Laptop deyip gemeyin!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve PastelBoya tarafından 24 Eylül 2009 başlatılmıştır.

24 Eylül 2009
    Konu Sahibi : PastelBoya
  1. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bir laptop malesef bizim evimizde memleket meselesi haline geldi.Kuzen bozuntusu kullanacak diye ben internet cafelerde ödev göndereceğim diye sürünüyorum revamıdır bu..Kuzenimi tanısanız bana gerçekten hak verirdiniz..Kendisi 2006 senesinde bizim işyerinde arkadaşıyla birlikte şirket kurdu.Büro mobilyalarını netten satıyorlardı.Ve elektirik,su,telefon,kira ödemiyorlardı tabiki..

Sonra kendine site açınca tek eksik işlerini birinci şekilde takip etmek kalıyordu.Onuda kendi işi için kullanacağı laptopu babama aldırarak başardı..Dediği şeyde koltuklarıda buradan satarım..Kendisi sadece masa,dolap tarzı şeylerle ilgileniyordu..

Valla bir tane sipariş geldiğini görmedim bu arada..Annem sağolsun babamı uyandırdı sen delimisin be adam arkadaşıyla bizim işyerinde saltanat sürüyorlar diye..Babam konuştu tabi uyanık arkadaşını gönderdi şimdi sadece kendi ilgileniyor bir telefon geliyor ofis conceptmi diye açıyodum işyerindeyse bağlıyorum yoksa not alıp iletiyordum..

Gelince dönüyordu arayanlara sonra mal satıyordu bizim nakliye aracıyla gidiliyor,elemanlaırmızla montajlanıyor bir güzel..Babam kar alıyor mu peki?Tabiki hayır işte benim babam bu kadar saff bizi okuttuğu için masraf yaptığını dilinden düşürmüyor tabiki..Bu nalet kuzenimden gördüğünüz gibi ben nefret ediyorum..Zamanında matematikten yetersiz olduğumdan yardım etmesi için giderdik dediği laf''ohooo sıfırdan başlaması lazım.''Kapıyı çekip giderdi,hiç unutmuyorum 3.sınıfa giden birinin sıfırından ne olur ki?

Babamı çok kazıklıyor helal diyorum..Bu kadarını beklemezdim kendisinden ama tabiki suç benim babamda bir kere bile bu adam ne yapıyor diye sormuş mu?ışyerimiz için alınan laptopu alıyor kolunun altına evine götürüyor gene getiriyordu şimdi hiç getirmiyor..Neden çünkü eşi shoplama programı yüklemiş sürekli resimlerini düzenliyor bide bayramda demez mi''Ben fotoshop programı yükledim sürekli burda resimlerle uğraşıyorum burnumu küçültüyorum,kulağımı küçültüyorum..Annemle birbirimize bir bakışımız vardı ki sormayın..

Babama söyledim bu durumu ne diyor biliyormusunuz olsun..Ya orda gereksiz şeyler için kullanılacağına benim işime yarasın dedim ''yaaaaa serkan bir müşteriye gitse nerden bulucaz'' dedi bana sanki bugüne kadar gitti gidecek..ışyeri demirbaşının evde ne işi var ya!!Ben keyfi şeyler için kullansam yeridir ama hiç birşeyi olmayan insanların elinde dolaşıyor üzülüyorum ya millet hususi alırken,ben varken kullanamayanlardanım..

Off canım çok sıkkın ben babam babam derken zırt,pırt onlar için gelirken onun benden esirgediği şey aklıma geldikçe deliriyorum resmen..Ticaret lisesine gideceksin dedi gittim,işletme okuyacaksın dedi okudum..ılkokuldan beri işyerindeyim ben herşeyi çok erkenden öğrendim..Hep onun istediği gibi yaşadım.
    Bu serkan bey gerçekten doğru bir insan olsa hiç böyle düşünmezdim emin olun..Çok iyi tanıyorum kendisini bir hatam olsa iş konusunda alay ederdi hep bir açığımı yakalamaya çalışırdı az yaşamadım bunları ben..

Kardeşim işyerine pek gitmezdi bir kere gitti ve görünce şaşırmış..''Ben diyorum babana siz burda sıkılırsınız.Size göre değil burası gelmeyin'' demiş.Babam orayı bize devredecek ve bugüne kadar çalışan sekreterler hep bayandır..ılk kez bayan gelmiyor kii işyerine..Burdan da iyi niyetli olmadığı bariz anlaşılıyor zaten..Ben babama çok kırgınım beni halamınoğlu için kırıyor..O karşı çıkmadıktan sonra ben ne diyebilirm ki?

ışyerinde sekreter olduğundan ayak işlerine bakıyor da diyebilirim deri alıyor vs..Hemde bu işlerle ilgilenen başka elemanımız varken.Mali müşavir hemde istanbul üniversitesinden mesleğini yapmıyor çünkü burda rahat o masa başında oturamazmış..Bahaneside bu buyrun..Madem bizim muhasebeyi tut.Neden onca para veriyoruz muhasebe hizmeti için sen tutuverde bir işe yara.Ama onada bahanesi var ince işmiş..Kendini kasarmı hiç o..

