laparoskopi ve histeroskopi yaptıran varmııı

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve bsp tarafından 18 Şubat 2009 başlatılmıştır.

18 Şubat 2009
    Konu Sahibi : bsp
  1. bsp

bsp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar merhaba aranızda laparoskopi ve histeroskopi yaptıran varmı nasıl bişey ne gibi sonuçları oluyor bilgisi olan varsa sevinirim

2. 18 Şubat 2009
  3. pamuksel

pamuksel delüüü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben dış gebelik dolayısıyla laperoskopi yaptırdım, 3 telik deliniyor 1 göbek deliği altına 2 tanesi yumurtalıkların üzerlerine ama sen hangi amaçla yaptırmayı düşünüyorsun.

4. 18 Şubat 2009
  5. bsp

bsp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    pamukselcim bende yaklaşık 1 yıldır bebek için uğraşıyoruz ciddi anlamda 6 aydır hiç sorunumuz yok 1.aşılamayı yaptırdım tutmadı acaba diyip başka doktora gittim kişi prof. aşılamadan önce laparoskopi ve histereskopi yaptırmak gerek dedi marta gün verdi ama acaba yaptırmasammı diye ikilemde kaldım ....peki açılan delikler sonradan dikiliyomu iz kalıyomu sende iz kaldımı?

6. 24 Şubat 2009
  7. volnem

volnem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    meraba canım ben yaklasık 4 ay once laparoskopi amelıyatı oldum üç delik acıyorlar ve o delıklerden içerıde bır sorun varmı dıye bakıyorlar tüpler acıkmı , yapışkanlık varmı kısaca gebe kalmayı engelleyen ne var dıye bakıyorlar en kesın yontem dıye bılıyorum çok korkma laparoskopiden cok agır bı amelıyat degıl şimdiden gecmiiş olsun insallah en kısa zaman da hamile kalabılırsın allahımın iznıyle

8. 25 Şubat 2009
  9. bahtusa78

bahtusa78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm canım öncelikle geçmişş olsun neden yaptıracağını bilmiyorum ama...ben oldum uyuttular göbek deliğinde giriyorlar karnını şiişiriyorlar ve tüplerini açıyorlar yapışıklık var ise sanırım açıyorlarda...2 aylık hamileyken düşük oldu kürtaj oldum ve şikayetlerim ve kanamalarımm geçmedi bir ay öyle zaman geçti acil hastaneye gittik laparoskobi onunlada anşalılmadı ve sezeryan oldum tüpüm patlamış bebek bağırsaklarıma yapışmış oradan temizlediler yani hem normal ama düşükle sonuçlanan hemde 2.si dış gebelik sezeryanla biten bir hamilelik yaşadım...ama laparakobi korkulacak bişey değil kürtajdan kat kat hafif bir operasyon bence.............yerimseniben

10. 19 Mart 2009
  11. pamuksel

pamuksel delüüü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Açılan delikler sonradan dikiliyor bende iz kaldı ama benim vücudum iz kalmaya müsait dr. beni baştan uyarmadı eğer deride iz kalıyorsa yani hassassa dikim öncesi bir sprey sıkılıyormuş ondan sonra dikiliyormuş.

12. 27 Nisan 2009
  13. EU2

EU2 Guest

peki hangi gün yapılıyo bu amelyat???lütfen acil yazarsanız çok sevinirm kızlaaar..benim doktorum adetimin 21 günü yapıcaz dedi..ama genelde internette araştırdığıma göre adetin bitiği ilk haftalarda yapılıyomuş..peki bu risklimidir benim için??

14. 28 Nisan 2009
  15. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    laparoskopi cok basit az agrili dikissiz bir yöntem..benim göbek deligimden bir kesik yaptilar sonra yapistirdilar,cok minik simdi göbek deligine birlesti belli bile olmuyo .. vajinal yoldanda girip kamera yöntemiyle göbegimdeki deilkten ameliyati gerceklestirdiler...zaten narkoz altinda oldugun icin sen hicbirsey hissetmiyosun.
    sonuclarina gelince tüplerin rahim duvarlarin rahmin yapisi hersye bakiyolar varsa bir anormallik o anda düzeltiyolar..kadinlarin %80 i bu ameliyattan sonra ilk 6 ayda hamile kaliyomus bende 6. ayda hamile oldugumu ögrendim yani ise yaradi

canikom adetinin 1.ve 10.günleri arasinda yapilio sonradan yapilmiyomus ben 9.günde olmustum
    risk falanda yok cok basit bir islem harika bir chek up oluyo icin temizleniyo resmen
    ben ameliyattan sonra gidip eskiden nasildi ameliyattan sonra ne oldu onun resimlerine bakmistim adam anlatmisti korkma

16. 29 Nisan 2009
  17. EU2

EU2 Guest

Canım beniiiiim:1hug: çok teşekürederiiim beni aydınlatığın için allah razı olsuun tatlım..yeğenim ve sen allahıma emanet oluun:1hug:

18. 30 Nisan 2009
  19. AayseA

AayseA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende adet bitiminde olmuştum şiddetli adet ağrılarımdan kurtuldum çok şükür bana 4 kesik açmışlar 4.sonradan açmış dr yapışıklık çok olduğu için 1.5 sene geçti aşı izi gibi şimdi yerleri...