Laparoskopi yaptıranlar deneyimleriniz...

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve lacivertyaz tarafından 19 Şubat 2009 başlatılmıştır.

19 Şubat 2009
    Konu Sahibi : lacivertyaz
  1. lacivertyaz

lacivertyaz Guest

Laparoskopi yaptıran arkadaşlar nasıl geçtiğini ve işe yarayıp yaramadığını yazarsanız çok memnun olurum..:Saruboceq:

2. 22 Şubat 2009
  3. sewal84

sewal84 rüyalar gerçek olsa...... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ben iki hafta önce laparoskopi oldum ilk başta çok korktum üzüldüm ama şimdi çok iyyim 4-5 günde toparlıyosun fazla acı ağrı hissetmiyosun vede hastanede yatmıyosun.....

4. 23 Şubat 2009
  5. TOPRAK AYDIN

TOPRAK AYDIN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaşlar niçin ve neden oldunuz

6. 26 Şubat 2009
  7. aynur59

aynur59 rütbesiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba kızlar benim kızımda 3sene evel oldu korkulcak birşey değil ,bir gece yatıyorsun hastanede ,inşallah dişisi değildir,tekrarlamaz sağlık diliyorum:teselli:

8. 26 Şubat 2009
  9. bitirici

bitirici Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    slm kızlar
    ben haziran 2008 de oldum.sol yumurtalığımın durumu ultrasonda pek iyi görünmüyordu o nedenle oldum.Sabah 09.00 da ameliyata girdim. öğleden sonra saat 16.00 evimdeydim. bir iki gün ağrı olabiliyor sonuç olarak genel anestezi altında yapılıyor . korkulacak bir şey değil. sonuç olarak tüpüm tıkalıymış şu an açık . hoşçakalın

10. 26 Şubat 2009
  11. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    bende eylül 2008 de tani amacli laparoskopi oldum..ameliyat sirasinda endometrioz oldugumu ögrendim..endo yu biraz yaktilar tüplerimde de hafif tikaniklik varmis actilar..simdi hicbir seikayetim kalmadi..sabah 9 da ameliyathaneye alindim nakozdan uyanmam odaya gecmem tan 12 de oldu..aksam üstü de 4 te evdeydim..3 gün kanamam oldu ve omuz agrisi sonra hicbirseyim kalmadi...ama denildigi gibi ilk 6 ay da hamilelik olmadi bende malesefki

12. 27 Şubat 2009
  13. lacivertyaz

lacivertyaz Guest

cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar...umarım gerek kalmaz korkuyorum çünkü:KK43:((

14. 28 Şubat 2009
  15. gokyuzu3434

gokyuzu3434 Boncuk Gözlümmm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar,
    laporoskopıde uygulanan anestezıde entubasyon yapılıyormu bılenınız var mıııııı?
    dr sormadım ve cok merak edıyorumm...

16. 1 Mart 2009
  17. gokyuzu3434

gokyuzu3434 Boncuk Gözlümmm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadasım
    bende laporoskopı olucam.anestesı sırasında entube edılıyormu ????bılgı verırsen cok sveınırım...

18. 2 Mart 2009
  19. zerzevat

zerzevat Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    ben 23 subatta oldum 4 gun hastanede yatırdılar beni. yakalsık 9da girdim 11de cıktım. ameliyattan sonra bana uyusturucu igne yaptılar 2 kere.
    agrı eşigim cok düşük zaten dayanamazdım. 2 gun su dahi içirmediler. sadece serum gitti. karnına karbon dioxit gazı veriyolar organlar birbirinden ayrılsın ameliyat rahat olsun diye. bi tek onun agrısı göğüs,sırt ve omuzlarda oluyo. bu gun olmus hala ara sıra agrım var. ama ben bile dayanıyorum. 1 hafta sonra yani bugun banyo yapabilcem. bahsettigim gazın vucudundan cıkması için gaz cıkarman gerekiyo. karnındaki o müthis agrı da gaz cıkardıgında inanılmaz azalıyo. 3-4 gun kanamam oldu ewe geldikten sonra. 4 ay yalancı gebelik dönemim var oks kullancam hergun. bu arada ablam doktor. entube yapılmış banaa. yeni ögrendim bende. ya hissetmiyosunki. zaten. uyanınca karnında agrın oluyo sadece.