Ahh ahh üzülmetken başka bişey gelmiyorki elimden yapayım kütahya'ya gideceğim ve bir daha bayramda geleceğim..Ne ararım ne sorarım..Hatta oda aramasın göz yummaktan bıktım artık bu durumlara..Annem zavallım yıllardır kavga ediyor bu durumdan babamla..Ama nafile tabiki..Ben iş,işten geçti demek istemiyorum yaa görmesini istiyorum gerçekleri..:KK43:(((

Son düzenleme: 25 Eylül 2009
  2. 24 Eylül 2009
  3. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Herkes okuyor
    Ama fikir beyanında bulunan
    Yada tesellii eden yokk..:çok üzgünüm:

4. 25 Eylül 2009
  5. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    vallahi pek bir sey anlamadim alt alta cumleler yazilinca konu kopmus

6. 25 Eylül 2009
  7. Feronia

Feronia İyi ki varsın :) ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    47
    Ödül Puanları:
    78
    Anlayınca yorum yapıcam inşallah ..

8. 25 Eylül 2009
  9. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    sen laptopun üstüne bir bardak su iç cnm
    taksitle kendine alırsın birtane
    babanda günün birinde anlar serkanın işgüzarlığını

10. 25 Eylül 2009
  11. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ah be canımm konu laptop olsa alırım hatta şimdi bile alırım
    Ama acı olan o laptop farklı amaçlarda kullanılıyor..
    Onların olsa kesinlikle buna müsade edilmezdi..
    Ama bende de kabahat bir kere sormadım ki laptop nerde diye..
    Ve bizi ordan şutlamak istiyor kendileri..
    Kardeşim işyerine pek gitmez 2-3 kere gitti.
    Beyefendi demişkii ben babana söylüyorum buraya gelseniz ne olacak..:1shok:
    Canınız sıkılır diye gelmeyin boşunaa:kızgın:
    Sanıyorkii orda hep o duracakk :mymeka:

12. 25 Eylül 2009
  13. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    129
    Ödül Puanları:
    153
    ben de pek anlamadım.
    anladığım kadarıyla babanın şirket için aldığı bi laptop var.
    şirkettekiler bunu özel işleri için de kullanıyo..
    ama baban sana bunu vermiyo.
    ee vermek zorundamı pardon da?
    tamam şirkettekilerin yaptığı hata ama neticede mal babanın ve iş için almış.
    iştekilerin bunu biraz suistimal etmesine de bu yüzden göz yumuyo. işimi yapsınlar da yeterki diye.
    sen arada kaynak yapmaya çalışıyon.

ee sen niçin kullancan laptopu da bu kadar çok istiyon? masaüstü falan bişi olmuyomu?

14. 25 Eylül 2009
  15. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ah canım ya ben gerçekten anlatamamışımm
    Halamınoğlu olacak insan laptopu işyerine hiç getirmiyor kii..
    Sorunda bu iş için kullanılmıyor..Bizim işyerinde kendine pazarlama şirketi açtığı için alındı o laptop..
    Evleneli 1 sene oluyor ve eşinin evde canı sıkıldığından laptop kendi evinde..
    Babam benim göremeyince nerde diye soracak bir adam değildir zaten..
    Eşi zevk için açıkçası resimlerini shoplamak için kullanıyor..
    Bizim işyerinde pc var zaten kendi işini ordan hallediyor kapişş:1closedeyes:
    Şirket bilgisayarı şirkette olur değil mi?
    Shoplamalar için kullanılması saçma değil mi?
    Zaten işyerinde de bir işe yaramıyordu ki kendim bizzat görüyordum..
    Açarsa açılıyor,açılmassa akşama kadar öylece kalıyordu..

Son düzenleme: 25 Eylül 2009
  16. 25 Eylül 2009
  17. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    129
    Ödül Puanları:
    153
    ee sana noluyo burda? enayilikse afedersin babanın enayiliği.
    babalar herkesten herşeyi görürler gıkları çıkmaz, ama sen kızevladı olarak bişi desen kıyamet kopar.
    aman diyim. sağlığın için konuşuyorum, sen bu mevzudan uzak dur kabak senin başına patlar.

18. 25 Eylül 2009
  19. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Canım ne demek ne oluyor??
    Ben evladı değilmiyim de ne oluyor??
    Bir an önce işin başına geç ehliyet al demiy biliyor ya..
    Nerdeyse zorla getirecek benii işyerine..
    Gidiyorum zaten ticaret lisesi okuyacaksın dedi okudum..
    ışletme dedi onu okuyorum..
    Şimdide dört gözle mezun olmamı bekliyor..
    Ben okuyorum ödevler yapıyorum kaç saatimi cafelerde geçirmek zorunda kalıyorum.Varken neden eziyet çekeyim ki..Zaten amacında kullanılsa hiç problem olmayacak..hem inan shoplamadan daha mantıklı işler için kullanılacak o laptop..