Laparoskopik Kist Ameliyatı

Konusu 'Jinekoloji' forumundadır ve April tarafından 14 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

14 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : April
  1. April

April Hep daha daha çok oku!!! Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, benim yumurtalığımda 2.5 cm çapında dermoid kist saptandı ve ameliyatla alınması gerekiyor. Laparoskopik ameliyat iz bırakmadığı için tercih edicem ama daha önce bunu yaptıran var mı ? fiyat da verebilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

edit: kistimin dermoid değil, çikolata kisti (endometriyozis) olduğu saptandı...
    yumurtalığa çok yapışık olduğundan, açık ameliyat tercih ettim,
    estetik dikiş ve Contractubex-Scarex jelleriyle en az iz kalmasını sağladım...
    ameliyat olalı 1 sene oluyor, hiçbir sorun yaşamadım canlarım, açık ameliyattan korkmayınız...

Son düzenleme: 10 Ekim 2009
  2. 15 Mayıs 2008
  3. Pxixtxixrcxixk

Pxixtxixrcxixk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güzelim benden sana tavsiye en az 3 ayrı hastane veya doktora gitmeden ameliyata karar verme 2,5 cm lik kist herkeste olabilir bazı doktorlar eğer kist 4 cm üsütndeyse bazende daha büyük olduğunda ameliyata karar veriyolar onun dışındakileri ilaçla küçültülebiliyor veya yok olabiliyo onun için benden tavsiye bir iki doktora daha git hemen karar verme

4. 15 Mayıs 2008
  5. sibekur

sibekur Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bencede ameliyat olma bende var 3 cm lik doktorum ameliyata grek oladığını ilaçla tedavi edilerek küçüleciğini söyledi sakın ameliyat olma başka doktra gidebilirsin

6. 17 Mayıs 2008
  7. April

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok sağolun ilgilendiğniz için canlar..:) fakat bu dermoid kist bebeklikten beri vücutta var olan ve ilaçla küçülmeyen farklı yapıda bir kist. zamanla buyuyor ve yumurtalık dokusunu tehdit ediyor, yumurtalığın alınmasına sebep olabiliyor. o nedenle alınması gerekiyormuş. ben de korkuyorum zaten çok...diğer taraftan yumurtalığı da kaybetme riski var. evet bir kaç doktora daha gidicem. :) çok sağolun!

8. 17 Mayıs 2008
  9. iipekk

iipekk Dikkat! bebek var :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ............................................................................................

Son düzenleme: 1 Aralık 2008
  10. 26 Mayıs 2008
  11. April

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar, yok mu hiç dermoid kisti olup ta ameliyat olan ?

12. 27 Mayıs 2008
  13. yaxgxmurNAZ

yaxgxmurNAZ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bendede kist vardı 4cm.3ay ilaç tedavisinden sonra teşhis tamamen strese bağlı olarak kondu en son dr gittiğimde 2 cm düşmüş oda adet dönemim yakın olduğu için dedi.adet dönemde kiste kendiliğinden büyürmüş zaten.sonra normal halini alırmış.yani arkadaşlara katılıyorum bi kaç dr daha git.geçmiş olsun.

14. 27 Mayıs 2008
  15. xsxirine81

xsxirine81 rabbim bebegimi koru Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm ben daha önce laparoskopiyle yumurtalıklarımdan kist aldırdım. benimkisi farklı bir tür tekrar ediyor malesef açık ameliyatı tavsiye etmem ancak laparoskopiyi bu konuda egitimi olan bir dr yaptır bence özel hastanelerde 3 bin 6 bin hatta 8 bin isteyen dr oldu proflar malesef çok para istiyorlar.ben tekrar laparoskopi yaptıracagım özel hastanelerle başedemeyecegimi anladım o yüzden bir üniversite hastanesinde yaptırmaya karar verdim maksimum 500 ytl dediler üstelikte prof yapacak ssk varsa bence özel hastanelere para harcama bu arada ist bir dr bulmuştum özelde yurtdışından gelmiş laparoskopi uzmani istersen adını verebilim.

16. 27 Mayıs 2008
  17. April

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    şirine81;
    çok teşekkür ederim canım. benm jinekologum özel bi hastanede. bir universite hastanesine göstericem zaten ama 2 kez muayene oldum, dermoid kist tekrarlamıyor ama, buyumeden alınması lazımmış, yumurtalığı tehdit ediyormuş yoksa. laparoskopi daha sağlıklı diyorlar iyileşmesi de daha kolaymış. doktorun ismini verebilirsen çok sevinirim.
    çok teşekkürler hepinize arkadaşlar.

18. 31 Mayıs 2008
  19. xsxirine81

xsxirine81 rabbim bebegimi koru Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bagcılarda medıcine hospıtal doç.dr.ahmet erk hakkında araştırma yapmıştım yurtdışından gelmiş laparoskopi sertifikaları var hastanede fazla bir ücret istemiyor geçmiş olsun arkadaşım