laparoskopi ve histeroskopi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve xoxzlem77 tarafından 10 Ocak 2008 başlatılmıştır.

10 Ocak 2008
    Konu Sahibi : xoxzlem77
  1. xoxzlem77

xoxzlem77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar,
    Doktorum bana aşılamaya geçebilmemiz için laparoskopi ve histeroskopi olmam gerektiğini söyledi. Adetimin ilk günü aramam gerektiğini söyledi. Normalde çok düzenli gelen adetim bu ay 8 gün gecikmeli geldi ve ilk damla geldiğinde doktorumu aradım. bana bir hafta sonra laparoskopi ve histeroskopi için gün vereceklerini söyledi. Heycandanmıdır korkudanmıdır bilmiyorum adetim kesildi. 3 gündür bir damla geliyor sadece. Şimdi benim korkum haftaya gel dediklerinde adetli olursam problem olurmu?
    Ayrıca bu amelyatı geçiren arkadaşlar mutlaka vardır, internetten araştırdım biraz ama merak ettiğim konu şu,acı varmı ? Ya biraz korkuyorumda nolur bana bilgi verin senağlama
  2. 10 Ocak 2008
  3. xoxzlem77

xoxzlem77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eylül canım benim çok teşekkür ederim. Allah hepimizin yardımıcısı olslun
  4. 11 Ocak 2008
  5. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bende olcam bunları dr.um çok dolu değilse yarıyıl tatilinde.Bende çok korkuyorum ama napalım :KK43:
  6. 22 Şubat 2008
  7. freeflame

freeflame Guest

ya hiç kimse yok mu sahiden histeroskopi ve laparoskopi olan?
    ben de merak ediyorum birileri yazsın artık
  8. 22 Şubat 2008
  9. janet

janet Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben oldum genel anastesi ile bilmiyorsun bile karnında tek dikislik üc delik göbeginde ve daha altında bende bir sey cıkmadı bebek icin yaptırmıstım insallah sendede öyle olur
  10. 23 Şubat 2008
  11. emcan01

emcan01 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    ben ikisini aynı anda oldum.genel anestesi altında yapılıyor.laparoskopi göbekten girillip yapılıyor,hisreroskopide vajinal yapılıyor.ilk uyandığında biraz ağrın oluyor ama hemen ağrı kesici iğne yapılıyor.kendine geldiğinde hiç ağrın kalmıyorkorkulacak bir operasyon değil.
  12. 23 Şubat 2008
  13. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Ben korktum vazgeçtim olmadım malesef size bu konuda yazacak bir tecrübem olmadı.
  14. 23 Şubat 2008
  15. yexsxbxux

yexsxbxux Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar bende oldum laporoskopi bende çok korkmuştum... evet genel aneztesiyle oluyor... ameliyat sonrası biraz ağrın oluyor ama ağrı kesici veriyorlar...bir şüre sonra geçiyor... 2,3 yerinde dikiş oluyor küçük biri göbek altından...
  16. 23 Şubat 2008
  17. xoxzlem77

xoxzlem77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar merak etmeyin ben laporoskopiyi ve historoskopiyi atlattım, eğerki HSG çektrien varsa bu çocuk oyuncağı gibi. İlk uyandığımda hafif bir ağrım oldu, zaten narkozun etkisiyle sürekli uyorsun. Tamamen kendine geldiğinde birşeycik kalmıyor. Boşuna korkmuşum. Bu ara benim dün yani 22 şubatta 3 tane yumurta transferim oldu. Tüp bebek yaptık. Hiç korkmayın arkadaşlar, hepiniz bu aşamalardan geçeceksiniz. Daha öncede belirtmiş olduğum gibi HSG yi atlattıktan sonra hepsi çok basit. Sadece Yumurta toplama işlemi hafif ağrılı oluyor ama oda zaten 5 dakikalık bir olay. Moralinizi yüksek tutun. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
  18. 19 Mart 2008
  19. esrako

esrako HOSGELDİN KIZIM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar merhaba

dr um banada laporoskopi histeroskopi onerdi birkaç ay beklemeyi tercih ettim o arada kendilginden gebelik olusmassa bende bu ameliyatı olacagım. dr umla fiyatl vs konusunda hiç konusmadık
    ameliyatın maliyetleri hakkında bilgi verirseniç çok sevinirim.
    birde o ameliyattan kac ay sonra korunmayı bırakıp tekrar bebek için calısmalara baslıorsunuz ? hemen olmasa gerek antibiyotik vs içiliyordur muhtemelen ameliyat sonrası.

hsg çekimi bence çok kolay dı . ama bu dikisli aneztezili bir ameliyat sonuçta daha kolay diyeyazmıssınız ama aklım almadı umarım oyledir .