Laparoskopi olan varmı?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve ayaz 26 tarafından 19 Aralık 2007 başlatılmıştır.

19 Aralık 2007
    Konu Sahibi : ayaz 26
  1. ayaz 26

ayaz 26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 2 ay önce laparoskopi yaptırdım fakat şu an adet sancısı gibi ağrım var.aranızda yaptıran varmı??bu ağrılar normalmi acaba

2. 19 Aralık 2007
  3. SodaLemon

SodaLemon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım bende laparoskobi oldum ben o sancıları operasyondan yaklaşık 3 hafta kadar çektim doktorum normal olduğunu söylemişti bence yinede doktoruna danış derim...yerimseniben
    geçmiş olsun...

4. 19 Aralık 2007
  5. ayaz 26

ayaz 26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    operasyondan sonra hiç sancım olmadı.aslında önce ağrım vardı doktora gittim antibiyotik verdi geçti sonra adet sancısı başladı doktorumu aradım gebelik olabiirmi diye olabilir antibiyotiği bırak dedi.bilimiyorum yaa heralde hamile değilimdir enfeksiyon falandır.umutlanmak istemiyorum

6. 19 Aralık 2007
  7. meralun

meralun Rabbim sana sığınırız! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    laparoskopi sonrası bende de var o ağrılar ama ben kiste yordum,4 cm alınamadı, bağırsaklara yapışmış
    daha çok üşütünce bir de yumurtalıklardaki hareketli günlerde oluyor

geçmiş olsun canım sana da..

8. 20 Aralık 2007
  9. gulen

gulen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bende Oldum Ama Bir Hafta Ağri çektim Yani Omuz Ve Sirt Ağrim Oldu.bir Daha Da Hiçbir Yerim Ağrimadi.ayaz26 Sen Neden Laparoskopi Oldun ,sorunun Neydi?

10. 6 Kasım 2008
  11. unsal

unsal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bende laparaskopi ameliyatımı dün oldum bugün sancılarım ve kanamam var içimde lıkır lıkır sesler oluyor sizde böylemiydiniz bugün kalkıp yürüdüm fazlasıyla yarın işe gitmeyi düşünüyorum çok sancım olur mu sizce?siz yaşadığınız için tecrübelisiniz bu konuda ...

12. 6 Kasım 2008
  13. laparoskopi olan arkadaşlara geçmiş olsun .bende 23 temmuzda ( yaklaşık 3,5 ay oldu ) laparoskopi olmuştum.ama benim sadece kesi yerim acıdı. göbek deliğim ve diğer kesi yerim .çok fazla bi sancım olmadı.hemen ayağa kalktım yürüdüm .normal hayatıma devam ettim.ama laaparoskopi sonrasında adetimde 2 ay kadar değişiklik oldu. normalden 11-12 gün önce adet oluyordum yani bi ayın başında bir de sonunda adet görüyordum.daha yeni düzeldi durumum.ve çok kanamam oluyor adet döneminde .önceden 2 gün en fazla 3 gün adet görüyordum .şimdi dolu dolu 5 gün görüyorum baya bir farketti.ve adet olcamı anlamıyorum artık .bi bakmışım adet olmuşum şaşırıyorum.laparoskopiden önce 1 hafta boyunca karnım ağrır dı anlardım olucağımı ama günümü tahmin ediyorum tabiki.ama dedim ya artık sabah akşam pat diye oluyorum.onun dışında başka bi sıkıntım olmadı. farkı sizlerde göreceksiniz.umarım yardımcı olabilmişimdir.tekrar geçmiş olsun arkadaşlar.

14. 6 Kasım 2008
  15. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    öncelikle gecmis olsun.bende de ayni seyler olmustu canim sanki ic organlarin düsüyo gbi hissediyodum..icimize verilen gazdan dolayi oluyomus..benim kanamam 5 gün devam etmisti ilk günler mavi maviydi.sonradan gecio ama ben sana en az iki gün daha dinlen derim.cünkü falaz ayakta kalirsan agrin olabilir.bana doktor biraz yürü biraz dinlen demisti ilk günlerde sonradan kendini iyi hissedince baslarsin ise.ayrica hayatla icice nin dedigi gibi ilk ayda adet düzeni biraz degisiyo..kanama miktarin biraz artiyo..önceden bende adet tarihimi tam tamina bilirdim simdi gelicegi günü biliyorum ama hicbir belirtim yok.pat diye gelio kanama..gögüs agrimda olmuyo karin agrimda olmuyo ameliyattan sonra iyiki olmusum dedim cok rahatladim.

16. 4 Aralık 2008
  17. Seckin08

Seckin08 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76

18. 4 Aralık 2008
  19. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    merhaba seckin08
    ben laparoskopiyi bebegimiz olmuyo belki tüplerimde tikaniklik vardir diye olmustum.allaha sükür tüplerim tikali degildi sadece bi tüpümde hafif bir yapisiklik vardi onu acti doktorum.fakat bende ameliyat sirasinda endometrioz saptandi..kistlerim varmis yaktim dedi doktor..üzerinden 3 ay gecti ben hala hamile kalamadim.1 kez de asilama denedik oda tutmadi..simdi önümüzdeki ay yine asilama denicez..insallah..
    ameliyattan sonra en verimli dönem ilk 6 aylik dönemmis.hamile kalan kadinlarin% 50 si ilk 3 ayda ,% 30 u ikinci 3 ayda hamile kaliyorlarmis.bu tabiki ALLAH in taktiri ne zaman verirse o zaman olur..