laparoskopi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve saveist tarafından 27 Ocak 2009 başlatılmıştır.

27 Ocak 2009
    Konu Sahibi : saveist
  1. saveist

saveist Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar laparoskopi olan varmı aranızda.
    bana bugün doktorum laparoskopi yapıcaz dedi. ve ben çok korkuyorum. transfer edilen embriyolar çok kaliteliydi. tutmamasına bir anlam veremedim dedi bunun için laparoskopi yapacakmış. ve arşatırmalarıma göre anestezi altında yapılır diyor. fakat doktor bana anestezisiz yapıcaz korkacak bişi yok dedi. anestezisiz oluyormu çok korkuyorum ben lütfen yardım edin nası bi ameliyattır bu yaptıran arkadaşlar desteğinizi bekliyorum:KK43:((:-)1no2:

2. 27 Ocak 2009
  3. demiray

demiray Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim bildiğim anestezisiz yapılmıyor.bende yaptırıcam ama daha zamanı belli değil.benim tüp bebek denemem dış gebelikle sonuçlandı o yüzden yapılacak.
    deneyimi olan arkadaşlar yazarsa bizlerde faydalanırız.
    fiyat konusunu da yazarsanız sevinirim.
    şimdiden teşekkürler...

4. 27 Ocak 2009
  5. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    selam canım bende bu ameliyattan oldum ama benim miyomum vardı rahim duvarında o alındı benimki anesteiyle oldu anestezi almadan nasıl olur hiç bilemiyorum çünkü ayıldıktan sonra bile hafif ağrım vardı ağrı kesici vurdular ben ayılasıya kadar toplam 1-1.5 saat falan geçmişti ama ne kadar sürdü ameliyat onu hatırlamıyorum belki sana lokal anestezi falan yaparlar kolay bişey değil çünkü tek güzelliği dikiş falan olmaması allah yardımcın olsun canım

6. 27 Ocak 2009
  7. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ANESTESİZ Mİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ :1shok: :1shok: :1shok:
    bildiğin ameliyat bu nasıl anestezisiz yapacakmış , kasapmıymış o ????????????????
    ben de oldum ve sezaryenden farkı yok demişlerdi , aynı sıkıntıları çekiyorsun , hastenede 2 gün yatıyorsun felan ....sakın ha anestezi almadan olayım deme ........ göbeğinden ve yumutalık kanallarından girilyo asıl olur da anestezi almadan yapılacak , nasıl keseceklermiş , inan aklım almadı .. sen başak dr.lara da danış , ist.daysan ben semiha şakir kad.doğ.hast.de oldum , tavsiye ederim orayı , çok temiz bir hastane ..

8. 12 Şubat 2009
  9. gokyuzu3434

gokyuzu3434 Boncuk Gözlümmm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadasim,
    bugun banada dr laparoskopı dedı ama genel anestezı altında yapılıyormus baska dr. lara danıs bence...gecmıs olur

10. 13 Şubat 2009
  11. saveist

saveist Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sağol ilgin için canım benim. ben yanlış anlamışım doktorun dediğini. meğer histeroskopi yapacakmış. oda tanı amaçlıydı. ondan anestezisiz demiş zaten Allaha şükür ki bişey de çıkmadı. boşuna para verdik :))))

12. 13 Şubat 2009
  13. Krizantem_

Krizantem_ ஐ♥ bí яτ α и &#1 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben sicagiyla anlatayim canim sana, daha bugun laparoskopi oldum
    korkulacak bir sey yok bu ikinci benim ikiside anesteziyle oldu
    göbeginden ve kasiklarindan olmak uzere 3 delik aciyorlar, bende endometriozis var
    onu temizlediler birde rahmimde perde varmis onu ögrendik, ben hastanede yatmak
    istemedigim icin ögleden sonra eve geldim, biraz tansiyonum düsük onun disinda bir
    sIkIntim yok, sende korkma zor birsey degil Rabbim kolaylik versin...

14. 13 Şubat 2009
  15. gokyuzu3434

gokyuzu3434 Boncuk Gözlümmm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm
    ben gercekten baya tedırgınım. ıkıncı bebegımız olsun ıstedık olmadı ve ıkımızdede bır sorun cıkmadı. bu nedenle laporoskopı ıstendı. adet bıtımınde gıdıcez...uyanınca agrın oldumu bıde cok merak edıyorum dr sormayıda unuttum dıren yada sonda takıyorlarmı..bılgılerını ve tecrubenı paylastıgın ıcın tskler ...a.s.a.s.

16. 14 Şubat 2009
  17. Krizantem_

Krizantem_ ஐ♥ bí яτ α и &#1 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynen bizimde ikinci cocugumuz olmuyor, kizim 9 yasinda senelerdir tedavi görüyorum
    ama olmuyor malesef, 3 defa asilama 3 tüp bebek denedik buda ikinci laparoskobim
    ilginc olan bu laparoskobide rahmimde perde oldugu ortaya cikti, ilkinde doktor böyle birsey söylememisti rahimde perde varken tüp bebek denenmiyormus senelrdir tedavi gören birisi olarak bunu seneler sonra ögrenmek gercekten kötü, laparoskobide korkacak birsey yok rahat ol bana herhangi birsey takilmadi agrida sadece dikis yerlerinde oluyor
    buda dayanilmiyacak bir agri degil canim agri kesici bile kullanmadim daha ben tavsiye ediyorum laparoskobiyi en azindan neyin var neyin yok ögrenirsin ama doktor seciminde dikkat et acil sifalar...

18. 14 Şubat 2009
  19. ukba

ukba Guest

canım bu rahimde perde neden oluyomuş dok bişi söledimi cev yazarsan svinirim benimde 3mikro denemem var 2tanesi kimyasal gebelik oldu 1ide negatifle sonuçlandı dok çok kaliteli embriyolar verdiğini söledi ama ilerlemedi gebelik bendemi aceba yaptırsam bilmiyom dok görüşmedim daha o ne diycek bilmiyom