum.sen de hemen ameliyat olmamakla iyi yapmışsın başka doktorlardan da bilgi al ona göre kara ver.hayırlısı olur inşallah

12. 28 Mayıs 2008
  13. belalxixm

belalxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım senin sorunun neydi bu ameliyatların yan etkileri oldumu sana hangi hastanede ameliyat oldun

14. 28 Mayıs 2008
  15. belalxixm

belalxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    banada aynı anda yapıldı bu ameliyatlar

16. 28 Mayıs 2008
  17. zeyhat

zeyhat sonunda oldu :) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    Benim önce hsg mi çektiler. Hsg de bir anormallik gördüler. Ya çift rahimdi yada rahmin ortasında septum (perde) vardı. Laparoskopide ancak teşhisi koyabiliriz dediler. Hsg de çift rahim ve septum anlaşılmıyyormuş birbirlerine çok benziyormuş. Laparoskopide septum olduğu anlaşıldı ve aynı anda histeroskopi yaptı. Septumu aldılar. Benim ameliyatımı Prof Dr. Fatih DURMUŞOĞLU Academic Hospital de yaptı. Sende ne vardı.

18. 29 Mayıs 2008
  19. belalxixm

belalxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bendede rahim filmi sonucunda sağ tüpde tıkanıklık görüldi ayrıca rahmimin küçük olduğu söylendi ve aynı anda laparaskopi ve histereskopi yapıldı doktor rahimda perde olduğunuda söyledi ameliyattan sonra ama herşey yoluna girmiş şu an tüplerden sıvı geçmiş rahim deki perde alınmış yalnız bana 4 ay korunmam gerektiği söylendi başka doktorda gerek yok diyo anlıyacağın kafam karışık bide bu ameliyattan sonra normal yolla hamile kalan varmı onu merak ediyorum tşk ederim verdiğin bilgilerden dolayı