laparoskapi ile tüp açılma işlemi

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve akca80 tarafından 9 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    9 Ocak 2009
    Konu Sahibi : akca80
  1. akca80

akca80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar,benim hsg sonucuma göre her iki tüplerin de kapalı olduğu tespit edildi dr um laporoskopi işlemi ile tüplerin açılıp açılmama durumuna bakılabileceğini söylüyor .Benim nerak ettiğim konu bu işlemin tüplere vereceği zarar.bu işlemi olmam doğru mu yoksa direk tüp bebek tedavisine geçmem doğru mudur?
    not:benim yumurtlama sorunum veya rahimde herhangi bir sıkıntı yok,eşimin sperm tahlil sonuçları da gayet iyi

cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

2. 9 Ocak 2009
  3. NERMXIXN1982

NERMXIXN1982 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba
    akça80 arkadaşla aynı sorunlar bendede var iki tüpüm tıkalı bende laporoskopi işlemi yoksa tüp bebek arasında kaldım.tüp bebek 1 denemem bebeğin kalp atışları duyulmadı.ameliyat bilgileriniz bizim için çok önemli

şimdiden teşekkür ederim

4. 9 Ocak 2009
  5. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba Akça80,

Tüplerin her ikisi de tıkalı olduğunda aşılama yöntemi yerinde olmayan bir uygulamadır. Size önerim: Tüp bebek tedavisi düşünmelisiniz.
    Sağlıklı günler dilerim.

6. 5 Şubat 2009
  7. nayi26

nayi26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    merhabalar hocam;şimdiden bizleri bilgilendirdiğiniz için çok teşekür ederim.benim sorum şu.yaklaşık 4 ay önce laparoskopi ameliyatı oldum.sağ tüpüm tamamen kapalı,sol ise açık.dr um 3 ay normal yolla bekledi ama olmadı.dün muayeneye gittim klomen adında bir ilaç verdi.ben direk tüp bebek yapalım hem vakit kaybetmeyelim,hemde fazla ilaç kullanmak istemiyorum dedim ama.sanırım önce bu ilaçtan sonra aşılama yapılacak.sizce başarı oranı ne olur?tüplerimin tekrar kapanmasıda sözkonusu.29 yaşındayım.8 yıllık ta evliyim.bir sorum da merkezinizle ilgili.başarı yüzdeniz nedir?çok teşekür ediyorum.kolay gelsin.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.